עבודה עם הלב

מאת: סלוני בן אברהם

 

עוד במדור עבודה:

אבטלה - הפנאי החדש

להשיג עבודה בזמן מיתון

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

אחד הרעשים הנפוצים ביותר בדרכנו אל פיסגת הקריירה, מסוג הרעשים שעשויים להגביל את התקדמותנו בעבודה - הוא החשש שמא אנחנו מתקדמים בכיוון הלא נכון או אם לנסח זאת ללא דימויים: האם המקצוע שבחרתי לעצמי משקף את נטיות הלב המדויקות שלי? האם אני מזוהה או מנוכרת לעבודתי? האם אני מוצאת בה אפיק ביטוי לכישרונותיי או שמא היא אינה אלא נתיב במסע ההישרדות הגדול? דרך לשלם את החשבונות ולגמור את החודש בשלום?

 

הנהר שמתחת לנהר

אחת השאלות המסקרנות ביותר בקשר להבנה עמוקה של עצמי או גם של אדם זר היא שאלת בחירותיו המקצועיות (נכון – גם הבחירה הזוגית יכולה בהחלט להעלות תשובות מרתקות). מדוע בוחרת אישה, למשל, להיות מורה (האם בחירה זו מבטאה את ערכיה? כישוריה? האם היא גורמת לה הנאה? האם בגלל השעות הנוחות? החופשים?). או אם, למשל, בוחרת אישה לעסוק בייעוץ ארגוני ולהעביר סדנאות גיבוש לעובדים – הייתכן כי בחירתך זו עונה על צורך עמוק יותר בתוכך כמו למשל – לצור הרמוניה, להשכין שלום, להבין דינמיקה של יחסים לעומק?

 

מאין נובעים התסכולים והמשברים

אם כבר בחרת לנטוש את נתיב האוטומט ולבחור בדרך המודעות – את ודאי סקרנית להבין מה עומד מאחורי בחירותייך המקצועיות: מרדף אחר חלום ילדות? מעמד חברתי נחשק? או ביטוי לצרכי נפש? האם את מסוג הנשים המסוגלות לנתק את עולם הרגש-נפש שלהן מתפקידן המקצועי ומעולם העבודה? או אולי את חייבת שעבודתך תבטא את נשמתך?

 

סימני שאלה וספקות עשויים להתעורר כל אימת שאת מרחיבה ומעמיקה את המודעות שלך לעצמך, וזו מתרחשת פעמים רבות כבר אחרי שבחרנו את המקצוע והשקענו משאבים יקרים של זמן וכסף כדי ללמוד אותו ולהתברג בו לעמדות נחשקות. התסכול יכול להגיח כתוצאה מהתקדמות איטית על מסלול הקידום, בעקבות תחושה של העדר סיפוק או כתוצאה מריקנות הנובעת מעיסוק מתמיד בדבר הלא נכון לך.

 

על פחדים ומערכת האמונות שלך

קשה לקום לעזוב מקצוע שטיפחת במשך שנים. קשה לא פחות לוותר על המעמד, הוותק, המשרה הנחשקת, הקביעות, הביטחון והידיעה שיש למה לקום בבוקר. השאלה הנשאלת היא: מה יותר מפחיד: להישאר בלי כל אלה או להמית את לבך המשתוקק לשינוי.

 

אם את ניצבת בפני דילמה שכזו – חשוב שתזכרי שלא בהכרח תאלצי לוותר על הכל כדי למלא את יומך בעשייה משמעותית יותר ואת ליבך בשמחה. גם אם הפתרון לכך פשוט ביותר, ייתכן שתאלצי לחטט רגליים ולצאת למסע אחר התשובות האישיות ביותר עבורך. אם אינך יודעת איפה טמון המטמון שלך (מה הם כישרונותיך הטבעיים ואיפה את באה לביטוי בצורה הטובה ביותר – איפה את "פורחת") תוכלי להיוועץ במאמן אישי או אפילו בגרפולוג, אסטרולוג, פסיכלוג או מתקשר. כל מי שיעזור לך להתקרב אל התחום שליבך אומר לו "כן".

 

חשוב שתביני כי מקור התקיעות שלך היא מערכת האמונות המניעה את פועלך בעולם: את מאמינה כי אם תעבדי במה שאת אוהבת לא תוכלי להתפרנס כראוי זה בהחלט יכול להסביר את העובדה שאת עסוקה בעבודה משמימה, שאינה חשובה לך אך מאפשרת לך רמת חיים טובה. ואולי את סבורה שנשים הממשות את כישוריהן מרוכזות בעצמן יתר על המידה וזונחות את הבית והילדים? תהא אמונתך הפנימית כזו או אחרת, תהלך הגדלת המודעות שלך לבחירותיך חייב יהיה לעבור דרך בדיקה מקיפה של האמונות המעכבות.

________________________________________________ 

 

מחפשת שינוי לכיוון הרוחני? בואי לקורס מאמנים במח' השתלמויות של האוניברסיטה הפתוחה!!

 

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________