כללי

אודות שיטת All-On-4

All On 4

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

אול און 4 הינה פרוצדורה שיקומית להחזרת הפה למצב תקין ותפקודי תוך יום אחד, וזאת באמצעות שתלים מיוחדים.

שיטת אול און 4 נחשבת היום לשיטה פופולרית להחלפת כל השיניים בפה ביום אחד או בכמה ימים. באמצעות שיטת All-On-4 ניתן להחליף את כל השיניים התחתונות או העליונות בעזרת רק ארבעה שתלים דנטליים. בתהליך השתלת השיניים בשיטת אול און 4 מתבצעת השתלת ארבעה שתלים מיוחדים בזווית של 45 מעלות ועליהם מונחת באותו יום מערכת שיניים המורכבת מ-14 עד 12 שיניים.

למה אפשר לצפות משיטת אול און 4?

התוצאה המתקבלת היא שיניים טבעיות למראה והן גם מרגישות כך. ברוב המקרים, ל 95% בקירוב מהמטופלים בשיטת All-On-4 אין צורך בהשתלת עצם. שינוי זה הוא יעיל, מרענן ומהיר ותוצאותיו מספקות פתרון יציב ושאין צורך או אפשרות להסירו.

 

מתי יש צורך בשיקום פה מלא?

כאשר אתם סובלים מהרס מוחלט של השיניים.

כאשר נמצאים בזמנים של מחלת חניכיים חמורה ויש צורך לטפל בעקירת שיניים.

אם אתה רוצה להחליף את התותבת שלך כדי לשפר את איכות חייך.

 

השתלת שיניים מסורתית לעומת אול און 4

השיטה המסורתית - להחליף שיניים בשתל דנטלי, בשיטה זו מתבצעות הסרות שיניים וברוב המקרים גם השתלות עצם כאשר יש חוסר בחומר גרמי, מוסיפים עצם סינתטית או עצמית לאזור העתיד לקבל את השתל. ממתינים שישה עד תשעה חודשים ולאחר מכן מכניסים שמונה עד עשרה שתלים ללסת.

השיטה המסורתית פופולרית מאוד ובמקרים מסוימים עשויה להתאים יותר משיטות אחרות, אך חסרונה הוא מספר השתלים הדרושים להשלמת כל לסת. כאמור, יש צורך ב-8 עד 10 שתלים לכל לסת, מה שמחליש את עצם הלסת עקב קידוח במספר רב של מרכזים.

שיטת אול פור – ד"ר מאלו, המפתח של השיטה, הגיע למסקנה שעומס הלעיסה מתחלק ברובו על השתלים הקדמיים הראשונים והשתלים האחוריים האחרונים. כלומר, הפעולות העיקריות מתבצעות על ידי ארבעה שתלים, ולכן הומצאה שיטת אול און 4, שהיא פריצת דרך משמעותית בתחום השתלת השיניים, ומנצלת באופן מיטבי את מסת העצם הקיימת. בשיטת השתלת שיניים ביום אחד, אול און פור – מתבצעת התקנת השתלים ומערכת השיניים באותו יום של הטיפול ללא צורך בהמתנה.

אול און 4

יתרונות בולטים של שיטת אול און 4:

אחוזי הצלחה גבוהים (כ-98%)

התערבות כירורגית מינימלית, עם פחות כאב, ומחיר קטן יותר.

סיום תוך זמן קצר - תוך יום ניתן לסיים את כל תהליך ההשתלה.

השיטה הזו מתאימה למטופלים שאינם מסוגלים לעבור השתלת עצם עקב סכרת, אוסטאופורוזיס ומחלות נוספות.

בדיקת התוצאה - שיניים שנראות בצורה טבעית ומרגישות כך גם.

חסרונות בולטים של שיטת אול און 4:

הכל תלוי באיכות העבודה של הרופא המטפל – כאשר השתלים אינם ממוקמים היטב ועל פי פרוטוקול העבודה של ד"ר מאלו, עלולות להיווצר תוצאות לא נעימות כמו פגיעה באסתטיקה של השיניים, נסיגת חניכיים וקושי בתיקון במקרה הצורך. מומחיות הרופא חיונית להצלחה.

בנוסף, על מנת לבצע השתלת אול און 4 כהלכה, נדרשת מיומנות גבוהה גם מצד טכנאי השיניים.

תפריט נגישות