להשיג עבודה בזמן מיתון

מאת: נטע דורון

 

עוד במדור עבודה:

חושדים שאתם מועמדים לפיטורין?

אות המעסיק המתקדם

עוד על הצלחה בראיון עבודה

לשחות עם כרישה

אנרגיה טובה בעבודה

משפחה או עבודה - קונפליקט

לכוון למטרה

איך נצמצם את פערי השכר בין גברים ונשים

מנהלת בעולם של גברים

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

 

 

 

 

ייתכן שהמיתון תפס אתכם בחלון של "בין עבודות". בלי להתכוון נכנסתם למעגל האבטלה.  ואולי אתם מאלה שכבר חודשים מחפשים עבודה ולא מוצאים. יש עוד מה לעשות? כן. קבלו כמה טיפים בנושא.

 

לאוורר תעודות בגרויות, צבא ומה עוד? נזכרתם שלפני הרבה שנים למדתם מקצוע מסוים. אפילו הוצאתם מלגות לטובת מימון הלימודים. סיימתם עם תעודה, עסקתם במקצוע שנה-שנתיים וראיתם שזה לא זה. ייתכן שמדובר בתחום התיווך, הנהלת חשבונות או קונדיטוריה. לא משנה כעת. אם אתם משוועים לצאת מהבית ולהסתובב בין אנשים, להרגיש חיוניים וכמובן, להביא פרנסה, כדאי שתשקלו לחזור לשם. לנצל את התעודה והידע שקיים אצלכם. כי בתחום העכשווי שלכם המצב יבש...

בשעת מיתון קל יותר למצוא עבודה בתחומים הארציים והמעשיים. ייתכן כי תרגישו מעט מוזר או אפילו "ירידה" בערך העצמי. אין הדבר כך. מדובר בירידה לצורך עלייה...

כל מקום עבודה בו תעבדו יהיה לברכה. הפרנסה, היציאה מהבית והיכולת ליצור הזדמנויות וקשרי עבודה לטובת העתיד, כאשר יחלוף המיתון. כל אלה עדיפים על ישיבה ממושכת בבית.

ולכן, אל תזלזלו בידע שרכשתם פעם וחשבתם שהוא לחינם. עתה הוא עשוי להצילכם...

 

לחשוב עצמאית

דווקא בשעת מיתון יש יתרון לעסק קטן. אז אם ממילא אינכם מצליחים למצוא עבודה בתור שכירים, נסו לחשוב בכיוון העצמאות. עסק קטן שיכול לפרנס אתכם מתוך ביתכם (מוותרים על אוטו ומסתפקים בהתניידות על אופניים), בלי כניסה להוצאות, רק הבטחה להכנסות: משפחתון קטן, שירותי קידום אתרים וכתיבת תכנים לאינטרנט, יחסי ציבור, הוראה פרטית, תכשיטנות, עיצוב פנים, תפירה ועיצוב ועוד. קיימת קשת רחבה של תחומים אותם ניתן לנסות לפתח עצמאית. אתם ממילא בעלי ניסיון וקשרים בתחום. פעלו עבור עצמכם. אל תצפו לגדולות ונצורות מאחרים.

עבודה בתור עצמאי דורשת משמעת עצמית, יכולות שיווק מרשימות ויכולות גביה חזקות...יחד עם זאת, אין לכם מה להפסיד אם ממילא אתם מובטלים. העשייה עצמה והיוזמה ידחפו אתכם ויניעו אתכם לפעולה. ייתכן שדווקא אז יתמזל מזלכם ותמצאו את המשרה הנכספת בתור שכירים, מתוך קשרים שפיתחתם בתור עצמאיים. הסוד הוא יצירת ההזדמנויות ולא לשבת בטל.

 

להפעיל קשרים

אולי זה נשמע נדוש, אך זה בהחלט עובד כל פעם מחדש. נסו להגיע להזדמנויות תעסוקה דרך מכרים, חברים, משפחה וכד'. יידעו כמה שיותר אנשים שאתם מחפשים. שברו את מחסום הבושה. ככול שהרשת החברתית שתפעילו לטובת עניינכם תהיה גדולה יותר כך יגדל הסיכוי שמשהו יקרה.

 

לשפץ קורות חיים

הגיע הזמן לעשות שינוי בקורות החיים. הוסיפו תמונה, נסחו כמה גרסאות. היו דינמיים, קריאטיביים ומעניינים. הקדימו לשלוח את קורות החיים מיד עם פרסום המודעה.

קורות חיים מיוחדים, מעוצבים ומעניינים יבלטו מעל פני השאר. ואם הייתם זריזים מספיק לשלוח אותם ראשונים למודעה, ייתכן שתוזמנו לראיון הנכסף.

 

לשחק אותה באינטרנט

ממילא אתם גולשים ומשוטטים ברשת. למה שלא תפיקו מכך כמה יתרונות? הירשמו לכמה שיותר רשתות חברתיות, בייחוד אלה העסקיות. נהלו שם בלוג והצהירו בראש חוצות שאתם מחפשים עבודה. אם אתם מומחים בתחומכם, זה הזמן להציג לראווה ברשת את הידע. לפתח נטוורקינג. מי שיודע להתנהל היטב ברשת יכול להשיג המון. למעשה, מדובר פשוט בשיווק. אז קדימה. שיווק עצמי ובגדול. האינטרנט הוא מקום נהדר לכך.

 

לסיכום

·         שעת מיתון היא שעה קשה, אך עשויה לדחוף אתכם להצלחה בתור עצמאים, כי אין ברירה.

·         המקוריות והייחודיות שלכם הם המפתח להצלחה. נסו להציג לראווה את הידע והיכולות שלכם בצורה שונה מכל האחרים.

·         פתחו רשת חברתית שתפעל לטובתכם: וירטואלית ומציאותית כאחד.

·         עזרו לאחרים ללא תמורה. בסופו של דבר "שלח לחמך על פני המים" היא אמרה שמוכיחה עצמה כל פעם מחדש.

 

 

   הגיבי על הכתבה                                 מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________