הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

מסעדה תאילנדית משתמשת בתופעת הזנות כמקדם מכירות

מכון תודעה לחקר תופעת הזנות וסחר בנשים, מגנה את השימוש

הציני והבוטה בתופעת הזנות, במסגרת פרסומת לאוכל תאילנדי

5.9.05

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

לידי מכון תודעה הגיע עותק של דף פרסומי של מסעדת "תאי - בר" בחדרה, בו רשום: "גם אני מזמין תאילנדית חמה הביתה", כאשר המילה ארוחה - "כאילו" נשמטה מהמשפט. הנוסח נועד למשוך את עינו של הקורא, בהנחה כי אינפורמציה על נערת ליווי מתאילנד, תמשוך את תשומת ליבו, אך עד מהרה יבין כי מדובר למעשה באוכל תאילנדי "בלבד".

 

לידיעת הקופירייטרים של מסעדת "תאי - בר", השימוש בתופעת הזנות כמקדם מכירות הינו אומלל ביותר. זנות היא חשיפה לאלימות ולתקיפות מיניות תכופות, הכנעה לפלישה לתוך הגוף ועבדות כלכלית. האלימות קיימת בכל סוגי הזנות: בבתי בושת, במכוני ליווי, בבתי מלון, ברחוב או בדירות דיסקרטיות. להיות בזנות אומר להיות נאנסת, ניצודה, נרדפת, מוטרדת מינית, נשלטת, מוכה, נתקפת הן מילולית והן פיזית.

 

הנשים מתאילנד אליהן אתם מתייחסים, הינן חלק מתופעה קשה של סחר בנשים בעולם. לישראל מוברחות כ - 3000 נשים מדי שנה. ראיונות עם נשים קורבנות סחר מלמדים על מציאות קשה ביותר. הנשים סובלות מכל סוג אפשרי של פגיעה בזכויות אדם ובכלל זה התעללות פיזית ומילולית, כליאה, אונס וחטיפה. בעלי המסעדה המכריזה על עצמה ככשרה ומוסיפה בס"ד בקצה הדף, בוודאי לא ירצו שלא לנהוג על פי רוח המסורת היהודית המקדשת את כבוד האדם וחירותו ומשום כך ינהגו בחכמה אם ישנו את נוסח המודעה.

 

  

לפרטים נוספים: עידית הראל שמש, דוברת מכון תודעה, 2382130-052

 

 _______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 

___________________________________________