עובדת עצות

(עצות לעובדת המתלבטת)

מאת: חנה בית הלחמי

 

כתבה 1: הטרדה והתנכלות

כתבה 2: רומן בעבודה

כתבה 3: אישה לאישה - זאב?

כתבה 4: להתחיל את הדרך

עוד ב"הדרך למעלה:

על הטרדה מינית

הטרדה מינית - מה לעשות

אחד האלמנטים הפחות מטופלים בחיינו הם יחסי העבודה. כנשים עובדות – רובינו פגשנו מכל וכל. את הבוס הנחמד, היעיל, הבלתי יעיל, הפוליטי, העב"ם, האלים (מילולית) ש"משתולל במסדרונות", המטריד, הטיפש, החכם, המפרגן, המגביל והמחבל בעבודתו ובעבודתנו (רובם גברים, עדיין...). פגשנו ממונות וממונים, עמיתות ועמיתים וכפיפות וכפיפים מכל סוג – קואופרטיבי, מתנכר, ידידותי, עוין, פוליטי, מניפולטיבי, ישר וישיר, אמין, מפוקפק, אלו שיש להם ריח רע או ריח טוב, מובילי דרך מול משתרכים, כאלו שאפשר או אי אפשר לסמוך עליהם – ועוד כהנה וכהנה דקי-דקויות של תכונות, נראות ונסתרות,
ש - איזו הפתעה - משפיעות להפליא על חיינו, מצב רוחנו ואפילו על התפתחותינו האישית והמקצועית.

 

אני, אישית, פגשתי את כו-לם. כעובדת זוטרה, כעובדת בכירה והם גם היו לקוחותי כשהפכתי לעצמאית. אבל הם לא נושא השיחה בינינו. הנושא האמיתי הוא – איך אני מסתדרת במצבים המשתנים של יחסי עבודה, איך אני מגיחה משם עם חיוך כשאני עדיין צועדת בדרכים המקצועיות והאישיות שהתוויתי לעצמי ושעושות לי טוב. איך אני בונה אוששות אישית וכלכלית מתוך מצבי לחץ בעבודה, איך אני לא נותנת לחורשי הרע לעוות את תפיסת העולם הפנימית שלי.

 

לכן, קדחה בי לאורך הזמן סדרת הרשימות הזו, שיוצאת כעת לאוויר העולם.

אני רק רוצה להודות בפניכן, נשים יקרות, שצירי הלידה של הסדרה הזו היו הרבה יותר כאובים מצירי הלידה שחוויתי בלידות ילדי. הם נמשכו לאורך שנים רבות של התנסות השרדותית בארגונים ויצרו ממני, אולי, חלקים לא קטנים מן האשה שאני.

 

בסוף כל רשימה מצורפים מס' טיפים ועצות שימושיות למצבים שונים, אנא דענה שאין זו "תורה מסיני" ולכל פתרון יכולה להיות חלופה – שאולי תתאים לכן יותר. אם הטיפים אינם נותנים לכן מענה – חפשו פתרונות אחרים וספרו לנו מה עבד עבורכן!!

 

אני גם אשמח אם תגבנה לרשימות, אם תחלוקנה עימנו גם אתן את חוויותיכן, הדומות והשונות.

 

חנה בית הלחמי

אז, קדימה, לכתבה מס' 1!

 

כיתבי לחנה

לאתר "עובדת עצות" של יעל מנדל

 

  בואי לדבר על זה עם חנה  בפורום פמיניזם ושיוויון
_______________________________________________________