מוצאים אהבה עם רות פרי

א. להיות פתוחים להזדמנויות

מאת: רות פרי

 

 

 

 

עוד על זוגיות:

זוגיות עם הפרעת קשב

בן זוגי מעצבן אותי!

כשאנחנו מאוהבים אנחנו מושכים יותר

יום העצמאות שלי

מה באמת הורס לנו את האהבה?

רשת קשר

ט"ו באב - מהמקורות למציאות

אהבה זה (מאד) כואב

דניאלה לא מתנדפת

אהבה בעיני המדע

רישיון לאהבה וזוגיות

נשים מתבוננות בעצמן

אלמנים בצרות

סוד הקשר המודע

המדריך למתגרש\ת: לשרוד את החגים

 

פנויים\פנויות

 

לפני זמן קצר הסתובבתי לי בקניון, וכפי שכל אישה אוהבת לעשות עשיתי לי קצת שופינג. בין חנות קסטרו לרנואר, תוך שאני בוחנת את הקולקציות החדשות שהגיעו, פגשתי חברה. חברה שלא ראיתי שנים רבות, עוד מהתקופה שהיינו תלמידות בית הספר, שמגיעות עם תלבושת אחידה. "רות ?" היא ספק שאלה ספק ציינה. "כן" עניתי במבט מופתע. "את לא זוכרת אותי ?" שאלה. אחרי שזרקתי כל שם של בחורה אפשרית על היקום, הבנתי שמדובר בגלית שהייתה איתי בכיתה יב'2, אותה גלית שיצאה עם זוהר, מלך הכיתה.

 

האמת זה די החמיא לי שהיא זיהתה אותי אחרי כל כך הרבה שנים, אבל זה לא הסיפור. לאחר "מה עיניינים ?" ורגע של מבוכה שאלה אותי גלית לגבי הסטטוס הזוגי שלי וגם לגבי מספר הילדים שלי. לאחר שעניתי שאלתי אותה "ומה עם זוהר ?" שאלתי בסקרנות. לאחר שהבנתי שדרכתי על נקודה כואבת ושהיא וזוהר התחתנו אחרי הצבא אבל התגרשו ממש לפני שנתיים, ניסיתי להעביר נושא, ולעלות קצת חוויות מהתקופה שהיינו מסתובבות בהפסקה ליד הבירזייה. אבל גלית התעקשה לדבר על הפרידה מזוהר וכל מיני מערכות יחסים אחרות שהיו לה מאז. מערכות יחסים שחלקן נגמרו בדייט וחלקן ביותר מזה. לאורך כל השיחה על הזוגיות שידרה לי גלית תיסכול, מירמור וציניות בגלל היותה נטולת זוגיות. לאחר דקות ארוכות של שיחה החלפנו טלפונים, ואמרנו שנשאר בקשר.

 

לאחר שהמשכתי לי בשופינג ניסיתי לחשוב מדוע ישנם אלמנטים שהם כל כך חשובים בחיים ?, ולמה אחרי שהחברה לא ראתה אותי כל כך הרבה שנים היא דווקא מדברת רק על זוגיות ? ולמה היא נשמעת נורא מתוסכלת ? לאחר מחשבות ארוכות הגעתי לתשובה: כי הרי לזה מחנכים אותנו מאז הילדות. עוד מהתקופה שאנו ילדים אנו מבינים שיש את ברבי ויש את קן, ברבי לא הולכת לשום מקום בלי קן. גם לימדו אותנו שיש בנים ויש בנים, וכדי לעשות עוד בנים ובנות צריך בן או בת זוג (אם התבלבלתם תקראו שוב...). ולכן אנשים שלא משיגים זוגיות משום מה מרגישים לחץ סביבתי, שגורם למרירות.

 

זה לא שאני מעבירה ביקורת על הזוגיות, ההיפך אני מאוד בעד. ולא סתם, אפילו לקחתי את זה צעד קדימה והפכתי כבר לפני 25 שנה לשדכנית ויועצת זוגיות.

מה לעשות זוגיות זה דבר חשוב מאוד. בזוגיות אפשר למצוא כמעט את הכל: חום, אהבה, יציבות, תקשורת, עניין ולפעמים גם כסף. תשאלו את עופר גלזר....

בעולם יש מיליוני גברים ומיליוני נשים שמתקשים למצוא בן זוג. זה נשמע מפתיע לאור ההיצע הכמותי האדיר של שני המינים "בשוק". ולצערי אני פוגשת גברים רבים ונשים רבות שכבר מזמן ויתרו על רעיון הזוגיות מרוב יאוש. וזה משהו שכואב לי לשמוע. מרוב שאותם אנשים מאמינים שהם לא ימצאו בני/בנות זוג הם הופכים להיות צינים והכי גרוע מתוסכלים וממורמרים, כשמגיע הפוטנציאל המיוחל.

 

אז באמת בכדי לא "לפספס הזדמנויות" אנו צריכים להזכיר לעצמנו או להתוודע – תלוי בכל אחד מכם- לדברים הבאים-

 

*חשוב להיות פתוחים להזמנויות, לעיתים אנו כבולים בתוך העבר שלנו, או בתוך מחשבה שאנו שווים פחות ושמגיע לנו פחות וכשיש מישהו שבאמת מוצא חן בעיננו אנו ממאנים לפעול- ואז אוכלים את הלב למה לא עשינו כלום!
נסו להיות קשובים לסביבה ולהתנתק מהעקבות כדי לתפוס את ההזדמנות בשתי ידיים כשהיא מגיחה לחיינו. מעשה כזה אגב, גם נותן לנו הרגשה עילאית של ניצחון- "למרות הפחד, עשיתי את זה- ניסיתי!"

ובמקרה הכי גרוע- הוא / היא תגיד כן!

 

*ואם יש משהו בדייט ראשון שיכול להיות הכי קריטי והרסני זה תיסכול. אנשים אוהבים להיות בזוגיות מלאה באושר ובחוויות. אנשים נרתעים מתסכול וממירמור, לפחות בהכרות הראשונית. על כן תמיד אני ממליצה ללקוחות קודם כל לבוא לדייט בלי מטענים קודמים, בלי מירמור ובטח בלי תיסכול. כי לא משנה כמה אתם יפים, מצליחים ומוכשרים, תסכול יבטל את כל זה תוך שניות.

 

*זו לא קלישאה שצריך לאהוב את עצמך ואז הסביבה תאהב אותך. לכל בן אדם יש קסם אישי ותכונות מדהימות מסויימות- חייבים לטפח את האהבה העצמית והמודעות, ולדעת מה מגיע לנו ומושג כללי של מה שאנו מחפשים בבן הזוג. כך נוכל למפות טוב יותר את בני הזוג הפוטנציאלים.

 

אני יודעת שזה לא פשוט בהכרח ליישם את זה, אבל המאמץ שווה הכל.

 

ובכלל, אני בגישה שצריך להתייחס לדייטים כפאן ולא כעבודה או מטרה שחייבים להשיג לא היום אלא אתמול- בגישה כזו כבר עשיתם חצי דרך בחיוך ענק לדייט השני.

 

___________

הכותבת הינה רות פרי יועצת זוגיות ושדכנית 25 שנה – 03-5444832

רות פרי, בוגרת לימודי פסיכולוגיה ואומנית, בוגרת מכון אבני.
בבעלותה החברה המובילה בישראל, המתמחה בהיכרויות אישיות משנת 1981.
יועצת זוגיות ומאמנת מקצועית שהשתתפה בעשרות תוכניות טלויזיה ורדיו, כנסים והרצאות, עובדת בשיתוף פעולה עם ארגונים גדולים, מוסדות חינוך, מפעלים ומקושרת עם ראשי קהילות יהודיות בכל העולם ועוד.

 

אי מייל לשאלות: ruthperi@zahav.net.il

 

  ____________________

הגיבי על הכתבה:                                               מעניין? שילחי לחברה   

 

 

_____________________________________________