מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
1.
רוצות לפתח מיזם בתחום ההסעדה (קייטרינג)
2.
איך משווקים סדנה?
3.
ליצן-קוסם מחפש קהל
4.
כתבתי ספר: איך מגיעים לקהל?
5.
האם להתפשר או להתפזר?
6.
איך מתחילים?
7.
איך משווקים יעוץ והדרכה למיניות?
8.
איך מתחילים עסק חדש בלי כסף?
9.
יש לי מרפאה אלטרנטיבית. איך מוצאים לקוחות?

10. איך כותבים תכנית עיסקית?

11. איך מתחילים באירגונים גדולים?

12. האם כדאי למכור בזול?

13. איך הופכים את התחביב לעסק?

14. איך יוצרים את השוק שלי?

15. איך משיגים כסף?

16. יציאה מעבדות לחירות

עוד ב"הדרך למעלה:

התפתחות

טיפים

בריאות

עסקים

 

"איך עוזבים ביטחון כלכלי כדי להגשים את עצמי כאמנית?"

 

חנה שלום, האתר שלכם מלא השראה ואנרגיות חיוביות.

אני בת 47, מלמדת בחטיבה אמנות ומחנכת כתה בתיכון, מלמדת מבוגרים במתנ"ס, בחוגי ערב לאמנות כעצמאית ומרויחה בשני ערבים את אותו שכר שאותו אני מרוויחה במשרד החינוך במשך 4 ימים. ובין לבין מציירת בכוונה לקבל הכרה כציירת בעולם האמנות (השתתפתי בתערוכה  אחת בה מכרתי 2 ציורים לא בזול).

אני מרגישה שאני רוצה לרכז כוחות, הייתי כמובן רוצה רק לשבת ולצייר, אך בשלב זה אלה חלומות. אני מרגישה שהעבודה בבית הספר גוזלת ממני אנרגיות שהיו צריכות ללכת ליצירה או לשיווק שלי. אני אמורה להתחיל לשווק אותי לגלריות ומוזיאונים בקרוב לאחר שהאתר שלי יהיה גמור ויהיה לי כרטיס ביקור חדש.

הייתי רוצה להפוך את הבית שלי לסטודיו לחוגים אבל יש לי בעיה בלהציב לאנשים גבולות של זמן כולל תשלום.

הייתי רוצה לעזוב את משרד החינוך למרות שהוא נותן לי בטחון כלכלי והרבה חופשים- אויר.

השאלות שלי  נובעות מהפער בין הרצונות שלי לפחדים. אני רוצה לעזוב את משרד החינוך אבל פוחדת שלא תהיה לי הכנסה קבועה ובטוחה. אני רוצה לפתוח קורסים אצלי בבית וחוששת. אני צריכה הרבה זמן והרבה אנרגיה כדי לשווק את עצמי כציירת. יש לך עצות כיצד עלי להתקדם?

 

תודה  מראש, אתי

 

תשובה:

 

אתי שלום,

הדילמה האם לעזוב מקום עבודה בטוח על מנת להפוך לעצמאית ולהיות נתונה לחסדי תנודות השוק, היא דילמה של כל יזמית מתחילה. אין דרך להקל על תהליך קבלת ההחלטה, שהיא מהקשות בחיינו – המעבר מוודאות לאי ודאות, מתוך הכרה ודאית שזה מה שאנחנו רוצות לעשות...

זה המקום שבו חשוב לפרוט את התהליך למרכיביו.

 

ראשית, בואי נבחן את המציאות הבטוחה שאת שרויה בה: עבודה קבועה במשרד ממשלתי כבר איננה ערובה לביטחון כלכלי. מדי שנה מפוטרים מאות מורים ועוד אלפים מועמדים לפיטורין בסבב קיצוצים כזה או אחר. הביטחון היחידי הממשי הוא יצירת מעבר מושכל והדרגתי בין שני אופני התעסוקה, תוך שאת מתחילה לראות בעצמך יחידה כלכלית עצמאית שתשומותיה הכלכליות באות ממקורות שונים: חלקם ממשרד החינוך, חלקם ממקורות אחרים. נסי להעריך מהם צרכיך הכלכליים וצרי חלוקה באחוזים של מקורות הכנסה מתוך אותו צורך כולל. כגודל ההכנסה היחסית – כך גודל ההשקעה שלך באותו מקור הכנסה, בזמן ובמשאבי אנרגיה שונים. בצורה כזו, ותוך ניטור שוטף (אפשר בעזרת תזרים יומי, שבועי או חודשי) תוכלי להפחית בהדרגה את הזמן שאת משקיעה בעיסוקך במשרד החינוך לטובת עיסוקייך החדשים.

 

את יכולה בהחלט לנצל את החופשים הרבים שיש לך ממשרד החינוך לטובת עיסוקייך החדשים – אין צורך ממשי שאותה כמות של מאמץ תושקע באופן רציף כל ימות השנה. מה שחשוב – תעבדי ותיצרי מעברים בקצב שלך, כי הדרך הטובה ביות להשיג במהירות את מטרותייך היא....לפסוע לקראתן לאט.

 

לגבי נושא השיווק – לא הייתי מתחילה לשווק עסק או עיסוק, שלא הגדרתי לעצמי מה הוא. אני מציעה שתערכי לעצמך רשימה על פי שלוש עמודות עיקריות: חשוב, מהותי, לא ניתן לויתור. תמייני את הדברים שאת רוצה לעשות על פי העמודות הללו. למשל – חוגים בבית, חוגים בחוץ, מכירת עבודות, זמן ליצירה וכיו"ב. את יכולה בהחלט להדביק את הרשימה הזו למראה באמבטיה או למקרר, ולהוסיף/למחוק/לשנות אותה במשך מס' ימים, עד שתהיי מרוצה מתכולתה. אז יהיה לך ברור יותר היכן חשוב לך להתחיל וגם מאמצייך השיווקיים ונותבו בהתאם, מבלי לגזול ממך משאבי זמן, עבודה ואנרגיה הנדרשים לך לקיום סדר יומך כמורה שכירה ולשאר תחומי חייך.

הרשימה תאפשר לך לארגן סדר קדימויות – שהוא בבסיס הצלחתו של המאמץ השיווקי.

 

עוד עצה היא לקבוע לך חזון בסיסי לגבי סעיפי העיסוק שבראש הרשימה, ואיך היית רוצה להגשים את החזון הזה.

 

את נמצאת בשלב התלבטות בו הפעילות העיקרית שלך צריכה להיות הפשטה וצמצום האפשרויות שעומדות לפניך, לכלל אילו שאת יכולה להכיל כעת. כשאת באה לשווק את עצמך, כישרונך כמורה, עבודתך ויצירתך – עלייך להאמין באמונה שלמה ב"מוצרים" הללו שאת משווקת. בכדי להאמין – חשוב שתדעי מה הם.

 

בהצלחה, את מוזמנת לפנות למדור לאחר המיון הראשוני, הגדרת ה"מוצר" ויציאתך לדרך, לקבלת ייעוץ נוסף שיהיה רלוונטי לשלב שתימצאי בו אז.

 

חנה בית הלחמי

 

 

______________________________

שילחי שאלה לחנה בית הלחמי

________________________________________