מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
 האם כדאי למכור בזול?

 איך הופכים את התחביב לעסק?

 איך יוצרים את השוק שלי?

 איך משיגים כסף?

 יציאה מעבדות לחירות

 איך עושים קבוצת מיקוד לספר?

 איך עוזבים ביטחון כלכלי כדי להגשים את עצמי כאמנית?

 איך משווקים את האמנות שלי?

 איך פונים לשוק האימהות החדשות?

 איך משווקים מוצר מדף?

 איך מתחילים עסק לילדים בשילוב אמנות?

"רוצות לפתוח בית עם פעילויות לנשים"

 

שאלה:

שלום רב

אנחנו שתי נשים אקדמאיות בגיל +50. פרשנו מעבודה רבת שנים במוסד ציבורי גדול ותחומי התעסוקה של כל אחת מאיתנו היו בניהול משאבי אנוש והדרכה.

אנחנו מעונינות לשתף פעולה, ביוזמה משותפת לשתינו, בתחום העיסקי.  הרעיון הכללי שלנו הוא לפתוח בית בו יתקיימו פעילויות לנשים ובית קפה.  כמו בצעדים ראשונים- היינו רוצות לבקר במקומות דומים ברחבי בארץ אם יש כאלה ולקבל את עצתכם המועילה.

כיצד להתקדם עם הרעיון בלי להתפזר מדי. אנחנו חיפאיות.

נודה על כל עצה שנקבל     

שרה ואריאלה      

 

תשובה:

לשרה ואריאלה שלום,

ראשית, ברכות על היוזמה.

אני מציעה שתעשו את הדברים במקביל: ראשית, תגדירו את חזונכן באופן הכי מפורט ואילוסטרטיבי שניתן, על מנת שיהפוך ליעדים אפקטיביים שניתן לפעול למימושם. במקביל, לכו לראות מקומות. אני מפנה אתכן למאמרי "חזון שווה המון" באתר הדרך למעלה, שנותן הדרכה ראשונית לגבי בניית חזון: http://www.haderech.co.il/vision1.html. לצערי, אין הרבה בתים לנשים כמו זה שאתן מדברות עליו. יש את בית נשים פמיניסטי בתל אביב - http://www.feministy.org/. אני לא מכירה מקומות נוספים אולם אני משערת שבית נשים פמיניסטי - שהוא מקום עם אג'נדה והרבה פעילות, יכול לתת לכן הרבה רעיונות. יש מקומות שעוסקים בשילוב של פנאי / תרבות / קפה, ביניהם בתי קפה עם חנות ספרים (אני מכירה אחד בהוד השרון - צומת ספרים עם קפה נטו, את "תולעת ספרים" המפורסמת בתל אביב ואת "סלון מזל" בתל אביב שעוסק בקפה, מזון, בילוי, אג'נדה של איכות סביבה וזכויות אדם, הרצאות, תוכן וכיו"ב. הנה האתר שלהם: http://www.salonmazal.org/zope/home/).

 

מכל אחד מהמקומות הללו ומדומיהם בארץ ניתן לקבל רעיונות שיזינו את הרעיון הייחודי והיזמי שלכן. אם תזדקקו לייעוץ או אימון עסקי נוסף, את מוזמנות תמיד לפנות אלינו. אל תשכחנה להזמין אותנו כשהמקום יפתח!

בהצלחה,

חנה.


 
  ______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

_____________________________________