פרשת רמון: כבוד הדדי וצניעות

  

מאת: "קולך"

 

עוד:

מקרה רמון - אמת ובדיה

מילה על משפט רמון מאת ד"ר אורית קמיר

 

מסרים מהילדות הקמים להורגינו

לאן את חותרת

להתחבר למשאבים הפנימיים

ביקורת קטלנית

לחופש נולדה

מדריך מעשי למתגרשת

10 החוויות שכל אישה צריכה...

תרגול משפר את הזיכרון

שיטת המ.ת.ת - דרך חיים

אם תרזו, אין זו אגדה

דמיון מודרך לטיפול בבעיות גוף ונפש

דמיון מודרך לאהבה עצמית ולריפוי

קרוב לנפש

מודעות עצמית

לחלום ולהגשים - ללא פרפקציוניזם

דרך האמן

דאגה, חרדה ושאר מזיקין

תיבת הנגינה

תנועת הגוף האנושי

 

פסק הדין שניתן לפני ימים ספורים נגד חיים רמון חשוב מאין כמוהו לכלל הנשים בארץ. בהחלטתו קבע בית המשפט כי נשים אינן חפץ זמין לשימוש, ואף גבר, ובודאי  בעל שררה, אינו יכול לנצלן כרצונו.

בית המשפט קיבל את הטיעון הכל כך פשוט, שכל אשה היא בן אדם אוטונומי, יש לה זכות על גופה ואין לאף אחד רשות לנשקה בכח. נשים ובנות הן טרף קל במקום העבודה. כינויין הרווח - "המין היפה", מניח כמובן מאליו את נוכחותן כזמינות לפי רצון הגברים. נפגעות רבות חוששות להתלונן מפאת הנזק שייגרם להן במקום עבודתן, ובציבור, בגלל ההשמצות שיושמצו, כפי שנעשה למתלוננת נגד נשיא המדינה. אחרי פסק הדין בענינו של רמון קל יותר לפנות לנשים ובנות שנפגעות מהטרדות מיניות וממעשים מגונים ולקרוא להן לתת אמון במערכת המשפט ולהתלונן. הפוגעים למדו היום לדעת כי הטקטיקה המגונה של הכפשת המתלוננות לא תעמוד לזכותם אלא להיפך, וסוף הצדק לבוא והאמת - מי דובר אמת ומי משמיץ - להיגלות.

 

ברצוננו לברך את אלו שהביעו אמונם בבית המשפט, ואת תקוותם  כי פסיקה זו תתרום לקידום מעמדן וכבודן של נשים. אנו מוחות נגד אלה שגם היום מוצאים לנכון לצאת להגנת הנשיא ומטילים דופי במתלוננות. כבוד הדדי בחברה הינו ערך יהודי, וכמוהו גם הנהגות צנועות בדיבור ובמעשים, אנו מצפות שלכך יטיפו ויחנכו נושאי הדגל של החינוך היהודי ויביעו בריש גלי את תמיכתם במי שמגביר כבוד זה ולא מי שמחללו.

 

על החתום

"קולך" – פורום נשים דתיות

 

  מעניין? שילחי לחברה                                      הגיבי על הכתבה

כאשה שערכי היהדות הנאמנה הן נר לרגליה, נראה לי יותר המשפט של חנה בית הלחמי המציינת הזעזוע שעברה החברה שאינה מקפידה על שמירת מצוות, שכן אותה קצינה הציבה בפני החברה מראה שחשפה את פרצופה האמיתי. כמה חבל שאתן כנשים דתיות לא עמדתם על המעשה המכוער גם אם הוא היה מתבצע "בהסכמה". רינת

___________________________________________