חנות ספרים

סיכום ספר מהו וסיכום הספר חשוב והתעשר

סיכום ספר חשוב והתעשר

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

סיכום ספר הוא גרסה מרוכזת של הספר, שלעתים קרובות כוללת רק כמה משפטים על מה הנקודה העיקרית של המחבר. הוא יכול להיכתב בשיטות שונות, כמו פרפרזה או סיכום. זה יכול לשמש גם ככלי שיעזור לקורא לזכור את נקודות המפתח מטקסט נתון.

במאמר זה נדון על מה זה סיכום ספרים בכללי ולאחר מכן נביא לכם סיכום על הספר חשוב והתעשר, אך קודם נבין מה זה סיכום ספרים בכללי.

מהו סיכום ספר

תקציר ספר הוא תיאור קצר של עיקרי הספר. זהו כלי חשוב לאנשים שרוצים לקרוא ספר אבל אין להם זמן לקרוא אותו.

"סיכום ספר הוא תיאור קצר של עיקרי הספר."

תקציר יכול להיכתב על ידי כל אחד ואם אתם מעוניינים לכתוב אחד, אולי תרצה לכלול כמה ציטוטים מהטקסט ולהשתמש בהם כראיה לטענתך.

מתי משתמשים בסיכום ספר

תקציר ספר הוא תיאור קצר של הרעיונות העיקריים ואירועי המפתח בספר. זה נכתב בדרך כלל על ידי מחבר הספר, אם כי זה יכול להיכתב על ידי מישהו אחר.

ניתן להשתמש בסיכום לסיכום, סקירה או הערכה של עבודה. מאמר סקירה יכול להיקרא גם ביקורת ספרים או ביבליוגרפיה מוערת.

אתם יכולים להשתמש באחד כדי:

  • תנו לחברים ולמשפחה שלכם סקירה כללית של מה שקראתם זה עתה.
  • שתפו את עמיתיכם במה שקראתם זה עתה.
  • תיצרו ביבליוגרפיה מוערת עבור עבודת המחקר שלכם.

כיצד סיכומי ספרים מועילים

כאשר אתם מסכמים ספר, אתם לא רק נותנים לקהל שלכם סקירה מהירה של מה שהסופר אומר, אלא גם מספק להם הבנה של מה שקורה בסיפור.

ספרי סיכום יכולים להועיל לתלמידים שמתקשים בהבנת הנקרא ובשימור. זה גם יכול לעזור לקדם הבנה של נושאים ונושאים מורכבים שאחרת עלולים להישאר מעיניהם.

סיכום הספר חשוב והתעשר

"בחן את מאה האנשים הראשונים שאתם פוגשים, ושאל אותם מה הם רוצים מהחיים יותר מכל דבר אחר. 98% מהם לא יהיו מסוגלים להגיד לך. אם תלחץ עליהם להשיב, יאמרו כמה מהם 'ביטחון', רבים יאמרו 'כסף', מעטים יאמרו 'אושר', אבל אף אחד לא יוכל להגדיר מונחים אלו בדיוק, או להצביע על תכנית באמצעותה הוא מקווה להשיג רצונות אלה המובעים באופן מעורפל. האדם הנבון ביותר אינו יכול להצליח בצבירת כסף - ולא בשום משימה אחרת - ללא תכניות מעשיות וברות ביצוע."

זהו רק ציטוט מתוך הספר חשוב והתעשר מאת נפוליאון היל, כל זה על מנת שתבינו על מה אתם הולכים לקרוא והאם אתם מתחברים אליו.

רב המכר של נפוליאון היל, "חשוב ולהתעשר", פורסם בשנת 1937. הוא כתוב עם דרכים להתקרב להלך הרוח של אנשים חשובים מההיסטוריה. מתוך 500 מקרי מקרה, הוא מסתכל על ההמצאה החדשה ביותר, הצלחה כלכלית ומנהיגים פוליטיים. הוא גם בוחן את התנאים החברתיים המשתנים בחברה באותה תקופה.

הספר, שראה אור לראשונה בתקופת "השפל הגדול" שזעזע את כלכלת ארה"ב, זכה להצלחה גדולה ונמכר ביותר מ-100 מיליון עותקים ברחבי העולם.

כולנו רוצים כסף, אושר ועצמאות כלכלית מגיל צעיר, אבל רבים מאיתנו נופלים בגלל שאנחנו לא יודעים מה התשוקה שלנו. אם אתם רוצים להצליח בחיים על ידי הגשמת החלומות שלכם, אתם חייבים לגלות את התשוקה האמיתית שלכם.

קחו לדוגמא את תומס אדיסון, הוא הבין שחשיבה מתמשכת וחיובית תוביל להצלחה. הוא עבר תקופה ארוכה להפליא של כישלונות שאותם דחף גם לאחר שראה 10,000 כישלונות רצופים. עבודתו הובילה בסופו של דבר לפיתוח מקור האור שאליו כיוון.

אחרי שנים של עבודה קשה וסבלנות, הוא סוף סוף השיג את ההמצאה פורצת הדרך שלו שאנחנו משתמשים בה עד היום.

כל זה הוא רק חלק מסיכום הספר "חשוב והתעשר" 

תפריט נגישות