העסק שלך

 סידרת מאמרי הדרכה להקמה ופיתוח של עסק חדש

 

עיסקאות ברטר - הכוח הנשי

מאת: נועה לוי

 

 

עוד בנושא זה:

העסק שלך

בלוג לקידום העסק שלך

עצות רגישות לניהול עסק

המיתון כבר כאן!

ואלה שמות

מיתוסים על יחסי ציבור

קשרים, קשרים

תדמית של עיצוב

איך לכתוב הודעה לעיתונות

שיווק ופירסום העסק הקטן

 

הכסף שלך:
מסגרת האשראי שלנו 2006

אישורי שהיה לפחד

לשמור על ערך הכסף

לא גומרים ת'חודש

ענייה עשירה ומבוססת

הבנק לא מאפשר להגדיל את האוברדרפט

איך אוכל להמשיך ברמת החיים שלי?

דמי כיס לבנות 

איך למצוא משקיע לעסק שלך 
לקנות כסף בזול  
ביטוח בריאות וסיעוד -מה כדאי יותר?  -
מי חייב להגיש דו"ח למס הכנסה?  -  הטבות מס בסוף השנה
נקודות זיכוי ממס הכנסה

תכנון מס בפרישה
את מחליטה כמה מס לשלם!

 

 

דמיינו לעצמכן עולם שבו הכסף אינו משמש תפקיד. עולם שבו אנשים נותנים משירותיהם או מכישרונם ונהנים משירותים או ממצרכים בעבורם. עולם שבו מסחר מתבצע על בסיס של חליפין. זו הגישה העומדת מאחורי עסקאות הברטר, המתקיימות בדרך כלל בין עסקים קטנים עד בינוניים. נשים רבות מנצלות את העובדה שהן מרושתות חברתית,תקשורתיות ונפגשות על בסיס חברות לצורך קיום עסקים משותפים לרבות עסקאות ברטר.

 

יתרונן של עסקאות הברטר

עסקאות ברטר יכולות להוות נדבך חשוב בקיומם של עסקים קטנים עד בינוניים. אם פתחת עסק ועדיין אינך רואה ממנו רווחים אלה הוצאות תוכלי להמיר חלק מהן בתמורה שאינה כספית.עסקאות ברטר יכולות לחסוך הוצאות כבדות של ממש כמו: תהליך מיתוג, בניית אתר, ייעוץ משפטי כמו גם שירותים כגון: קוסמטיקה, מספרה, פיתוח תמונות או טיפולים אלטרנטיביים. אין דבר שאינו יכול להיכנס לסחר החליפין. הרעיון הוא להחליף שירותים או מוצרים זה עם זה בלי ששטר אחד, או מטבע קטן של כסף יהיה מעורב בעסקה.      

 

 

האם אפשר להתקיים על עסקאות ברטר?

כיוון שהחליפין בעולם מתבסס על מטבע עובר לסוחר, לא ניתן כיום להתקיים על סחר חליפין בלבד. תשלומי שכר דירה, מוצרי צריכה, דלק, ביטוחים ועוד אינם ניתנים להחלפה. ולכן: חייבים להמשיך להתפרנס בשקלים (או בכל מטבע אחר...) עסקאות הברטר נועדו להתקיים בשולי פעילותכם העסקית. יחד עם זאת, מעט יצירתיות והרבה תעוזה יעזרו לכן להמיר חלק לא קטן מההוצאות לתמורה כספית. למשל אם פתחתן מכון לקוסמטיקה או סטודיו לגרפיקה, מה דעתכן לספק שירות שלכן תמורת משלוחי פרחים של זר פרחים מרשים לחדר הקבלה?

לפני כמה שנים נערך ניסיון להקים קהילה המקיימת בתוכה סחר חליפין  נרחב. הרעיון שחברי הקהילה יוכלו ליהנות מנותני שירותים גם מבלי שיערכו עמם חליפין ישירים. למשל: מטפלת בשיאצו ואם לשניים תוכל לקבל מאישה אחרת שירותי בייביסיטר, במקביל תוכל הבייביסיטר ליהנות משירותיו של חשמלאי גם מבלי שהעניקה לו ישירות משירותיה. הרעיון  שעמד בבסיס השיטה היה ל"תמחר" את השירותים או המוצרים הניתנים לפי ערך כספי ריאלי. נתינת השירותים מזכה את חבר הקהילה בחשבון וצריכתם מחייבת אותו ממש כמו בעולם שמחוץ לקהילה, אך בהבדל קטן: כסף אינו מעורב.

 

באותו ניסיון התבקשו חברי הקהילה שהתוותה "לחשוב מחוץ לקופסא" ולהעלות רעיונות לכל השירותים שיוכלו להעניק. כך למשל מצאה את עצמה אמנית מציעה גם שירותי הליכה עם הכלב בשעות הבוקר, ועקרת בית הציעה שירותי בישול לאנשים עסוקים. הרעיון הוא שהכל ניתן למסחר ולחליפין.

 

מהי עסקת ברטר במיטבה?

עסקת ברטר היא סיטואציה של win-win. כלומר: כל המעורבים בה מרווחים והיא טובה לכולם. לדוגמא: אם את עוסקת ברפואה משלימה ואת מעוניינת לרכוש מזגן יד שנייה. ייתכן שהאנשים שמעוניינים להיפתר מהמזגן ישמחו לקבל "מנוי" של כמה טיפולים לקליניקה במקום כסף. עבורך מדובר בחיסכון כספי מחד ורווח נקי במטופלים, שאם יהיו מרוצים יתחילו לשלם מיד בגמר המנוי. כל הצדדים נהנו מהעסקה.

 

עסקת ברטר היא גם דרך מצוינת לשווק את עצמך: הלקוח לא יוציא מכספו כדי לקבל את שירותיך, ואם יהיה מרוצה הוא יספר עליך לחבריו ולמקורביו שיוכלו להפוך במהרה להיות לקוחותיך בכסף. זוהי דרך מצוינת להגיע לאנשים, להתחבר איתם ולהפיץ את איכויותיך מפה לאוזן. בכל מה שקשור לטיפולי גוף-נפש עסקאות ברטר יכולות להיות בסיס הפעילות השיווקית של העסק. 

 

איך עושים זאת בפועל?

 

1.      תמחור ריאלי - חשוב מאוד לתמחר את השירות או המוצר שאתם מוכרים בצורה ריאלית לשוק. ולהחליף בשירות/מוצר שווה ערך. לדוגמא: אם את בעלים של חברת מיתוג תוכלי ליהנות משירותי בניה וקידום אתרים למשל מספר חודשים בתמורה לתהליך המיתוג שתערכי עבור חברה זו. אם את מכינה מוצרים קוסמטיים בכוחות עצמך תוכלי ליהנות מטיפולים אלטרנטיביים (דיקור או הומאופתיה) בתמורה לחלק ממוצריך.

2.      שימוש חכם - כדאי להציע עסקת ברטר בצורה מבוקרת כדי שלא תמצאו את עצמכם טובעים בעבודה שאין בצידה שכר כספי.

3.      מה תוכלו לתת - חישבו מחוץ לקופסא: ברור שיש לכם עוד כישורים, שירותים או ברכות מלבד המקצוע שלכם. אולי תוכלו לסחור בהם על מנת לקבל שירות או מוצר מסוים שאינכם יכולים להשיג בכסף. יכול להיות שבשעות הפנאי שלכם אתם עושים עיצוב אלבומים, גרפיקה או פיתוח תמונות אומנותי ותוכלו להעניק את כישורכם אלה על מנת ליהנות מכתיבה עבור אתר האינטרנט שברשותכם.

4.      מה דרוש לאחרים – חישבו לא רק מה תוכלו אתם לתת אלא גם מה דרוש לאחרים. אולי יש לכם חבר שעוסק בכדרות ומגדל כלב, אך אינו מוצא זמן לטייל איתו בשעות הערב? בתמורה ליצירותיו (שיחסכו לכם הרבה כסף על מתנות בחגים ובימי הולדת) תוכלו לקחת את הכלב לטיול יומי?

 

  ____________________________

תגובות: כיתבי אל האתר                                           שילחי לחברה

 

_____________________________________________