מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
 האם כדאי למכור בזול?

 איך הופכים את התחביב לעסק?

 איך יוצרים את השוק שלי?

 איך משיגים כסף?

 יציאה מעבדות לחירות

 איך עושים קבוצת מיקוד לספר?

 איך עוזבים ביטחון כלכלי כדי להגשים את עצמי כאמנית?

 איך משווקים את האמנות שלי?

 איך פונים לשוק האימהות החדשות?

 איך משווקים מוצר מדף?

 איך מתחילים עסק לילדים בשילוב אמנות?

"רוצה להתחיל עסק, אבל חוששת..."

 

שאלה:

שלום רב,

עד לפני שנה עסקתי בהדרכת שיעורי פילאטיס, עיצוב וחיטוב וכו', בסטודיו שבתוך חדרי כושר.

לאחר 3 שנות הדרכה החלטתי שנמאס לי מחוסר היציבות שבמקצוע (חלק מהמקומות סגרו חוגים, חלק שילמו גרוע והייתי צריכה להתרוצץ ממקום למקום, גם בערבים.)

התחלתי לעבוד בחברה יציבה ונחמדה בתור מזכירה, אך מהר מאוד הבנתי שזאת לא אני.

כעת אני ובעלי שוקלים לפתוח לי סטודיו קטן, אך יש מספר בעיות:

1.      הסטודיו יבוא ע"ח רכישת דירה, כי אין לנו אפשרות להסתכן בהלוואות של עסק וגם של דירה...

2.      אנחנו לא יודעים היכן למקם את העסק, שכן במקומות יוקרתיים בעיר, כבר קיימים כאלו, האם כדאי לפתוח היכן שכבר יש עסק כזה ?

3.      פחד גדול מכישלון

4.      אני לא בטוחה שיש לי יכולות ניהוליות, שכן אף פעם לא התנסיתי בזה...

5.      אולי כדאי להתחיל מקטן, אולי מהדרכות פרטיות, וכך ליצור לי לקוחות לפתיחת מקום ?

 מה היא עצתך ?

איך לשווק את עצמי ?

האם תוכלי לתת לי טיפים לדרכים להפוך לעצמאית (אפילו ממש בקטן...)?

 

אודה לך מאוד, אני ממש רוצה שינוי ולא יודעת ממה להתחיל ואיך...

 

 

תשובה:

בעצם, עם כל החששות, את מפרטת באופן בהיר וברור את כל מערכת השיקולים ואת אפשרויות השיווק המרכזיות שלך. לפתוח סטודיו, כמו כל עסק אחר, זה אכן הימור והחששות במקומם. החששות הללו, כמו כל פחד, נועדו לשרת אותנו, כך שנפעל בזהירות, נחשב את צעדינו ונפעל טוב יותר לאבטחת סיכויי הצמיחה של העסק. אז תברכי על הפחד, הוא הדבר הכי טוב שיש לך.

אפשר להתמודד בשתי דרכים: ללכת בגדול, כלומר לפתוח סטודיו וללכת "על כל הקופה", כולל פרסום וגיוס לקוחות וכיו"ב, או לצמוח בהדרגה.

האפשרות הראשונה ברורה יותר. אני לא יכולה לומר לך הרבה לגבי המיקום. מציעה שתאפייני את לקוחותייך. אם מדובר למשל בנשים צעירות (אמהות), הרי שסטודיו שכונתי עדיף. אם מדובר בקהלים מגוונים יותר, הרי שמיקום מרכזי עדיף. לא כתבת לי מספיק על מנת שאוכל לתת לך טיפים ברורים יותר לבחירת המיקום.

לגבי האפשרות השניה:

בסטודיו לפילאטיס, השיווק שלך - מלבד פליירים ומודעות בשכונה - נעשה מפה לאוזן, ע"י לקוחות מרוצים. לכן, אני לא רואה סתירה בין הדרכות פרטיות והדרכות בסטודיו קיים, לבין הסטודיו שלך. ייתכן שדווקא אם תמשיכי כעת בדברים שעסקת בהם קודם, יהיה לך קל יותר לגייס לקוחות. הדרך לצמוח היא מתוך הענף (ברוב הענפים) ולא מבחוץ. לכן, אם את יכולה ליצור פרנסה בסיסית כמדריכת פילאטיס שכירה ובהדרכות פרטיות, תוכלי להמשיך כך את המיתוג שלך בשוק ובמקביל להתחיל לפתוח קבוצות משלך, קבוצה אחרי קבוצה, בלי לחץ ובהדרגה. חשוב שכשכירה או מדריכה פרטית תבחרי לעבוד בסביבה שממנה יגיעו לקוחות לסטודיו שלך.

עוד דרך (משלימה) היא ליצור שלב ביניים: לעיתים, על מנת לנסות ולראות ש"זה עובד" ואת יכולה לנהל סטודיו בהצלחה, ניתן לפתוח סטודיו בבית. אולי אפילו לעבור לדירה / בית גדול יותר שבו תוכלי לרצף ולצייד חדר גדול דיו לקבוצות קטנות, בעלות מינימאלית, ולצמוח משם.   אחרי שנה - שנה וחצי תראי בעצמך מהן האפשרויות להוריד בהדרגה את מינון העבודה כשכירה ולהעלות את המינון בסטודיו הצומח שלך, ואולי אז תרגישי שהמעבר לסטודיו גדול ועצמאי קל יותר ומפחיד פחות.

כך או כך, אני מציעה לך ליצור חזון שיוביל אותך לאורך הדרך, לתכנן היטב את פעולותיך ולהיות עם היד על הדופק בכל הקשור לרמת ההכנסות שאת מציבה לעצמך כיעד (מכל המקורות), כי היעד הזה הוא גם מדד חשוב לפעילותך העסקית כפרילאנסרית וכבעלת סטודיו כאחת.

בהצלחה,

חנה


 
  ______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

_____________________________________