איך נצמצם את פערי השכר בין נשים וגברים

מאת: ענת מילנר כהן, מנהלת אקדמית לתחום האימון בגומא, המרכז הישראלי לאימון וגישור

 

 

עוד במדור עבודה:

זכויות העובדת בטיפולי הריון

האם את מנהיגה?

הורות כבית ספר לעסקים

האם את מנהלת רוחנית?

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

האם כדאי להיות עצמאית?

המעסיק הבוגדני

מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

צווארון ורוד

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פערי שכר בין נשים וגברים מהווים תופעה מצערת, אך חשוב להבין שלא כל פער בשכר מהווה אפליה, דהיינו פער לא מוצדק. אפליה תיחשב לאותו פער בלתי מוסבר בשכר בין נשים לגברים. כדי שנוכל להתמודד ולהקטין את הפערים, חשוב שנבין את הסיבות לקיומם.

 

הסיבות לפערי השכר:

·        נשים נתפסות כפחות שולטות על נתיבי המידע והידע ועל ערוצי הכסף בחברה ולכן הן מרוויחות פחות.

·        הצורך של נשים לקטוע את רצף הפעילות בשוק העבודה, למשל בעקבות לידות.

·        קיימת הפרדה בין מקצועות "נשיים" למקצועות "גבריים" בחברה. הפרדה כזו יוצרת "מעמדות" גם בכל הנוגע לשכר.

 

איך מתמודדים עם פערי השכר והאפליה ?

ברמה הציבורית - באמצעות חוקים ותקנות (לשוויון הזדמנויות בקבלה לעבודה, בקידום ובשכר) ואכיפתם, באמצעות העלאת המודעות הציבורית, אפליה מתקנת וכמובן, בראש ובראשונה באמצעות חינוך.

 

ברמה האישית - היערכות אסטרטגית (אישית) והתמודדות פרקטית.

 

ברמת ההיערכות האסטרטגית - 

1.      קראי והביני את מפת העיסוקים בארץ-  בחני את הסקטורים המתגמלים ביותר, ערכי השוואה ביניהם.  בחרי לעסוק במקצוע "גברי" מעניין ומתגמל.

2.      השקיעי בהון האנושי שלך – בחרי את ההשכלה הרלוונטית הטובה ביותר לעיסוק שבחרת.  אל "תבזבזי" זמן על תארים כלליים (הם נפלאים לכשעצמם, אך אינם מובילים להחזר ראוי מבחינת השכר הנלווה להם).

3.      השקיעי בחיפוש עבודה לפי הקריטריונים החשובים לך- יש ארגונים שדורשים פחות שעות עבודה כהגדרה למשרה רצויה, אך הם גם משלמים בדרך כלל פחות. אם  מרכיב השכר חשוב לך – לכי על ארגונים שמבקשים קצת יותר, אבל מתגמלים בהתאם.

4.      היי מעודכנת בשכר הממוצע המשולם למקצוע שבחרת ולסקטור שבחרת.  בואי עם המידע החשוב הזה ודרשי את מה שמקובל בשוק. ( לא... הם לא "עושים לך טובה" שהסכימו לקבל אותך לעבודה. את נותנת להם תמורה מלאה בעבור השכר שתבקשי).

5.      אל תחששי לדבר על כסף –  בדקי עם עצמך, מה הדימוי שיש לכסף בעיניך. למרבה הצער, חלק מאיתנו, הנשים, הפנימו תפיסה חברתית-חינוכית לפיה, נשים אינן עוסקות בכסף. פרדיגמה שכזו גורמת לנשים לדרך במקום וחשוב להשקיע זמן בתהליך של שינוי לכיוון גיבוש פרדיגמה מקדמת.

 

ברמת ההיערכות הפרקטית - 

את עובדת במקצוע מסוים, בארגון כלשהו ומבקשת להעלות את שכרך.

  1. צברי מידע רלוונטי בכל דרך אפשרית- כמה מרוויחים בעיסוק שלך, כמה מרוויחים הקולגות שלך (כן, זה לא פשוט לדעת, אבל אפשרי).

  2. מחויבות והשקעה – אם את רוצה שכר גבוה יותר, חובת ההוכחה היא עליך. ככל שתשקיעי בעבודה, תוכיחי מחויבות, רציפות בתעסוקה, מוטיבציה גבוהה וכו' -  ייקל עליך להוכיח שמגיע לך יותר.

  3. הפגיני בטחון- בקשה להעלאת שכר המופעלת מתוך פחד, לא תניב תוצאות. במקרים מסוימים, יתכן וכדאי לחשוב על החלפת מקום עבודה ולפעול בנדון. (בחלק מאותם מקרים, ורק לאחר ששקלת היטב את העניין, אפשר גם ליידע את המעסיק. תופתעי לראות שחלק מהם לא ישמחו לוותר על שירותיך המקצועיים) .

 אין מה לעשות, אנחנו עדיין חיות את "חובת ההוכחה", שאנחנו טובות, שאנחנו יכולות ושמגיעה לנו שכר גבוה יותר.  אם תבואי עם ההנחה הזו כנקודת מוצא לשיחה עם המעסיק, סיכוייך לשכנע אותו גבוהים יותר.

 

     הגיבי על הכתבה                                          מעניין? שילחי לחברה

התעלמת בכתבה מאחת הסיבות העיקריות לפערי השכר, והיא היכולת של הגברים להישאר בעבודה שעות ארוכות, בעוד שהנשים ממהרות הביתה בשעה מוקדמת יותר, שכן הנטל של הטיפול בבית ובילדים נופל ברובו עליהן. לא מדובר כאן על חופשת לידה או קטיעת רצף העבודה, אלא על דפוס שמשתרע על פני שנים רבות. למרבה הצער, מחקרים מראים כי הערכת העובד כטוב או לא, מתבססת במידה רבה מאוד על מספר השעות אותן הוא מבלה בעבודה. וכך גבר שמורח שעות בעבודה, נחשב כעובד טוב יותר מעובדת יעילה שמספיקה כפול ממנו, אך במספר מצמצם יותר של שעות.

 

__________________________________________