בין תל אביב לאל.איי. - פרק מספר

  

מאת: רוני אבני

 

 

עוד כתיבה אישית:

להיות אבא - החווייה הגברית

חדר שינה

מצבי הצבירה של האהבה

גיבוי שלך נשמה

עין פקוחה

הילקוט

מיכל

גילוי - יובל דור

עוצמתה של שתיקה

הנשיקה

האושר שביצירה

אני מאחרת

אימהות

להופיע ב"גוגל" - משמע את קיימת

יום האישה הבינלאומי - סקירת מצב

אנה אנו באות? - מחשבות על הים האישה הבינ"ל

ימין ושמאל משני צדי המדרס

 

לוס אנג'לס
רוחות סנטה אנה נשבו ממזרח, חלפו דרך הקניונים הצרים של דרום קליפורניה ונשאו אל העיר המתעוררת אוויר מדברי ויבש. מכונית הספורט האדומה של ניר החליקה על כביש 101, המוביל מסן-פרננדו וואלי לעיר. הרוח היבשה ליטפה את פני כמבקשת להרגיע את נפשי. קולו של שלמה ארצי מילא את חלל המכונית. "אתמול היה טוב, ויהיה גם מחר," הבטיח הזמר, ואני הפחתתי את הלחץ על דוושת הדלק כדי לגנוב עוד קצת זמן לפני שאגיע לעיר. הייתי מוכרחה להירגע ולהשליט מעט סדר בערבוביית המחשבות שבמוחי.

 

עצי המנזניטה החומים-אדומים התנועעו בחוסר מנוחה, ובכל זאת עמד באוויר שקט כבד. ההרים היו צחיחים ושרידים של צמחייה שקמלה כיסו את הגבעות והקניונים. הסתיו הארוך שבא אחרי קיץ אכזרי התיש את הצמחים. פרחי בר קטנטנים וחיוורים, עצי אלון גבוהים, פרחי היוקה והגפן - כולם צמאו למים. הבטתי בנוף היבש וניסיתי להשליט סדר במחשבות, להרגיע את הלמות הלב. שיחת הטלפון של יוני הפתיעה אותי והציפה אותי בשטף של געגועים והתרגשות.

"אני כאן," הודיע. "יש לי כמה פגישות בלוס אנג'לס. אהיה בעיר כמה ימים."

 

עשרה חודשים חלפו מאז עזבתי את הארץ והשארתי מאחור את יוני. בזמן שחלף ניסיתי לגייס את כל כוחותי ולהשאיר את העבר מאחור, אבל הזיכרון לא הניח ודמותו של יוני מילאה את לבי. שיחות הטלפון הטרנסאטלנטיות ניסו לגשר על המרחק והיו מלאות אהבה וכיסופים. דבר זולתו לא עניין אותי.

 

משעות אחר-הצהריים חיפשתי בקדחתנות מה ללבוש. רציתי להיראות יפה וסקסית, להרשים, אבל לא להגזים, להיראות טוב, אבל שלא ירגיש שהתאמצתי. מדדתי ופשטתי אין סוף שמלות וחולצות והותרתי את הארון באנדרלמוסיה מוחלטת. בסופו של דבר בחרתי שמלת מיני שחורה, פשוטה וקלאסית, עם מחשוף מחמיא, שחשפה זוג רגליים חטובות שהורישה לי סבתי. למזלה הרע של אמי, הירושה דילגה על דור. נעלתי נעלי עקב שחורות ובחנתי את דמותי במראה. קווי המתאר של גופי הרזה והארוך נראה בבירור דרך הבד הדקיק של השמלה. מרחתי שפתון שקוף, הברשתי את שיערי החלק והנחתי לו לגלוש חופשי על כתפי. סוף-סוף הייתי מוכנה לרנדוו עם האֵרוס הפרטי שלי. קולות הצחוק של ילדי נשמעו מן החדר הסמוך. עוד מעט תגיע ג'אנט, הבייביסיטר הנאמנה שלנו, ואני אהיה חופשייה לצאת.

 

השתוקקתי לשוב ולראות את יוני. לא העזתי לצפות להרבה יותר. רק לראות אותו ושוב למצוא חן בעיניו. אחר-כך נראה מה יהיה... פעם היה קורא לי 'יפה שלי'. האם גם היום יחשוב שאני יפה? האם הניצוץ שנדלק בעיניו כשהיה רואה אותי יידלק שוב? נהגתי בשדרות ווילשיר. המדרכות הרחבות, הבניינים המפוארים והחנויות המעוצבות, הכל שידר הדר ויוקרה. זיהיתי את המלון היוקרתי והקטן הבנוי בסגנון אירופי וחניתי מול הכניסה הראשית. שוער לבוש מדים לבנים, מגוהצים, קיבל את פני, פתח את דלת המכונית וכשיצאתי ממנה נדמה היה לי שהביט בי בהערכה. האם התרשם ממני או ממכונית הספורט של אחי הגדול? בלי לומר מילה נתתי לו את מפתחות המכונית. ניסיתי להירגע.

 

נברשות גדולות האירו את הלובי של המלון באור יקרות ואני צעדתי על השטיח הרך בביטחון מעושה. דקות ספורות הפרידו ביני לבינו. הלב שלי הלם בפראות. בצדו של הטרקלין המרוהט ברהיטים כבדים נוסח לואי החמישה-עשר עמד בר עשוי עץ מהגוני כבד ומבריק. הוא ישב שם, גבו אל הפתח ומולו כוס משקה צהוב. וודקה ומיץ תפוזים, ניחשתי. הרגיל שלו. הוא לבש מעיל רוח שחור ארוך, השיער החום כהה שלו היה משוך לאחור ונשזרו בו כמה פסי שיבה חדשים.

 

כשהסב אלי את פניו פגש בעיני. עיניו היו חמות, מלטפות. לא העזתי להסיר את עיני מעיניו, חוששת שאם אסיט את מבטי, יעלם. רעד של אושר חלף בי, מהשיער ועד לציפורני כפות הרגליים. נעשה לי חם. בחנתי אותו והוא בחן אותי ושנינו הבטנו זו בזה, כמחכים לאישור. אני לאישור שלו, והוא לשלי. חשתי שהוא שותף למבוכה. שותף לתשוקה. ואז, סוף-סוף, כאילו ניתן האישור, הוא קם ממקומו וצעד לקראתי ואנו מצאנו את עצמנו חבוקים, זרועותיו על מותני ועל גבי, רגלי לחוצות אל רגליו וריחו ממלא את אפי בתערובת חושנית של אפטרשייב עדין, שמפו וסיגריות.

 

הסטתי קווצת שיער שנפלה על מצחו. הוא הרחיק אותי מעליו ועיניו שוטטו על גופי, כאילו ראה אותי בפעם הראשונה.

"את נראית נהדר," אמר בסיפוק.

גם הוא נראה נהדר. מרשים ושרמנטי אף יותר משזכרתי.

הצטרפתי אליו למשקה, ניסיתי להסתיר את המבוכה, את ההתרגשות מפני מה שעמד לקרות. לא התחשק לי לנהל שיחות חולין וממילא דיברנו כמעט מדי יום בטלפון ויכולנו לדלג על דיווחים יבשים של קורותינו בחודשים האחרונים. רציתי לשמוע ולהשמיע דברי אהבה. לשקוע לתוך הרומן הרומנטי שלי. לנצל כל רגע מהזמן המועט שהגיבור שלי הקציב לי.

"נצא?" הציע כשסיימתי את כוס המשקה שלי. "בואי נלך ל'קפה מוריס'."

הנהנתי בהסכמה. גרתי בעיר כמעט שנה ובכל זאת הייתי בטוחה שיוני מעודכן יותר ממני.

"חיכיתי לרגע הזה הרבה זמן," אמר כשישבנו במונית, שהובילה אותנו לרחוב לה-סיינגה, וליטף את ידי. ידו היתה חמה, חזקה, מגוננת, יד עדינה ויציבה של אמן.

"גם אני..."

הבטתי בו והוא הביט בי, ושנינו שתקנו. מבטיו סיפרו לי הכל. השתלטו עלי התחושות המוכרות שאליהן ערגתי, שאיני יכולה בלעדיהן.

'

קפה מוריס' היה בר קוסמופוליטי הומה. בעלי המקום היו צרפתים נחמדים, מארחים נפלאים. המקום שקק חיים. ברקע נשמע בליל של אנגלית, צרפתית, איטלקית, ערבית ועברית. כולם היו במצב רוח מרומם. שתו, דיברו, עישנו ורקדו לצלילי מוזיקת שנות ה-70. הרגשתי שאני אוהבת את כל מי שהיה שם. הרגשתי שאני אוהבת כל אדם בכל מקום בעולם.

 

שקענו בכורסאות העור והמשכנו להתבונן זה בזו, התמסרנו למתיקות שבהמתנה, התרגשנו כמו ילדים בני שש-עשרה, החזקנו ידיים, מדי פעם הגנבנו נשיקות. ראיתי את עיניו של יוני סוקרות את פני, את צווארי, את שדי. מבטיו הפשיטו אותי והעבירו צמרמורת לכל אורך גופי. עצמתי עיניים, התענגתי על הרגע. כשהביט בי כך, במבט חודר, נדמה היה לי שהוא נוגע בי. הסתכלתי בשפתיו העבות שעוררו בי תשוקה. כמעט הרגשתי את ידיו מטיילות על גופי, את שפתיו מרפרפות על עורי. ישבנו בבר עד שאי אפשר היה להמשיך ולעצור את התשוקה.

 

ברגע שיוני פתח את דלת חדר המלון ופרס את זרועותיו מולי, הסתערתי לתוכן. נשמתי את ריחו המוכר, לחשתי לו מילות אהבה. חשתי את ידיו משכיבות אותי בעדינות על המיטה. הוא ליטף את גופי לכל אורכו ואני גנחתי, קראתי בשמו, הפצרתי בו. העבר וההווה הפכו לאחד. הרגשתי שחזרתי הביתה, אף שידעתי כל העת שהשיבה הזו היא זמנית.

 

קרני השמש האירו את הרחוב כשיצאתי מחדרו. הייתי לבושה בבגדי הערב של אתמול, שיערי היה סתור ופני סמוקות. על שפתי, שמעולם לא נראו מלאות כל-כך, עוד יכולתי להרגיש את טעמו של אהובי. התעלמתי מעיניו הבוחנות של השוער ומיהרתי אל המכונית. הייתי צריכה להגיע הביתה לפני שעומר וגיל יתעוררו, להספיק לקחת אותם לבית-הספר, להתקלח ולהגיע בזמן לעבודה. היה עלי לשמור על השגרה.

 

מכונית הספורט האדומה החליקה על הכביש בדרך הביתה, אל סן-פרננדו וואלי. גופי עדיין לא שבע. כאילו זכה במנה ראשונה מבטיחה אבל נמנעה ממנו הארוחה בשלמותה. נותרתי מורעבת. הלילה חלף מהר מדי. האם זהו גורלי? יש לי את הדבר החשוב מכל, אך הוא אינו שלי.

 

לאן כל זה מוביל, תהיתי בדכדוך אבל מיד גערתי בעצמי. אני חייבת להפסיק לחשוב, נשארו לי עוד כמה ימים של שיכרון חושים.

ואז?

הוא יחזור לחייו. ואני שוב אהיה לבד.

 

______________________

 מה דעתך?כיתבי לנו                           מעניין? שילחי לחברה

 

 

סיפור מרתק, מחכה להמשך,
יונה דורון

____________________________________________