הפרלמנט שלנו: מאמרי מערכת מאת הגולשות

כאן יתפרסמו מאמרים מפרי העט של הגולשות - יש לך דעה? הביעי אותה!

 

דברים שלא הבנתי בעצמי על תופעת ויקי כנפו

מאת: שלומציון ארגמן

28.11.04

 עוד כתבות ב"פרלמנט שלנו"

 

 ארכיון המאמרים

  פורומים

  יעוץ

 טיפים

 הבריאות שלך

 

עוד על צרכנות

"בית הנבחרות" עיתון פוליטי

 על המאבק של החד-הוריות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

כאדם פרטי אינני נוהגת להתעסק בפוליטיקה או  בענייני השעה. חיי האישיים די עמוסים, ואני לא זוכרת מתי  לאחרונה ראיתי מהדורת חדשות כלשהיא במלואה. היום, לאחר מספר ימים של שיחות עם נשים שונות על המצב החברתי  העגום בארצינו, ובהסתמך על הפירסומים על ויקי קנפו, החלטתי  להגיב:

האני מאמין שלי אומר בחלקו את הדברים הבאים:

1. איש לא חייב לי דבר.

2. אני אחראית לגורלי.

 

אני חושבת שיש לאנשים כאנשים ולא לכולם, אך לרבים מהשכבות  החלשות ובפרט לחד הוריות, איזושהיא תפיסה מעוותת של יחסי  אזרח-מדינה, ושל אדם לרעהו. אני חושבת גם שכבוד הוא משהו שרוכשים אותו ולא נולדים איתו.  ערך עצמי גבוה של האדם, נבנה מעשייה נכונה שתוצאות חיוביות  בצידה.ישנן דוגמאות רבות לכך אך אתייחס רק לעניין ספציפי  שנוגע לרובינו ואשר לדעתי ולא רק לדעתי, לא מטופל נכון אם  בכלל:

כשאת מתחתנת, בדרך כלל את סומכת על בעלך ו/או עלייך שתביאו  פרנסה הביתה. ביטוח לאומי הוא פריבילגיה. אני לא מכירה הרבה  מדינות שמנהלות מערכת רווחה סיעודית כמו בארץ, למרות שגם בה  יש מה לתקן.

ביום מן הימים התגרשת. בעלך המנוול לא משלם מזונות. למה את  חושבת ששאר אזרחי המדינה המסכנים שעובדים קשה מאוד לפרנסתם,  צריכים לממן אותך מכיסם הפרטי?? למה שמישהו אחר ישלם על  הטעויות שלך? קומי ותעבדי ותעשי ספונג'ה כמו שאני עשיתי,  ותשלחי את אבי ילדייך לכלא אם אינו משלם מזונות!

במידה והאדון נכה או בחו"ל או סיבה קיצונית אחרת, יש מצב  שהמדינה תעזור לך להתקיים. הבעיה היא, שגרושות וחד הוריות  רבות חיות מזה שנים עם הטעות הפאטאלית שמשמעותה היא היזקקות  מתמדת לחסדים ויצירת "שיתוק" של אדם "יצרני" ביסודו, וכך  נוצר מעגל אימה של תלות-עלבון-ערך עצמי פחות,תלות-עלבון  וכו'.

 

ממרחק של למעלה משנה, ומתוך הבנה של דברים שלא את כולם הבנתי בעצמי אז.. אני חושבת שמה שויקי קנפו עשתה, הוא פשע אישי  חברתי ולאומי, ויותר משהפיקה טוב ממחאתה, יצרה כתם ששנים  רבות לא יימחה אם בכלל.

אני זוכרת את התקופה ההיא של המחאות וההפגנות, כתקופה בה  התביישתי בפשוטו, לספר שאני גרושה, והיו תומכים למחאתה ולא  מעט, אך יחד עם זאת, נגרם לנו נזק בל ישוער, ו"אנחנו על  המפה" אמנם, אך לא במובן החיובי של המושג..

מילא עשתה מה שעשתה ויקי אז.. חשבתי שהעניינים יירגעו במשך  הזמן בבחינת "ותשקוט הארץ 40 שנה".. אך מה שבא אחר כך היה  גרוע אף יותר!

ויקי קנפו דאגה מלכתחילה אך ורק לאדם אחד - לויקי קנפו!!! ויקי קנפו שנשאה את "דגל המצוקה החברתי" על כתפיה כביכול,  ואשר עוד היו רבים שתמכו בה, הלכה ואיבדה את כבודה העצמי מעת  לעת, ואני אישית פשוט מתביישת בשבילה. הבעיה היא, שמטרתה  האישית היתה עבורה עצמה בלבד, אך מבחינת דעת הקהל היא ייצגה  מאות ואלפי נשים במצבה, ובעוד שרק היא הרוויחה מהעניין אם כי  בדרך נלוזה, השם הרע שיצא לנו כחד הוריות לא מהרה יימחה, ועל כך קשה לסלוח.

 

מעולם במצבים בלתי אפשריים כגרושה עם ילדים, לא גנבתי או  זניתי בשום דרך בשביל להרוויח משהו. העדפתי לרעוב ורעבתי,  מאשר להתדרדר עד כדי כך מוסרית ואישית.

 

מה שויקי עשתה הוא פשע לעצמה כאדם כאמא וכאישה, ופשע גדול אף  יותר עבורינו כנשים ואימהות גאות לילדים, משום שבמעשיה היא  גנבה דעת קהל ואת ליבותינו בפרט, וזינתה את גופה למען בצע  כסף ותו-לא, ושלא תספר לי על מחאה. זו לא מחאה, זו זנות משום  שהיא השתמשה בגופה למען כסף עבור עצמה בלבד אך עשתה זאת על  חשבונינו!!

 

אין לי ספק שמאמרי זה יעורר תגובות לכאן ולכאן. אני בטוחה  שתביעה על דיבה ולשון הרע תזומן לי מתישהוא ע"י עו"ד חביב  המחפש פרסום, וכמובן שהייצוג יהיה בחינם אלא מה.. אבל ויקי  יקירתי, מי שמתערטלת כך גופנית, לא יכולה למחות שמפשיטים  אותה מילולית..

 

בסיומם של דברים אומר שוב: אנחנו ורק אנחנו אחראיות לגורלינו  לטוב ולמוטב. יש לנו בחירה חופשית מלאה להחליט החלטות  עצמאיות, אך חובתינו להיות אחראיות לתוצאותיהם של מעשינו.

 

איש לא חייב לנו דבר מלבד עצמינו. מי שחושבת שאת תוצאות  מעשיה ישלמו אחרים שוגה ומעוורת את עיניה, וגורמת נזק רב  לנפשה ולנפש ילדיה.

יש לדעת כי לכל פעולה שאנו עושים, יש הד ומשמעות לאוך שנים.

אם נפעל נכון רק נרוויח. אם נשגה מלכתחילה נפסיד כבר מראש,

 בבחינת:

 "הזורע רוח יקצור סופה"!!!

שלכן

שלומציון ארגמן.

 

 _______________________________

מתנגדת? מסכימה? יש לך דעה משלך?

הגיבי על הכתבה. הכתבות המתאימות ביותר יתפרסמו באתר.

 

 

_____________________________________________