מוצאים אהבה עם רות פרי

ב. כוחו של ביטחון עצמי

מאת: רות פרי

 

 

רות פרי

להיות פתוחים להזדמנויות

 

עוד על זוגיות:

זוגיות עם הפרעת קשב

בן זוגי מעצבן אותי!

כשאנחנו מאוהבים אנחנו מושכים יותר

יום העצמאות שלי

מה באמת הורס לנו את האהבה?

רשת קשר

ט"ו באב - מהמקורות למציאות

אהבה זה (מאד) כואב

דניאלה לא מתנדפת

אהבה בעיני המדע

רישיון לאהבה וזוגיות

נשים מתבוננות בעצמן

אלמנים בצרות

סוד הקשר המודע

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

 

פנויים\פנויות

 

נכון תמיד אנו וסביבתנו מתפלאים איך זה שהבחור החתיך יוצא עם בחורה שאינה נחשבת בעלת מידות סטנדרטיות או יופי עילאי?

או איך דוגמנית-העל בחרה לה בחור נמוך ולא נאה במיוחד?
זה תמיד משעשע ומרגש אותי מחדש לראות זוג שמאושר זה עם זו ותגובות מתפלאות מהסביבה שנובעות או מקנאה... או פשוט מחוסר הבנה תמים.

משום מה החברה שלנו מקדשת זוגות יפים, אנג'לינה ג'ולי ובראד פיט, נינט ויהודה ובמשך דורות הושרש בנו האידיאל שיפה צריך לצאת עם יפה - למה?? כי זה פשוט נראה טוב!

אבל האמת היא שגם זוגות יפים חווים בדיוק אותן תלאות שזוגות רגילים חווים.....
 

אז מה הסיבה למעשה שלעיתים קרובות מאוד המראה אינו הדבר החשוב ביותר במשיכה בין בני זוג?? קוראים לזה סקס אפיל, כריזמה או פשוט - ביטחון.

לכל בן אדם ישנן תכונות ייחודיות לו, לכל בחור ובחורה יש את הסקס אפיל, את הכריזמה ואת הביטחון אך לא כולם בוחרים להבליט את התכונות הללו.
 

לעיתים קרובות מאוד בנות יפות הן אלו שחסרות ביטחון בגלל הציפיות הגבוהות מהחברה לגבי המראה וההופעה שלהן וההרגל שהכל בא בקלות כי יופי פותח דלתות...
דווקא הבנות שלא התברכו בבחורים שמסובבים אחריהן את הראש ברחוב, אלו השכילו להבין שאם לא היופי אז ברור שהאופי - ויוזמות סיטואציות שמקדמות אותן אל עבר מטרתן - הן מקרינות ביטחון, סקס אפיל ויודעות למשוך את הגבר הרצוי אליהן מכח האמונה שלהן בעצמן.

כנ"ל לגבי גברים - גברים חתיכים רגילים שבנות באות בקלות ולפעמים מתייחסים לקשר כמשחק ואילו בנים עם פחות משיכה מהסביבה משתמשים במעמד, בכסף בכריזמה בכדי למשוך את המתאימה אליהם.

אז נכון שהחיצוניות חשובה, ואם אין משיכה חיצונית בכלל לבן אדם לא כדאי להיכנס לקשר שכן הפן המיני עיקרי בחשיבותו.. על כך אין ספק! אבל כן חשוב ראשית כל לטפח את הביטחון בעצמנו - כשמרגישים כריזמטיים ו"מוכנים לפעולה" מקרינים זאת לסביבה.

אז איך אני ממליצה לטפח את הביטחון?

לעיתים קרובות אנו מחפשים חיזוקים מהסביבה, במקום לתת אותם לעצמנו - זה הטבע שלנו. תשקיעו בעצמכם לא רק חיצונית, ספורט ותזונה נכונה, אלא גם נפשית.
אני ממליצה להביט במראה ובאמת, ובלי לצחוק - ולהגיד לעצמך - "אני אוהב אותי" ללמוד להתאהב בעצמך, למנות בעל פה או על הכתב את התכונות היפות והייחודיות שיש בעצמנו וכך לבנות את האמון הביטחון והאהבה העצמית. כי כשאנו אוהבים ומעריכים את עצמנו - זה מקרין החוצה והאהבה באה יותר מהר...
 

וכן  זה טוב גם לנסות לצאת ולהכיר אנשים חדשים וזאת מכמה סיבות -
 
·        כל שיחה עם אדם חדש מעשירה אותנו בדרכים שונות ואני מאוד ממליצה לא להירתע מאנשים חדשים וכן לתת להם להיכנס לחיינו אם לכמה דקות של שיחה נחמדה או לשעה של דייט.
·        מכל קשר שהוא, קצר ביותר או ארוך, אנו בונים את האידיאל וה"אני מאמין" שלנו בזוגיות, וכך נגיע יותר שלמים לזוגיות הגורלית של חיינו.
·        בסופו של דבר ובטווח הארוך, בן הזוג שלנו יהיה זה שאנו מתחברים אליו אינטלקטואלית ונפשית. על כן תוכנו של הכד – משנה יותר מחיצוניותו... אם לא ננסה - איך נדע??

 

ו....שיהיה בהצלחה

 

אשמח לשמוע תגובות ושאלות...

 

שלכם,

רות פרי.

 

לכתבה מס. 1: להיות פתוחים להזדמנויות

___________

הכותבת הינה רות פרי יועצת זוגיות ושדכנית 25 שנה – 03-5444832

רות פרי, בוגרת לימודי פסיכולוגיה ואומנית, בוגרת מכון אבני.
בבעלותה החברה המובילה בישראל, המתמחה בהיכרויות אישיות משנת 1981.
יועצת זוגיות ומאמנת מקצועית שהשתתפה בעשרות תוכניות טלויזיה ורדיו, כנסים והרצאות, עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים גדולים, מוסדות חינוך, מפעלים ומקושרת עם ראשי קהילות יהודיות בכל העולם ועוד.

 

אי מייל לשאלות: ruthperi@zahav.net.il

 

  ____________________

הגיבי על הכתבה באתר                                               מעניין? שילחי לחברה   

 

 

_____________________________________________