מתה אניטה רודיק - מייסדת ה"בודי שופ"

מאת: מערכת האתר

 

 

 

עוד על נשים:

הילולה ד'שרה אימנו

סדר נשים

סיפורה של פלורה

משכילות יותר, עובדות יותר ומרוויחות פחות

המוח שלו ושלה

נשים וצבא בישראל

חטאי האם

מיהו הגבר החדש?

מחשבות על השכול הלאומי

סטטוס - המניע החזק

אל תבכי ילדה

המדריך למתגרשת: לשרוד את החגים

תשעה חודשים של טירוף חושים

ביום ב', 10 לספטמבר 2007 נמסר ע"י ה- BBC בלונדון כי נפטרה דיים אניטה רודיק, מלכת הקוסמטיקה, שהוגדרה כחלוצה בעסקים הבינלאומיים, בגיל 64, משטף דם במוח, בביתה שבאסקס, אנגליה.

 

אניטה רודיק, שהוכתרה כ"דיים" (תואר אצולה) ע"י מלכת אנגליה בשל הצלחתה הגורפת בעסקים, על הגישה האתית שלה לגבי רווחיה וניהול כספי האימפריה שבנתה, שימשה מודל לחיקוי לחברות רבות בעולם, כמנהלת ובעלת עסקים הפועלת באופן אתי וכתומכת באיכות הסביבה.

 

רודיק ייסדה, ב- 1976 את החנות הראשונה של ה"בודי שופ" בלונדון, ומאז ניהלה אימפריה ענקית שסניפיה בעולם כולו, תוך שמירה על כללי אתיקה באיכות המוצרים הטיבעיים ובניהול חברה שאיננה מנצלת עובדים. כמו כן, במקום לרכוש שיטחי פירסום באמצעי התקשורת, קנתה רודיק את מקומה תוך שהיא מקדמת קמפיינים להצלת לוייתנים, להאכלת רעבים באפריקה, למיחזור מוצרים ואריזות, ועוד.

 

סיפור חייה המדהים בפרטיו הוא רק ההתחלה. רודיק הקימה את עיסקי הקוסמטיקה שלה לאחר שגילתה ב- 1976 כי בעלה, גורדון, משורר סקוטי, מתכוון לצאת למסע של כמה שנים באופניים - מבואנוס איירס לניו יורק. היא לקחה הלוואה קטנה והקימה חנות מצמוד לבית לוויות חשוך בסימטה בלונדון. התקשורת אהבה את הרעיון, ואת דמותה הצבעונית של אניטה, וגמלה לה בפירסום רב (חנים, כמובן, כי אניטה לא האמינה בתשלום עבור פירסום). לאחר שחזר גורדון ממסעיו, סייע לה בניהול החברה.

 

מאז ועד היום, הספיקה רודיק לגדל אימפריה של מאות חנויות ברחבי העולם (למרות שהתנגדה אידאולוגית לגלובליזציה ואף הפגינה נגדה), ובשנת 2006 מכרה את ה"בודי שופ" לחברת "לוריאל" תמורת 1.15 מיליארד דולר.  בני הזוג רודיק פרשו מניהול החברה כבר בשנת 2002, ובשנת 2003 זכתה אניטה לתואר "דיים", תואר אצולה הניתן בהערכה על פועלה.

 

סיפור חייה והצלחתה  

 

תגובות:                                               מעניין? שילחי לחברה

 
 

_________________________________________