הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

שליחת השלום מהוליווד - ביפו

מאת: גבי אלדור

14.3.06

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

התיאטרון הערבי עברי אירח, בהזמנת מרכז פרס לשלום, את שרון סטון. התיאטרון שימש כאכסניה לאחר צהרים אחד. המבנה נראה יפה, היה כיבוד צנוע והולם ובאו הרבה אנשי תיאטרון .

 

 מי שחשב, כמוני, ששרון סטון היא  מין קליפה זוהרת, ושאנחנו מתאמצים קצת יותר מדי לארח אותה שמח לגלות את הטעות: במשך שעה וחצי שהפסקתי רק בגלל לוח הזמנים המוכתב, שרון סטון ריתקה אותנו בשיחתה, בעוצמתה וביופיה.  היא דברה עלינו, על הטבע האנושי ועל מה שעלינו, כולנו,לעשות כדי לנצח את הטבע הזה ברמת שכנוע כזו  שיש לי הרגשה שגם גזענים מוחלטים היו נותרים ללא תשובה. היא  דיברה בעיקר על חובתו של היחיד לכל מה שהוא מאמין בו, על לקיחת אחריות  אישית בחיי יום יום מהרמה הפשוטה ביותר, עד תחושת השליחות שהיא חשה עכשיו בעיקר "משום שהצלחתי" בנושאים כמו המלחמה באיידס  ושיפור מצבם של ילדים ברחבי העולם. את השלום לא יביאו לנו  אמרה וכמעט ציטטה את אלתרמן.

 

 הזעם  והכעס הם סוג של התמכרות שיש להתגבר עליה - גישה מרעננת לעומת הגיבוי הציבורי של כל עלבון וחרון.

 

 כאשר דיברה על משחק  אמרה שיש צורך להתמסר לדמות, על כל הסכנות שיש בכך. עיניה רשפו- ממש כך- כאשר דיברה על הנסיון הבלתי פוסק להנמיך את דמותה ואישיותה, בעיקר בגלל הופעתה בעירום. כולנו עירומים אמרה, וחוץ מזה אין לי במה להתבייש.

 

 סטון היא מיזוג מרתק של  דפוסי מחשבה אמריקאיים - כמובן נגד הממשל וכל מה שהוא מייצג - יחד עם מקוריות מחשבה ואומץ לב. לא  היה נושא שלא התייחסה אליו ברצינות מוחלטת, וענתה על כל השאלות באריכות ובהתלהבות. היא היתה אדיבה ותובענית,  ישבתי לידה והייתי מוקסמת. היא גדולה, וכן, באמת יפה נורא.

 

גבי אלדור

מנהלת אומנותית שותפה
התיאטרון הערבי עברי ביפו
www.arab-hebrew-theatre.org.il
 

 

 

_______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 
 

__________________________________________