מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
1.
רוצות לפתח מיזם בתחום ההסעדה (קייטרינג)
2.
איך משווקים סדנה?
3.
ליצן-קוסם מחפש קהל
4.
כתבתי ספר: איך מגיעים לקהל?
5.
האם להתפשר או להתפזר?
6.
איך מתחילים?
7.
איך משווקים יעוץ והדרכה למיניות?
8.
איך מתחילים עסק חדש בלי כסף?
9.
יש לי מרפאה אלטרנטיבית. איך מוצאים לקוחות?

10. איך כותבים תכנית עיסקית?

11. איך מתחילים באירגונים גדולים?

12. האם כדאי למכור בזול?

13. איך הופכים את התחביב לעסק?

14. איך יוצרים את השוק שלי?

15. איך משיגים כסף?

16. יציאה מעבדות לחירות

"איך מגיעים לאנשים שרוכשים אמנות?"

 

שאלה:

 

חנה שלום,

לפני כ- 3 שנים פוטרתי מעבודתי כמתכנתת בהיי-טק. החלטתי לחזור לאהבתי לציור (סיימתי שנה א במדרשה לאמנות אחרי הצבא ואז למדתי מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת ת"א). אני מאוד נהנית וזוכה לתשבוחות אך הייתי רוצה להתפרנס מכך. אין לי צורך לחזור למשכורות הגבוהות של ההייטק .למכור עבודה או שתיים בחודש דייני.

 

הצגתי את העבודות שלי בתערוכת יחיד בבית ציוני אמריקה ומכרתי 5 עבודות למכרים. קבעתי תערוכה נוספת בעוד כחצי שנה באשכול פייס בקרבת מקום מגורי. 4 ציורים שלי מוצגים בקונסיגנציה בגלריה שרה קישון בת"א. כולם מזהירים שאין כמעט מחירות באמנות. ובכל זאת הייתי רוצה לנסות להגיע  לאנשים שרוכשים אמנות. איך עושים את זה?

בתודה,   אתי

 

תשובה:

 

אתי שלום,

ראשית - אשרייך. אין מצוקה כלכלית שמנווטת את דרכך ואת יכולה לזרום בעקבות העדפותייך ולפתח עסק בקצב שלך. הייתי מתחילה כל בוקר בברכה על השפע הזה.

 

בדיוק משם, אני חושבת שהעצה הטובה ביותר שאני יכולה לתת לך היא למפות את השוק. אני לא בקיאה בשוק האומנות אולם יש מי שכן - אם כבר הצבת עבודות בגלריה, נסי לשוחח איתם ולקבל עצה למי לפנות. את יכולה גם להציע תערוכה נודדת לחברת המתנ"סים, להכנס לפורומי אמנות באינטרנט ולפתח קשר רציף של החלפת מידע עם גולשות וגולשים מהתחום, לחפש אספני אמנות באינטרנט, ללמוד היטב את ebay - אולי תוכלי להכנס לשווקים רחבים יותר, להקים לך אתר אינטרנט לחשיפת עבודותייך (מעשה שהוא תהליך של יצירה ולימוד שפה חדשה, בפני עצמו), אולי לקשור קשר עם רשת בתי קפה או עם בנק כלשהו להצגת תערוכה בסניפיהם.

 

הרעיון המרכזי הוא להגדיר מטרה ראשונית של ללמוד ולמפות ולהכיר את השוק - כולל דרכים, שיטות ולוח זמנים - וליישם את התכנית הזו. משם, כשההתלבטות תהיה בין דרכים ושיטות שונות שכבר תכירי ותיצרי לך קשרים אישיים עימם - נשמח לעזור לך הלאה.

בהצלחה!

חנה בית הלחמי 

 

______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

________________________________________