הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

נשים בעולם גברי לוחמני

מאת: אירית רושין

12.8.06

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

שבת, 12 באוגוסט 2006 היום ה-32 למלחמת "שינוי כיוון"

 

לכל הנשים היקרות בעולם כולו,

 

חמש בבוקר, אני מתעוררת. המחשבות סוערות ושולחות אותי אל המחשב. הצפרים מצייצות בחוץ, אני בוערת בפנים - אנחנו כבר חודש במלחמה.

 

חודש ימים בהם חוויתי קשת של רגשות קשים, אל תוכם השתרבב משפט סתום שהיה עולה בי, שוב ושוב - "עבדו עלינו". לא הבנתי מי ואיך "עבדו" ולא הבנתי מי זה "עלינו". אבל המשפט הסתום היה פורץ אל התודעה וממנה אל השפתיים, כל פעם מחדש.

 

הבוקר, כאמור, אחרי שלושים ושניים ימים של הרג והרס התארגנה אצלי סוף, סוף המחשבה. כנראה שכך אנו הנשים - חושבות לאט ובדרך לא מאורגנת, עד שבסוף אנו מבינות את עצמנו באמת.

 

אז, הרשו נא לי לומר כאן כמה מילים - הן נכתבו, אמנם, בסגנון היתולי, אבל נבעו מלב מאד כואב. 

 

חוצן אחד, נשלח לכדור הארץ. עם שובו ממשימתו, הוא הוזמן ל"מועצה לשלום בין כוכבי" להרצות בפניהם על הנושא - "מה התחדש בכדור הארץ במאה השנים האחרונות". השליח, עלה על הדוכן, ופתח בפני 1500 חברי המועצה, בהרצאתו, שנסתכמה במילה אחת -

 

"כלום".

 

לאחר שהחברים לחצו מאד, הסכים להרחיב מעט.

 

להלן הרצאתו. 

 

"כדור הארץ מתנהל אלפי שנים על פי אותם חוקים: 

 

חבורה של גברים, מעבירה קו דמיוני סביב חבל ארץ עליו הם יושבים. הם אומרים לשכניהם - זה שלנו - אל תעזו לעבור את הקו. אחר כך הם אוספים נשק במחסנים ואומרים לעצמם - זה בכדי שנגן על ילדינו ונשינו, החפים מכל פשע.

 

בתוך חבל הארץ "שלהם" הם מנסים לפרנס בכבוד את משפחותיהם. בלב הם מרגישים כלואים ולא מסופקים. במשך כל היום הם מתחרים למי יש "יותר..." - אישה יפה יותר, כלי רכב חזק יותר, עסק רווחי יותר, מספר קשרים רב יותר, וכן הלאה. (משום מה, המשחק הזה מתחיל אצלם כשהם בגיל ההתבגרות, אחרי שהם מתקלחים ביחד). בערב, כשהם חוזרים הביתה, החיים שלהם גם כן "לא משהו". האישה לא בדיוק מה שחשבו שתהיה, והילדים מעצבנים אותם בטירוף.

 

בין לבין הם מתאמנים במשחקי מלחמה. יוצאים לא"ש לילה עם פנים מרוחים במשחת נעליים, שרים שירים גסים ומרגישים את הדם זורם. זה מרגיע אצלם את חוסר הסיפוק, ואת תחושת התסכול על כך שלא הצליחו בתחרות על האישה היפה ביותר, כלי הרכב החזק ביותר, העסק הרווחי ביותר... וגם שבבית החיים לא משהו...

 

לפעמים הם מסתפקים בזאת, אבל בדרך כלל הם הולכים אחרי מנהיג, שיודע לדבר יפה, ולמכור להם אידיאולוגיה. הוא מספר להם שיש לו קשר ישיר לאלוהים, אותו צריך לעבוד בדרך כזו או אחרת. אז הם מתחילים, נוסף על משחקי התחרות, לשחק גם ברעיונות גדולים, רוחניים, כביכול. לגדל זקן, שיער או ציפורניים או אולי ללבוש בגדים מצחיקים - תלוי מה שאומר להם המנהיג שלהם. לפעמים הוא אומר להם דווקא לגזור את הזקן, את השיער או את הציפורניים, ולהאמין שאין אלוהים.

 

בגדול, הוא אומר להם - אתם טובים יותר מכל השאר, ולכן יש לכם זכויות יתר.

 

בינתיים, הנשק שנערם במחסנים והדם הזורם בעורקים מבקשים כבר לפרוץ. הם רק צריכים סיבה טובה. סיבה קטנה. גפרור שידליק את הפתיל. בדרך כלל את הסיבה מספק להם אותו מנהיג. ואז הוא אומר להם בנאום חוצב לבבות - אנשים יקרים, קומו עורו כי מאיימים לחסלנו. ראו איך גררו אותנו למבוי סתום. אין לנו שום ברירה, הבה ונתאחדה. בואו נלחם על פיסת הקרקע שלנו. על הרעיון שלנו. על שלום ילדינו. תפסיקו להיות "בנות" - בואו נעשה את מה שגברים חייבים לעשות!

 

אז כולם מתאספים, לובשים בגדים, עם כל מני קשקושים עליהם, שמים על הגב מאות קילוגרמים של חומרי נפץ, מסמנים מטרה, רצים זה מול זה והורגים אחד את השני.

 

הקטע הזה, האחרון, קורה אחת לכמה חודשים, כל פעם במקום אחר בכדור הארץ.

 

תודה".

 

השליח סיים את הרצאתו וביקש לרדת מן הדוכן. אז קם זקן המועצה ושאל -

"ומה הנשים עושות כל העת הזו?"

ענה לו השליח -

"הן פשוט לא מצליחות לגבש דעה. הן אף פעם לא יודעות מה הן רוצות. הן אומרות כן, לא, שחור, לבן, די, עוד... אבל בתכל'ס הן אומרות - כנראה שמה שהגברים אומרים זה נכון. הרי הם אלו שמבינים ויודעים את האמת."

 

ובכן יקירותיי, העולם הגברי הצליח שוב לעבוד עלינו, הנשים.

 

אם את חושבת כמוני - אשמח לשמוע ממך. למה שסוף סוף לא נעשה כבר משהו הגיוני בעולם הזה?

 

אם את רוצה להיפגש, לדבר, לעשות שינוי כתבי לי irit@iritrushin.com

 אירית רושין

______________________________

 

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 
 

__________________________________________