הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

אוכלוסייה עבריינית, אמרנו?

מאת: חנה בית הלחמי

7.7.05

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

ביום ד', 6.7.05, בכתה אחת ממתנחלות גוש קטיף בשידור חי, בתכנית הבוקר של ערוץ 10. אתמול, בכתה בפני ראש הממשלה. הטענה המרכזית שלה, נוגעת לכך שהיא מגורשת בהפתעה מביתה, עליו שילמה במיטב כספה ומיטב שנותיה. המתנחלים, שמביטים כעת בלבן שבעיניים של חרב הפיפיות ושמה "התנגדות להתנתקות", על כל העבריינות והאלימות שנכללה בה, שולפים את הקלף הנמוך ביותר שישנו. קלף אחרון שהוא גם האמת העירומה והשוביניסטית של תרבות שוביניסטית כל כך: אחרי שורה של גברים מנופפי אגרופים ונוער מתלהם, קבלנו את 'ארכיטיפ האישה בוכה' בשידור חי, עם טיעונים אמוציונאליים ("היסטריים") הנוגעים לכל לב. מילא שהם שלחו אותה, עצוב לי יותר לראות כיצד היא משתפת פעולה.

 

על מנת לעגן את הגישה, ראוי להזכיר כאן מה זה בכלל שוביניזם:

'שוביניזם' קרוי על שם הלאומן הצרפתי מצבא נפוליון, ניקולאס שובן. עד עצם היום הזה משמש שמו להגדרתה של לאומנות קיצונית בשפה הצרפתית.

 

כמו אז, כך היום.

 

במקומותינו השוביניזם הוא שם נרדף לניצול, תיוג, הפחתת ערך ואפליית נשים.

 

קשה להתווכח עם ראייה כל כך סובייקטיבית של המציאות, כמו זו של מתנחלת, שבנתה לה גינה ובית על חשבון משלמי המיסים במדינת ישראל, שילמה מכיסה הפרטי רק סכום עבורו היתה רוכשת (אולי) דירת מגורים 'רגילה' באחת מערי ישראל, כשהיתרה מגיעה מתקציב החינוך, הבריאות, התשתיות והרווחה של כולנו - וכעת מציינת בדמעות תנין שהיא מגורשת מבית אותו רכשה במיטב כספה.

 

המיטב הזה, חלק ממנו היה כספה. השאר – כספינו.

 

יתרה מזו, ישיבתה שם במשך 30 שנה עלתה בחיי חיילים, חיי אזרחים, שלא לדבר על ההשקעה החסרה בתשתיות בתחומי הקו הירוק שיכלה למנוע תאונות קטלניות, שלא לדבר על סל התרופות שתקציביו הופנו לשמירה על מתנחלת כובשת ולא ניתן לאמוד את מספר החולים שמותם נגזר עליהם בשל בזבוז תקציב המדינה על רמת חייה ההדוניסטית של אותה גברת בוכה ושולחיה מנופפי האגרופים.

 

ולגבי גורם ההפתעה עליו דיברה אותה מתנחלת, במציאות מתנהל שיח ההתנתקות מזה כשנה וחצי. הבחירה להיות מופתעת אינה עומדת לזכות המופתעים.

 

אכן, עצוב לעזוב בית ומאחר וממשלות ישראל לדורותיהן חטאו בעידוד אותה התיישבות פושעת בשטחים לא לנו, אני יכולה בהחלט להצדיק כל מאמץ לאומי, על השקעותיו, שייעשה על מנת להעניק למפונים דיור ופתרונות פרנסה.
 

יחד עם זאת, אני ממשיכה לראות בהם אוכלוסייה אלימה שפוגעת בזדון ובכוונה מוצהרת בכולנו, הן מעצם הכיבוש והתיישבותם בשטחים הכבושים, הן במניפסט האידיאולוגי-קולוניאליסטי שלהם והן בסגנון התנהלותם נגד הפינוי.

 

הבאת 'ארכיטיפ האשה הבוכה' לזירה, הוא מאבק מאסף של טירוף לאומני מובס, נותר לי רק לקוות שמאבק המתנחלים לא יגרום לנזקים לאומיים וביטחוניים קשים ואבידות נוספות בנפש בטרם יתכנס המגזר הזה למימדיו הטבעיים – אחוז בטל מכלל אוכלוסיית מדינת ישראל.

 

ולסיפא – להלן פתק שנתלה על מכוניתי הבוקר. המכונית נושאת עליה סרט כחול ומדבקה בזכות היציאה מעזה. הפתק מדבר בעד עצמו (או שמא אומר – בעד עצמם...?).

 _______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

חנה נכבדה..

 

הכתבה מביעה כנות,וממחישה את כאבך למצב,ובעצם מיצגת את שיכלם הישר של הרוב השפוי..אכן המתנחלים הללו הם מיעוט באוכלוסיה הישראלית, וללא ספק מקורה הפנימי של האלימות החברתית פוליטית,של החברה שלנו..צר לי,מכאיב מאד ומקומם עד בלי גבול, שחיילים שילמו בחייהם ובנפשם,על שהיו צריכים להגן על פורעי חוק אלו,שבעצם אינם מוצאים את מקומם בקרב החברה הישראלית,שבין אם ירצו אם לאו, הם שייכים אליה, אך כקבוצת סטיה

בברכה

אילנה רפלוביץ  

_____________

לנו תלשו מהרכב סרט כחול לבן וציירו פסים כתומים על הדלת הקדמית. הצבע הכתום מסמל בתרבות ההודית פרישות. נראה לי שיהודינו עוברים תהליך של הינדוזציה שהוא תהליך חיובי. קיימים כבר אשראמים יהודים ומדיטציה קבלית כמו כן יש טענה שהרמב'ם היה מקורב לרפואה הסינית. בקרוב יבנו מקדשים ויסגדו לאלים. נראה שמבשיל איזה רעיון של היעלמות התרבות היהודית. ובכן איננו צריכים עם אחר שיכחיד אותנו, מה שיקרה, פשוט נכחיד את עצמנו. אז שנהיה בריאים.

מ.

________________

חנה,

צר לי אך איני מסכימה כלל ועיקר עם דעותייך.

אותה מתנחלת בוכה אינה משרתת אף אחד כי אם את עצמה ואת האינטרס שלה.

אף אחד לא שלח אותה להתראיין. גם מעשי העבריינות והאלימות הם הרבה פחות מצד תושבי גוש קטיף העומדים להתפנות והרבה יותר מצד חברה צעירים מכל קצווי הארץ וגם מאי אלו התנחלויות שלא עומדות להיות מפונות כרגע.

אני לא רואה סתירה בין פמיניזם לבין לאומנות. אכן מקור המושג שוביניזם, אותו אנו תופסות כהיפך לפמיניזם, הוא בלאומנות, אך עדיין במציאות של ימנו אפשר להיות פמניסטית, לרצות בקידומן של נשים, לראות את העוולות שנעשות נגד נשים ולהתנגד לתוכנית ההתנתקות. הרציונאל של התוכנית הזו נשגב כנראה מבינתי.

חיילים שנהרגו בגבולות המדינה ובשטח עויין, נהרגו כדי להגן על המדינה ולא כדי להגן על המתנחלים. המתנחלים רק שמרו את הגבול קצת יותר רחוק משדרות, אשקלון ואשדוד.

אושרה

___________________________________________