משכנתאות

כמה דברים שאתם צריכים לדעת על משכנתא הפוכה

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

משכנתא הפוכה היא הלוואה המאפשרת לבעלי בתים ללוות כנגד ההון העצמי בביתם. דבר זה נעשה בדרך כלל כאשר ההכנסה והנכסים של בעל הבית אינם מספיקים לכיסוי הוצאותיו. זוהי דרך עבור אנשים מבוגרים להפסיק להיות תלויים בילדיהם או קרובי משפחה אחרים ולחיות באופן עצמאי. כמו כן, זה יכול לשמש גם ככלי השקעה על ידי אנשים שרוצים להשתמש בהון העצמי בביתם כבטוחה להלוואות או להשקעות אחרות.

משכנתאות הפוכות מכונות לעתים קרובות גם הלוואות להון בית או קווי אשראי. הם לא אופציה עבור כולם ויש לשקול אותם רק אם אתם בטוחים שתוכלו להחזיר את החוב שלכם תוך 15 שנים מרגע שנטלת את ההלוואה. בנוסף, משכנתא זו מכונה לפעמים גם משכנתא שנייה, אבל זה מטעה כי היא בכלל לא ממש משכנתא שנייה. המשכנתא הראשונה נלקחה מהבנק והמשכנתא השנייה מחברת ביטוח או מוסד פיננסי, ומטרתה היא לאפשר לאנשים לחיות באופן עצמאי בתנאים שלהם תוך גישה להון העצמי של ביתם.

מי יכול להגיש בקשה למשכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא הלוואה המאפשרת לקשישים ללוות כנגד ההון העצמי בביתם. היא מיועדות לקשישים בעלי הכנסה נמוכה עד בינונית שזקוקים למזומן נוסף ולא רוצים למכור את ביתם.

כל מי שעומד בקריטריונים מסוימים לזכאות יכול להגיש בקשה למשכנתא הפוכה, אך ייתכן שחלק מהאנשים לא יהיו זכאים כי הם אינם בעלי בתים או שיש להם סיבות אחרות. קריטריוני הזכאות משתנים בהתאם למלווה ולתוכנית ולכן אנו ממליצים לפנות לבנק המקומי או לאיגוד האשראי שלכם לקבלת מידע נוסף.

על מנת להיות זכאי למשכנתא הפוכה, על הלווה לעמוד בדרישות מסוימות. אלו כוללים:

  • הלווה חייב להיות בעל הון עצמי
  • על הלווה להתגורר בביתו חמש שנים לפחות
  • הלווה לא יכול להיות צעיר מגיל 62.
  • הבעלים של הבית באופן מוחלט
  • אין לו חובות אחרים

תפריט נגישות