על דיכאון ובדידות, על אמת וריפוי

מאת: אליסולריה

 

 

עוד:

חשיבה חיובית

שאלות העוצמה

על דיכאון, אמת וריפוי

מחלה - החלמה

קמטים

לשפר את תדמית הגוף

מניעת סרטן ונטורופתיה

אישה, רזון, ומה שביניהם

 

עוד מאת אירית רושין:

מהפיכה במיטה

נשים בשינוי

נשים מתבוננות בעצמן

מקדש מעט

מיניות מקודשת

עולם חדש

 

מאת מאיה ברש:

המסע המקודש לעצמי

הארה

 

ועוד:

פניני השראה

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 מהם הגורמים לדיכאון בעולם המודרני?

הצורך שלכם להעלות מבפנים לרמה המודעת את מה שאתם משתדלים לשכוח, יוצר ברגשותיכם אי נחת, אי שקט, מאבקים פנימיים.. אתם חשים בצורך להכניס שינויים בחייכם ונפשכם זועקת לרווחה פנימית ולמנוחה ולשלווה.

 

אל תילחמו ואל תדחקו לתוככם תחושות עמוקות שממררות את חייכם כשאתם לבד עם עצמכם, תחושות שגורמות לכם לברוח להתרוצצות אינסופית – חיצונית עד אבדן חושים ועייפות משכרת.

 

גם בשנתכם אין לכם מנוחה ופעמים רבות חלומותיכם טרופים.

הודו ברגשותיכם. דיכאון מגיע מסיבות רבות ומתחושות קשות לא מטופלות. אל תשפטו את רגשותיכם. אל תסתירו את תחושותיכם מעצמכם. אל תברחו מהבדידות.

 

הבדידות שני צדדים לה- הזדמנות להשקעה בעצמכם, הזדמנות ליצירתיות, הזדמנות לתכנן את חזונכם ולתכנן צעדים מעשיים ופשוטים לשיפור איכות חייכם.

 

בדידות מצדה האפל, המפחיד אתכם כל כך- מושכת פנימה למעמקי הדיכאון והייאוש.

 

רצוי לבחור בדרך המתאימה לכם כדי לאפשר למודעותכם להתרחב, לא להתכחש לתחושות המצוקה – אם קיימת בפנימיותכם.

 

כדאי מאוד לפנות לקבל תמיכה במקום מאיר, מאפשר, תומך ומחזק. לא לפסול שום שיטה שיכולה להביא ריפוי. אם תרשו לעצמכם להיות, לחוות, להרגיש- אם תסכימו להתמסר לתהליך של ריפוי פנימי עמוק, יסודי, אמיתי- תגלו שהתהליך מחזק מאוד, שכל מה שעולה מתוככם להתנקות  ומקבל את התייחסותכם החומלת, הכנה, מחזק אתכם ומאיר אתכם ומאפשר לכם לרקום חיים טובים יותר המתאימים לצורכיכם האמיתיים. התהליך ייתן לכם אומץ להביא את השינויים הדרושים לחייכם ותגלו שאתם מתייחסים באופן מאוזן יותר, בוגר יותר, ואמיתי לעצמכם. זהו בדיוק המקום של אהבה עצמית וחמלה.

 

ההכחשה מעמיקה את הסחרור כלפי מטה, מעמיקה את הדיכאון, את תחושת הבדידות.  עשו כל מה שמאפשר לכם להתחזק, להתאזן, לגלות את עצמכם מחדש, להיפתח ליצירתיות שבכם, להאמין יותר ויותר בעצמכם ולהיזכר גם בטוב הקיים.

 

אל תשחקו במשחקי אגו ילדותיים עם עצמכם ומול אחרים. התייחסו באופן בוגר וכן לעצמכם. הסירו את המסכות ורפאו את המחלה של עולמכם- הדיכאון.

הבדידות מתוארת בספרות שלכם והדיכאון נוגע באנשים המוצלחים ביותר ביניכם.

 

אל תתביישו במה שאתם חשים. אל תרשו לכוחות מסוימים המעונינים לשלוט בכם ולהחלישכם להיבנות בתוככם כשהם מנצלים את אי התייחסותכם למה שאתם מרגישים.

 

זיכרו: מי שלא חווה עצב, סבל, כאב – אינו מסוגל לחוות, עונג, שמחה, הנאה, אופטימיות. מי שלא מרשה לעצמו להיות בודד- לא יגלה את עצמו דרך עצמו אלא ימשיך לאפשר לאחרים לקבוע מי הוא ומה הוא, מה ערכו ומה שוויו.

 

כוחות מסוימים מבקשים לשלוט בכם באמצעות מעוררי התמכרויות למיניהם, דרך אמצעי התקשורת והטכנולוגיה שלכם, דרך מסרים גלויים וסמויים.. נזכיר כאן למשל שסימפטום ברור של דיכאון הוא השמנת יתר. השמנה מופרזת מחלישה את גופכם הפיזי ואת עוצמתכם הפנימית- מרסקת את ביטחונכם העצמי, משפיעה על מערכת החיסון שלכם ועל שמחת החיים שלכם.

 

סימפטום אחר הוא הניתוק האנושי וההסתפקות בעולמות וירטואליים כתחליף דל ועלוב למערכות יחסים ולאהבה במישור הפיזי.

 

דיכאון מתבטא בדרכים רבות ומגוונות, חלקן כמעט סמויות ומתעתעות, חלקן חשופות ומכאיבות..  ישנם כוחות המבקשים להביא אתכם לכלל ייאוש וחוסר אמונה בטוב הנבנה על חורבות הישן המתמוטט.

 

גם מסעכם האישי אותו אתם נושאים עמכם ובתוככם מזה זמן – הגיע הזמן לפרוק אותו, להיפרד ממנו, לוותר עליו.. להרפות ולסמוך.. להאמין במי שהנכם ובכוחכם להביא את השינוי.

 

אתם בחרתם להביא את השינוי ואכן כך הווה. התהליך כבר מתרחש ושום כוח לא יעצור אותו. הטוב והיפה נזרעים, האהבה מתרחבת בהכרתכם ובהבנתכם כאיכות מקיימת חיים..  כל דרך שמתאימה לכם להירפא ולרפא, להתחזק ולחזק, להתעודד ולעודד- טובה וכשרה.

.

אנא אפשרו לעצמכם להשתתף בתהליך החיים, הבנייה, השמחה, האהבה, השגשוג- באופן מודע. אל תיגררו בכוח. השתתפו בשינויים המתחוללים בכל הרבדים באופן פעיל ומתוך אהבה והסכמה. בקשו אמת, בקשו סיוע.

 

לאלו מביניכם המבקשים להסתייע בספרים נפלאים העוסקים בדיכאון ובבדידות, כמטפלים בעצמכם וכמטפלים מודעים ומלאי אחריות לאחרים, ישנם ספרי עיון מקצועיים מצוינים בנושא, ספרים שכל אדם יכול להבינם. הספרים באים להביא מודעות במקום שקיימת  בורות והכחשה, תפקידם להביא תקווה למקום שאין בו תקווה ואמונה, לתת כלים ולהפנות את הזקוקים לקבלת תמיכה.

 

ההשראה המלווה אותי מבקשת ממני מאוד להביא נושאים אלה - דיכאון ותחושת בדידות וריקנות למודעות, לאור, להתייחסות.

 

קיים קשר של בושה ושתיקה סביב נושאים אלה. הסימפטומים המאפיינים תחושות דיכאון ובדידות קיימים באוכלוסייה רחבה ביותר גם לפי מחקרים רפואיים בעת הזאת וגם העיתונות התחילה להתייחס לנושא בעת האחרונה. מעודדים את כולנו לא לראות במדוכא, בבודד, בעצוב- אדם יוצא דופן, לא רצוי ודחוי.

 

כולנו נקראים להתייחס, להסיר את מסכי הבושה השייכים לימי הביניים, לפתוח את הלב, ולהושיט תמיכה וסיוע, להכניס ולקבל אדם כואב ועצוב ללב ולא לראות בו חולה שצריך להרחיקו מהחברה, לבודדו או לאשפזו.

 

לפניכם רשימת ספרים מומלצים:

1+2. סיפורה של בדידות  מאת פרופסור אדיר כהן שכתב ספר נוסף על הנושא –התייחסותה של הספרות היפה לנושא הבדידות, בהוצאת ידיעות אחרונות.

3. דיכאון- דרכים לטיפול עצמי מאת פול גילברט בהוצאת אינטרמדיה בע"מ,

4. דמון של צהרים – אנטומיה של דיכאון מאת אנדרו סולומון בהוצאת עם עובד.

 

שלכם באהבה

אליסולריה 

__________________________

אליסולריה אל – מנחת קבוצות בדמיון מודרך, נושאי מודעות עצמית, ריפוי וייעוץ רוחני, וקידום מעמד האישה. כתבה ספרים בנושאים אלה וכן הוציאה לאור עיתון העוסק במודעות וצמיחה אישית. אפשר למצוא חומר רב באתר שלה : www.yoelwhiteeagle.co.il                04-8387356

  מעניין? שילחי לחברה                               תגובה: כיתבי לנו          

_______________________________________________