מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
1.
רוצות לפתח מיזם בתחום ההסעדה (קייטרינג)
2.
איך משווקים סדנה?
3.
ליצן-קוסם מחפש קהל
4.
כתבתי ספר: איך מגיעים לקהל?
5.
האם להתפשר או להתפזר?
6.
איך מתחילים?
7.
איך משווקים יעוץ והדרכה למיניות?
8.
איך מתחילים עסק חדש בלי כסף?
9.
יש לי מרפאה אלטרנטיבית. איך מוצאים לקוחות?

10. איך כותבים תכנית עיסקית?

11. איך מתחילים באירגונים גדולים?

12. האם כדאי למכור בזול?

13. איך הופכים את התחביב לעסק?

14. איך יוצרים את השוק שלי?

15. איך משיגים כסף?

16. יציאה מעבדות לחירות

17.  איך עושים קבוצת מיקוד לספר?

18. איך עוזבים ביטחון כלכלי כדי להגשים את עצמי כאמנית?

19. איך משווקים את האמנות שלי?

20. איך פונים לשוק האימהות החדשות?

21. איך משווקים מוצר מדף?

22.  איך מתחילים עסק לילדים בשילוב אמנות?

"איך מוצאים רעיון למיזם בתחום החינוך?"

 

שאלה:

חנה שלום!
אני מאוד נהנית מהאתר ומברכת על היוזמה שלך...
הנני בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד מעונינת לעבוד באופן פרטי - עסק משלי בתחום החינוך המיוחד והחינוך בכלל. חשבתי על כל מיני רעיונות מסוימים אך שום דבר לא "הצית בי את ההתלהבות" משום שאלה רעיונות שקימים כבר ואין כאן משהו מיוחד... אני מחפשת איזשהו רעיון מקורי משהו מענין ולא מצליחה למצוא אחד כזה, אני בטוחה שאני אמצא רק שכנראה אני צריכה עוד מוח אחד שיחשוב יחד איתי. אשמח אם תוכלי לתת לי עצה או לכוון אותי למקום כלשהו לעזרה.
תודה רבה
קרן

תשובה: 

שלום קרן,

 

תודה על פנייתך ועל הפידבק החם.

 

קשה לי לעוץ לך לגבי תחום עיסוק כזה או אחר, משום שאני לא מכירה אותך, את כישורייך והעדפותייך. אמקד את תשובתי לכן בשלוש עצות מרכזיות: 

  1. קיימים מכונים פרטיים שונים העורכים מבחני כישורים והתאמה מקצועית. המבחנים מורכבים ממבדק ממוחשב, פיענוח ומפגש עם פסיכולוגית תעסוקתית. לפני למעלה מעשרים שנה, בהתלבטות דומה, ניגשתי לאחד מהם וקבלתי יריעה רחבה מאוד של אפשרויות, שמתוכן גזרתי שילוב תחומי עיסוק, בהם אני עוסקת עד עצם היום הזה. מבחני ההתאמה הם עוד דרך להכיר את עצמך במדדים חיצוניים, שחשיבותם היא גם בהקבלה הקיימת ביניהם לבין איך שהסביבה תופסת אותך: מה את "מוכרת" יותר טוב ועל מה את צריכה לעבוד. אספר לך בנימה של הומור, שבהמלצה למקצוע נרשם לי אז ע"י הפסיכולוגית התעסוקתית, כי עלי לעסוק בהערכת חפצי אומנות, כשילוב בין תפיסה חזותית, יכולת שיח טובה עם אנשים ויכולת ייעוץ טובה. חשוב לכן, שאם תגשי למבחני התאמה, תקחי מהם את הסיבות להמלצה על תחום עיסוק כזה או אחר ולאו דווקא את תחום העיסוק עצמו - ואותן תמקדי באפשרויות הקיימות בתחום החינוך.

  2. אימון אישי: אימון אישי הוא דרך יעילה וממוקדת להגיע לבחירה בתחום עיסוק ולעבור את המכשלות העומדות בפנייך כשאת מנסה ליישם ולהצליח: מכשלות אובייקטיביות-חיצוניות כמו גם מכשלות שבאות מתוך מגבלות והתלבטויות פנימיות שלך. יש מספר מאמנות טובות, ביניהן כאלו הנמצאות כאן באתר. כשאת בוחרת מאמנת, חשוב שתעמדי על שני דברים מרכזיים:

    • להתחיל אימון רק כשאת לחלוטין "מגוייסת" לנושא

    • לבחור במאמנת שנותנת לך השראה

  3. תחום מקורי:  אין דבר כזה. כל מה שאת רוצה לעשות, כבר עשו לפנייך. מה שהיה זה מה שיהיה. המקוריות, הייחוד, הבולטות והההצלחה הן נגזרת של מי שאת ומה מתוך האישיות הייחודית שלך את משקיעה בעסק. אחד הדברים שאני רואה לאורך השנים כמכשלה ממשית של יזמיות, הוא הנסיון למצוא משהו מקורי. אפשר לחלוף על פני חיים שלמים בלי למצוא דבר כזה. מה מקורי בך? מה שמקורי בך, יהווה נקודת פתיחה מצויינת. וכל אחת מאיתנו היא אקסמפלר...

בהצלחה,

חנה

 

______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

____________________________________________