הורות כבית ספר לעסקים

מאת:  ג'ודי פיירשטיין

 

 

עוד במדור עבודה:

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

האם כדאי להיות עצמאית?

המעסיק הבוגדני

מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

צווארון ורוד

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מנתוני הלמ"ס עולה כי בשנים האחרונות קיימת מגמת ירידה באחוז הגברים המועסקים בשוק העבודה הישראלי, בעוד שאחוז הנשים המועסקות דווקא ממשיך לעלות.

 

רבים מהחוקרים החברתיים טוענים כי נשים מתאימות יותר לסביבה המשתנה תדיר של עולם העבודה כיום, הדורשת יותר ויותר חשיבה יצירתית, התמודדות עם אי וודאות, עבודה לאורך שעות ארוכות ובלתי צפויות ומתן דגש על שירות איכותי.

 

אני מאמינה כי נשים באופן כללי מתאימות להיות מעסיקות עצמאיות, ובמיוחד בישראל. הורות הינה מעבדה מצוינת בה אם, לרוב ההורה הדומיננטי בנוף הישראלי, מסגלת את ארגון זמנה, מארגנת לוחות זמנים למספר רב של אנשים, מתאמת פעולות לוגיסטיות, מנצלת משאבים, מנהלת תקציב מוגבל, עוסקת בפעולות רכישה (כ-90% מהן מתבצעות ע"י נשים) ומספקת את צרכיהם של אחרים – וכל זאת בנשימה אחת, תוך כדי חשיבה ועמידה על הרגליים.

 

בגלל שרובנו אמהות ונשים הרגילות בנתינה, וכיוון שרוב הקניות מתבצעות על ידנו, הנשים, אנו נוטות להיות מודעות יותר לאיכות השירות. ביחס לגברים, נשים נחשבות יותר רב-תכליתיות (היכולת לעשות מספר פעולות בו-זמנית) ומתמודדות עם לחץ תוך הפגנת גמישות. ייתכן מאוד כי היותנו המטפלות העיקריות בילדים ובטיפול בתחזוקת משק הבית, איפשרו בידינו לפתח תכונות אלו. במובן מסויים, זהו בית ספר לחיים המהווה בסיס מצוין לנשים מוכשרות ושאפתניות להתרומם למעמדם של אלו שזקוקים לאותם כישורים בניהול עסקים קטנים מוצלחים בישראל ובכלל.

 

האישה הממוצעת שפותחת עסק קטן בארץ הינה בסביבות גיל ה- 50, כלומר לאחר גידול ילדים, ולרשותה יותר זמן פנוי לבנייה והפעלת עסק משלה. לנשים בעלות  רעיון עסקי, יכולות שיווק או שאיפות ברורות – עסק פרטי מהבית הוא הצעד הפשוט וההגיוני ביותר.

 

בעולם העבודה המורכב והדינאמי של היום, בו יש עדיפות למהירות ולגמישות, קיים יתרון ברור ליחידות כלכליות קטנות. דבר זה נכון במיוחד כיום כשאחוז האבטלה בישראל גבוה מאוד (כ- 10%), מעונות יום לא מסוגלים לרוב לטפל בילדים לאחר השעה 16:00 ומצב הכלכלה הביא לכך שהעבודות החדשות שכן נוצרות מציעות לרוב שכר מינימום או משרה חלקית בלבד. לעסקים הממוקמים בבית נדרשת חשיבה יצירתית על מנת להתמודד עם ניהול עסק יחד עם השגרה היומיומית של ניהול משק הבית. נשים שמפתחות יכולות אלו יגלו כמה הן יעילות בסביבה עסקית – היכן שחשיבה יצירתית למציאת פתרונות היא  מפתח מרכזי להצלחה.

 

למרות היתרונות הברורים הללו לנשים, עדיין ישנם מספר תחומים בהן נשים צריכות להתמחות במטרה להשוות את תנאי המשחק. למשל, לא להגביל את עצמן למקצוע יחיד שלמדו ולהתנסות במספר עבודות שונות, אפילו בו-זמנית; לא לקחת דברים באופן אישי אלא לדעת להסיק מהם מסקנות לעתיד; להכיר ולהתמצא בטכנולוגיות חדשות; להבין את כל הקשור לניהול העסק שלהן, בעיקר בענייני כספים ולא להסתמך על אחרים שינהלו אותו עבורך; להיות מחוייבת לעסק ולשים אותו בראש סדר העדיפויות ולשמור על בריאות ועל פעילות ספורטיבית.


למרות נקודות תורפה אלו, נראה כי נשים רבות מצליחות בפתיחת עסקים קטנים בכל המגזרים בישראל, כולל נשים השייכות לקבוצות מיעוט, נשים עולות ונשים חד-הוריות. ראוי שיופנו  משאבים נוספים לקדם אותן ולסייע להן. ייתכן מאוד כי הן תהיינה המעסיקות של הילדים שלך בשנים שיבואו.

________________

הכותבת, ג'ודי פיירשטיין, מנכ"ל חברת מעברים ומשאבים בע"מ, מרכזת  מועדון נשות העסקים היחיד באנגלית בישראל, בחסות  מט"י ירושלים  ומרכזת קורסי הקמה וניהול עסק

 

כתבה זו הופיעה בגליון האלקטרוני של הרשות לעסקים קטנים ב-10.05:

http://www.mati.org.il/_Uploads/151magazin.html

         כיתבי אלינו                                          מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________