מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
  איך יוצרים את השוק שלי?

 איך משיגים כסף?

 יציאה מעבדות לחירות

 איך עושים קבוצת מיקוד לספר?

 איך עוזבים ביטחון כלכלי כדי להגשים את עצמי כאמנית?

 איך משווקים את האמנות שלי?

 איך פונים לשוק האימהות החדשות?

 איך משווקים מוצר מדף?

 איך מתחילים עסק לילדים בשילוב אמנות?

"יש לי תשוקה עזה להצליח. אבל איך עושים את הקפיצה?"

שאלה:

חנה שלום רב

לפני כשלוש שנים ילדתי את ביתי הבכורה ומייד נרשמתי לקורס איפור  מקצועי, מקצוע שרציתי במשך שנים לעסוק ולהתפרנס ממנו. הלכתי להשתלמויות והצלחתי דיי יפה, אני אפילו מעבירה שיעורים באיפור.

עד כה שילבתי עם האיפור עבודה נוספת על מנת להבטיח את הכנסתי הקבועה, כיום אני שוב אחרי לידה והחלטתי לעזוב את העבודה (כפקידה) ולהתמקד רק באיפור.

הבעיה העיקרית שלי היא כסף אבל יש לי תשוקה עזה להצליח ואני מאוד מאמינה בעצמי. האם ללכת על כל הקופה? והאם יש אנשי מקצוע מתאימים שעוזרים לעשות את הדברים כראוי ולהמעיט את אחוזי הכישלון? כלומר כמה שפחות לטעות בדרך, ללמוד ממי שהצליח.

תודרה רבה, אשמח לקבל את תגובתך בנושא

יפית

 

תשובה:

 

שלום יפית,

ראשית, עליך לשאול את עצמך האם את מאפרת טובה? האם יש לך תכניות, חלומות ושאיפות הקשורות להתפתחותך המקצועית בתחום האיפור? האם יש לך יעדים כלכליים? האם את יודעת כיצד לתמחר את עצמך? מה את יודעת (רצוי אף לרשום) לגבי ניהול העסק שלך?

בהנחה שיש תשובות לכל השאלות הללו, ואת בוטחת ביכולתך, מה שנשאר לך הוא לצלם מס' עבודות ולצאת לדרך. אם אין לך תמונות מעבודות שעשית בעבר – תאפרי חברות, תביימי צילומים (כולל תלבושות של כלה, תלבושות ערב, וכל אירוע אחר שלמענו מזמינים מאפרת) ותבני תיק צילומי איפור שלך.

והיה ואת מעוניינת לספר שירותי איפור למדיה – תכללי איפור רלוונטי בתיק העבודות שלך. תפיקי כרטיס ביקור, נסי ליצור שיתופי פעולה עם עסקים משלימים שישלחו לך לקוחות, פרסמי עצמך באתרי אינטרנט ופורומים ותתחילי לעבוד. הליווי החשוב היחידי בשלב זה הוא ליווי ע"י רואת חשבון או יועצת מס – שידריכו אותך בכל ההיבטים החוקיים של הקמת וניהול בעסק ויסייעו לך לעמוד בהם, כמו גם לתמחר את עצמך ולהעמיד יעדים כלכליים לעסק. רצוי לבחור במשרד קטן עם יחס אישי ומעורבות גבוהה בתיקי הלקוחות.

בהצלחה,

חנה

  ______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

_____________________________________