האם את מנהלת רוחנית?

מאת:  ד"ר מירה חניק

 

 

עוד במדור עבודה:

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

האם כדאי להיות עצמאית?

המעסיק הבוגדני

מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

צווארון ורוד

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האם שאלת את עצמך בתקופה האחרונה "האם אני מנהלת באופן הראוי ביותר?" איך את בודקת את עצמך כמנהלת או כאחראית על אנשים בעבודתך? האם את מחוייבת לתת לעובדייך משהו מעבר לתמריצים חומריים ותנאי עבודה רגילים? האם יש לך שאר רוח בעבודה?

 

או במילים אחרות: האם את מנהלת רוחנית?

 

בתקופת השנים האחרונות, מאז כניסתו של המילניום החדש, החלה הרוח (תרתי משמע) הנושבת באירגונים ובעולם העבודה להשתנות. אנשים רוצים ממקום העבודה יותר מאשר כסף, תגמולים חומריים, תנאים וצ'ופרים. הם מצפים מן הממונים עליהם להוביל אותם למקומות בהם ימצאו סיפוק והגשמה עצמית, שביטוייה הם מעבר למה שנראה בעולם החיצוני. אולם מהם מקומות האלה?

 

רוחניות בעבודה איננו מושג שמשמעו שכל אחד יהיה כל היום "בשאנטי", או "ירחף", ואין זה אומר גם שכולנו חייבים להיות דתיים (להיפך - אין קשר חד-ערכי בין רוחניות לדת!), או שעלינו לוותר על המשימות הנדרשות בעבודה ולהיות כל היום במדיטציה. רוחניות גם אין משמעה שהכל "חארטה" ואף אחד לא לוקח אחריות על הנושאים הבוערים וממלא את תפקידו...

 

להיות מנהלת רוחנית, פירושו שאת, כמנהיגה, כאחראית על אנשים ועל התוצאות שעליהם להביא לאירגון, יכולה להיות "מחוברת" לחלקים אחרים שלך. הנה כמה הגדרות לגבי המנהלת הרוחנית:

 

·        מנהלת רוחנית היא אישה הרואה את תפקידה כמנהיגה, ולא רק כמנהלת. כלומר, היא רואה את חובתה להוביל את הכפיפים באמצעות חזון והשראה – במקום בשיטות כמו שכר, עונש או הפחדה. היא מתקשרת את החזון שלה באופן תדיר ומעבירה מסרים חיוביים המבוססים על חזונה כדי להזכיר לעובדיה את הדרך יום יום מחדש.

 

·        מנהלת רוחנית מבינה כי אין סתירה בין "שורה תחתונה", רווחים ויעילות לבין ערכים חשובים כמו מימוש עצמי, יצירתיות ושלווה בעבודה. אלה הם חלקים משלימים היוצרים הרמוניה, ולאו דווקא מנוגדים זה לזה.

 

·        המנהלת הרוחנית מבינה כי לאירגון יש "נשמה", וכן גם לעובדים שלה. היא מעמידה את המימוש העצמי שלה ושל כפיפיה בראש סולם העדיפויות שלה ושל האירגון.

 

·        המנהלת הרוחנית מחפשת - ומוצאת דרכים לחבר בין המשמעות הרוחנית של הייעוד האירגוני (ה"נשמה") לבין הצרכים השונים של עובדיה, והיא עושה זאת מתוך תפיסה של הרמוניה ושיתוף.

 

·        תפקיד המנהלת הרוחנית הוא לתרגם את מטלות העבודה למונחים של  מסע ארגוני אל הרוחניות של העובדים, לסייע להם למצוא משמעות בעבודתם ובמטלות המצופות מהם.

 

·        מנהלת רוחנית שוקדת על יצירת אוירה המאפשרת ליצור שמחה, אושר, והרמוניה במקום ביקורת, לחצים ושחיקה. בכך היא מצליחה לעזור לאנשים להתחבר אל "האני האמיתי" שלהם, ולהגיע לאפשרות של צמיחה.

 

·        המנהלת הרוחנית שואלת וחוקרת מדוע הגיעו עובדיה לאירגון, ומדוע הם עושים את מה שהם עושים. היא מנסה להבין דרכים להפיק משמעות במה שעובדיה עושים.

 

·        המנהלת הרוחנית יודעת להגדיר את הערך המוסף של מקום העבודה לעובד: יחס אנושי,  מסירות, אהבה,  משמעות רוחנית, ריגושים, ביטוי חופשי של רגשות, מימוש הייעוד.

 

·        מנהלת רוחנית יודעת ליצור גישה הרמונית בתהליך העבודה ופתוחה לשינוי תמידי. היא צנועה, פתוחה ללמידה, מוכנה לתרום מעצמה

 

·        המנהלת הרוחנית פועלת מתוך ערכי מוסר ברורים, המחייבים אותה ואת סביבתה. היא מודעת לעובדה שהיא משמשת כמודל לחיקוי לכל עובדיה ולאחרים באירגון, ולכן היא חייה באופן שמחייב אותה להיות במצב של מימוש עצמי תמידי.

 

נושא זה מדבר אליך? ספרי לנו כיצד את מנהלת את עובדייך באופן רוחני:

         כיתבי אלינו                                           מעניין? שילחי לחברה
 

אל: ד"ר מירה חניק

תודה לך על המאמר המיוחד!
אני נהנית מאד לקרוא את האתר שלך.
שלחו לי עוד כתבות מעניינות מסוג זה.
 
בברכת שנה טובה,
מיכל טל - מוסיקאית
רכזת פדגוגית- קונסרבטוריון גבעתיים
ומנהלת את המועדון הקאמרי למוסיקה ישראלית

 

__________________________________________