הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

חוזרות לעבודה

מאת: חנה בית הלחמי

27/4/06

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

בעת שחברות הכנסת של העבודה נראות על פניו כמי שאולי אין לתלות בהן ציפיות, שכן כנראה שרובן לא ממש תעבודנה עבורנו, אנחנו - הלוחמות הותיקות על זכויות נשים – מפשילות שרוולים וחוזרות לעבודה. איתן ובלעדיהן, והיכן שצריך – גם במקומן.

 

בקרב הורדת הידיים הפוליטי-לוביסטי-חקיקתי, יש אולי ללובי הגברי-שוביניסטי יותר שרירים, אבל לנו יש את מה שלהם לא יהיה: יכולת לחשיבה וביצוע מקבילים, ראייה אסטרטגית מחודדת וסיבולת אינסופית. המערכת הפוליטית מזמנת לנו כבר מרגעיה הראשונים של הכנסת החדשה, הצצה מעניינת למה שקורה לשוביניסטים מתלהמים כשאין להם במה למשך חודשיים-שלושה – את הבמה הראשונה שקיבלו, הם מנצלים להתלהמות משולחת רסן, גורעים מעצמם ניקוד יקר ומעבירים אותו אחר כבוד לזכותנו – לזכות המאמץ לעצור יוזמות חקיקה עוינות שלהם, שבריונות ושנאת נשים הן ציר התוכן המרכזי שלהן.

 

עיינו ערך ח"כ טל מש"ס וההתפרצות האלימה שלו על ח"כ לבנת, במושב הכנסת הראשון בנושא אלימות נגד נשים. יתכן, שטקסטים שקריים וסילופי נתונים שמפיצים ארגוני הגברים הגרושים (אותם כ- 20 גברים אלימים שהקימו כ- 20 ארגונים למען יצירת מראית העין של המון מודר ומופלה אנושות), הגיעו לשולחנו של ח"כ טל. שכן, האמירה לגבי נשים המגישות תלונות שווא ויש להענישן בחומרה, אינה מבית מדרשו (למרות שהוא אימץ אותה בחום). ח"כ טל יצא כאן גם חקיין וגם שקרן, בהבל פה אחד, שלא לדבר על כך שיצא גבר גבר, או בלשוני: גבר אלים כלפי ח"כ לבנת. כה לחי, התחלה טובה, ח"כ טל.

 

הנתון האמיתי, אגב, מדבר על 3% תלונות שווא מכלל התלונות של נשים נגד גברים בנושאי אלימות המופנית כלפיהן (% הזהה, אגב, לאחוז תלוןנות השווא בתחומים אחרים). רוב ביטולי התלונות נובעים מלחץ (אלים) של בני משפחה על המתלוננות, ולא ממופרכות התלונה. חשוב לזכור שהמקרים המגיעים אל פתחה של משטרת ישראל הם רק חלק ממקרי האלימות של גברים נגד נשים.

 

הכנסת החדשה מתחילה לפעול ואנחנו גם. יש לנו כוונה ברורה ומוצהרת לחדד ולהעמיק את החקיקה המקדמת שוויון מגדרי ומבטלת דיכוי, תת-ייצוג ואפליית נשים בעולם התעסוקה, במשפחה, בחברה, במערכת הפוליטית והציבורית ובחינוך לרבדיו. בקדנציה הקרובה נגיע – כולנו יחד וכל אחת לחוד, ארגונים וקבוצות - לכל משרד ממשלה, לכל חבר וחברת כנסת, לכל שרה ושר במדינת ישראל עם אג'נדה מגובשת, מנומקת ומנוסחת היטב. זאת בתקווה לשיתוף פעולה עם המתבקש, לעמידה על זכויות האדם של נשים וילדים בישראל ולתפקוד פרלמנטארי פורה ואפקטיבי של נבחרי ונבחרות הציבור שלנו. 

 

הפעלנו את המנועים, עוד מעט אנחנו אצלכם. תכניסו את מכונת הקפה שרכשתם בקדנציה הקודמת על חשבון קשר עם הציבור, לשקע החשמל.

 

 

 

הכותבת היא יועצת שיווק ואסטרטגיה, מאמנת אישית, פובליציסטית, ע.משנה של www.haderech.co.il   ובעלת האתר  http://www.hbh.co.il

 

_______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 תגובה

מה שמדהים היה בישיבה הראשונה של הכנסת הנבחרת - שהנושא שלה היה ציון יום נגד אלימות נשים – נכחו באולם 5 ח"כ בלבד!!!! המשכורת נכנסת גם עם אינם נמצאים - אין להם טיפת מוסר ומצפון או חוב מוסרי כלפי הבוחרים.

כמו כן, בישיבה זו דאגו יותר לתקציב לאשת ראש הממשלה מאשר

לאלימות נגד נשים.

מה כל כך חשוב בדיון ראשון בישיבת ממשלה תוספת לתקציב לאשתו של ראש הממשלה. עוד ספר, עוד מבשלת, עוד מזכירה – כמה זה עולה לנו?

זה רבותי מה שמצפה לנו – הבטיחו לנו... ולא קיימו אולם לנו אין לאן ללכת!

מעבר לזאת אני מאוכזבת מכל הנשים שנבחרו עד כה לכנסת: שלי יחימוביץ דליה איציק.... ובכנסת הקודמת: נעמי בלומנטל, ענבל גבריאלי – נשים כשהן בכנסת אינן דואגות לצרכי הנשים הן נוהגות בדיוק כמו הגברים רק לעצמן ומושחתות לא פחות.

במסגרת תפקידים שונים פניתי רבות לחברות כנסת לצערי זה מביש היחס שלהן לנשים אחרות תמוהה – בלשון המעטה.

היחידה שאני מצליחה להעריך, לאהוב, שאוהבת לעזור ומשיבה לפוניה אחת ויחידה  – שולמית אלוני – אשה גדולה.

מה שמדאיג אותי שהנשים יסבלו כתוצאה מהבחירות והכנסת הנוכחית מכיוון שתקציב הכנסת יגדל – יותר נשים ימצאו עצמן מחוץ למעגל העבודה.

 

דליה מ.

 

 
 

__________________________________________