הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

נפגעות טרור רבני

מאת:מתנחלת

 

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

טיפים

הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

ב"ה                                                                               ט"ז כסלו תשס"ד

אני רואה את המתלוננות נגד הרב אבינר כנפגעות טרור רבני. מהרגע שבו הן החליטו לפרסם ברבים (בעיתון מעריב) לפני כשנה את מעשיו של הרב שלמה אבינר שניצל אותן והתעלל בהן רגשית הן סומנו על ידי רבנים רבים כמי שמאימות על שלמות המחנה. בן רגע הפכו אותן לנשים "בעיתיות", "חולות נפש", "כפויות טובה". למה? כי הן פרסמו עובדות על מה שקורה מאחורי הקלעים אצל מי שנהנה ממעמד של "צדיק ומקדש שם שמים".

הזלזול והבוטות כלפיהן מהרגע שבו העזו לספר את סיפורן, מתקפת הלחצים האדירה שהתנהלה נגדן, הלבנת פניהן ברבים וההשמצות חסרות השחר וחסרות הרחמים נגדן – כל אלה קיבלו את תמיכתם של חשובי הרבנים במגזר הדתי לאומי שהובילו בעצמם מהלך כוחני להשתקתן המידית. בלי בירור מינימלי של העובדות, בלי לתת להן הזדמנות להגיב. קולם של רבנים שקראו לבדוק את טענותיהן נבלע ולא זכה לשום התיחסות רצינית. הרב אבינר ומקורביו הצליחו ליצור רושם שהעניין נבדק בעבר על ידי "רבנים ואישי ציבור" וטענות הנשים הופרכו אחת לאחת. האמת היא שטענותיהן מעולם לא נבדקו. הסיפור על בדיקת רבנים שהתקיימה כביכול הוא שקר וכזב.

בחודש אדר בשנה שעברה הוגשה תביעה בבית דין רבני נגד הרב אבינר והרב משה בלייכר מחברון. אב בית הדין הרב דב ליאור סרב לדון בתיק. הרב ליאור הקים ועדת רבנים שתדון בטענות. שלוש פעמים הוא קיבל בכתב את הסכמת אחת הנשים להתיצב בפני הועדה. עד היום לא הגיעה הסכמת הרב אבינר.

בחודש אייר פנתה המתלוננת לבית הדין לדיני ממונות של הרב דב לוין בירושלים ושם הגישה תביעות נגד רשימה ארוכה של רבנים מרכזיים בציונות הדתית וגם נגד הרב אבינר עצמו. רובם לא התיצבו בבית הדין ולא הגיבו כלל לפנית בית הדין. הרב אבינר עצמו סרב להתיצב בבית דין זה.

בינתיים מופעלים על המתלוננת שהגישה תביעות לחצים בלתי פוסקים לשתוק ולהשתיק את הפרשה כולה. בגלל התיצבותו של בעלה לצידה פגעו גם בו כלכלית בצורה קשה ביותר. אף אחד לא קם כדי לומר מילה אחת של גינוי נגד מי שפגע בשמה הטוב והוציא לה שם של אישה בלתי יציבה. הפשע הזה נעשה לאור היום בהסכמה שבשתיקה של חשובי הרבנים. מה שעומד לעיני רבנים רבים הוא מעמד הישיבות ו"מה יאמרו לתלמידים הצעירים". כמחנכים הם מוכנים להנציח את העול ולחפות על אדם שמעל בתפקידו ובאמון שניתן בו כדי שיוכלו לספר לתלמידים ש"אצלנו הכל בסדר". האם כך מגדלים דור שיהיה ישר וירא שמים?

לא היתה לשום אדם זכות לשפוט את הנשים משפט שדה. הרב אבינר יכול היה להגן על עצמו באמצעות תביעה בבית דין רבני, אבל היה לו הרבה יותר נוח להפיץ שקרים בגנות המתלוננות. כשיש לו ציבור שמוכן לשתף איתו פעולה למה שלא יעשה זאת?

הגיע הזמן לעשות סוף לדפוס ההתנהגות של הגנה אוטומטית על כל רב שיש לו כח ביד. הגיע הזמן להכיר בקיומה של אלימות כלפי נשים במגזר הדתי גם אם הפוגע הוא רב. מי שפוגע ישלם ואם הוא רב בעל מעמד וסמכות הוא ישלם יותר.

 ולבסוף מילה אחת טובה: יישר כח לרב ראם הכהן, לרב אמנון בזק ולרב זלמן מלמד שהתנצלו על הפרסומים בגנות הנשים.

מתנחלת שאכפת לה

 _______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

הערה: אין הנאמר בכתבות המתפרסמות כאן ע"י גולשות מייצג את דעות המערכת של אתר "הדרך למעלה".

 
___________________________________________________