מדור הייעוץ העיסקי-שיווקי

איך לשווק את המוצר שלכן, את היוזמה העסקית שלכן או את עצמכן?
שאלות בנושאי שיווק תעננה כאן ע"י חנה בית הלחמי, יועצת שיווק

שילחי שאלה לחנה

חזרה למדור הייעוץ השיווקי

עוד יעוץ שיווקי:
1.
רוצות לפתח מיזם בתחום ההסעדה (קייטרינג)
2.
איך משווקים סדנה?
3.
ליצן-קוסם מחפש קהל
4.
כתבתי ספר: איך מגיעים לקהל?
5.
האם להתפשר או להתפזר?
6.
איך מתחילים?
7.
איך משווקים יעוץ והדרכה למיניות?
8.
איך מתחילים עסק חדש בלי כסף?
9.
יש לי מרפאה אלטרנטיבית. איך מוצאים לקוחות?

10. איך כותבים תכנית עיסקית?

11. איך מתחילים באירגונים גדולים?

12. האם כדאי למכור בזול?

עוד ב"הדרך למעלה:

התפתחות

טיפים

בריאות

עסקים

 

"איך הופכים את התחביב לעסק"?

 

שאלה:

 חנה שלום

רציתי להתייעץ איתך לגבי עבודה דרך הבית, או יותר נכון עצמאות.
אני מאד אוהבת וגם מאד טובה בעיצוב פנים ובארגון הבית.
כשאני אצל חברות הן בשוק שאני מצליחה לסדר להן את הדברים עם אותה כמות של חפצים אבל בסדר שלי פתאום יש יותר מקום.
לא אחת ולא שתיים שאלו אותי למה אני לא עוסקת בזה (כמובן שתשובתי קשורה לתחום עיסוקי השני, שהוא חינוך). אבל אני כן רוצה להתחיל בקטנות אצל חברה והלאה - משום שאני גם נהנית מזה.
בשלב מסוים בחיים אני אלמד עיצוב פנים.

השאלה שלי נובעת מרצון אישי שלי להתחיל להתפתח באופן אישי- מקצועי. אך אני די במבוי סתום של איך להתחיל ואשמח לידע שרכשת.

א.

 

תשובה:

   

א' יקרה,

עיתות מצוקה כלכלית (אישית או לאומית) הן בדיוק הזמן לעשות שינוי, או לפחות להתחיל אותו. הבסיס לשינוי הוא הידיעה מה את בעצם רוצה לעשות. הידיעה הזו היא חזונית ברוחה – "איפה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה?". אם תחום עיצוב הפנים הוא תחום שמצוי בחזון האישי שלך ואת באמת רוצה לעסוק בו בהמשך, הרי שכמה עצות ראשוניות ובסיסיות לי אלייך:

 1. תלמדי! קחי לפחות קורס בסיסי בנושא. תחום העיצוב כולל "Buzz Words" – מילות מפתח מקובלות בתחום ואופני התייחסות שלקוחות היעד שלך יצפו לשמוע ממך ושיוכלו לשמש אותך מול לקוחות ומתחרים. כמו כן, חשוב לקבל כלים רב מימדיים ולכן הייתי מציעה לקרוא הרבה ואולי אף ללכת להשתלמויות בתחומים משיקים שעניינם פאנג-שוואי, טקסטיל, חוגי והשתלמויות עיצוב שאינן דווקא עיצוב פנים. לקבל השכלה רחבה ככל האפשר בתחום העיסוק העתידי שלך. ניתן לקחת קורסים שאינם מחייבים לשעות וטווחי זמן ארוכים ולהשתדל להרבות בקריאה רלוונטית, לקרוא מגזינים מקצועיים וללכת לתצוגות ותערוכות. גם אם עשית את כל זה עד היום – עצם העשייה מתוך התכוונות מסייעת לצבור ידע באופן ממוקד למטרותייך.

 2. תעודות – בדרך כלל התעודות חשובות רק לצורך ההכרות הראשונית עם לקוחות אולם על מנת שלא יהוו מגבלה – הייתי ממסגרת תעודות של קורסים שונים שתצברי בנושא.

 3. אימון: תתחילי מביתך שלך... נסי למפות את צרכי המשפחה וחברי/ות המשפחה ולהתאים את הבית לצרכים השונים – זה א-ב בעיצוב פנים ובעבודה עם לקוחות. התהליך כולל מיפוי צרכים והעדפות, סדר עדיפויות, התייחסות לנתוני הבית וחיפוש פתרונות בהתאמה. היציאה מתחום ביתך שלך תעמיק את יכולת העמדת סדרי העדיפויות שלך, היכולת להתפשר מול המציאות הכלכלית והטכנית (שלך כבעלת הבית, במקרה זה) ועדיין להפיק תוצאה טובה יותר מנקודת המוצא, באופן שישאיר את לקוחותייך מרוצים. השיעור הוא כפול – הן בעיצוב פנים והן בשרות. כשאת מסייעת לחברות – תתעדי את העבודה שעשית  על מנת שכשתתחילי לעבוד – יהיה לך כבר "רזומה מקצועי" להראות ללקוחותייך, שעלולים לחשוש בתחילה להתחייב לנותנת שירות חסרת ניסיון.

 4. קורס יזמות – אם נפתח כזה באזור מגורייך, אני מציעה להירשם. הקורסים הללו נותנים לך מראי-מקום ראשוניים על בניית חזון, אסטרטגיה, תכנית עבודה, ניהול, אדמיניסטרציה, כספים ועוד. אם אין לך אפשרות תקציבית – הזמיני לפחות את הפרוספקטים ונסי לשאוב מהאינטרנט ומספרים את הידע שנמצא מאחורי אותן כותרות.

 5. הכיני תכנית עסקית ושיווקית בהתאם להנחיות שתמצאי בקורסי יזמות ובמקורות ידע אחרים. יש הרבה חומר בדפים שלהלן: http://www.haderech.co.il/yourbiz.html http://www.haderech.co.il/success.html
  כמו כן יש ידע בסיסי וטכני טוב באתר
  www.nihul.com
  , כולל דוגמאות לתכניות עסקיות ושיווקיות.

 6. תמצאי עבודה בתחום – לאחר קורס בסיסי תוכלי אולי למצוא עבודה בתחום ו"להתגלח על זקן של אחרים". אולי ברשת חנויות מטבחים, אולי ברשת העוסקת בריהוט. כאן השיקול הוא כלכלי בעיקרו – ואם בעבודתך הנוכחית את מרוויחה יותר מהמקובל בענפי העיצוב, הרי שהשיקול הוא ראשית כלכלי.

 7. תלמדי את כל התוכנות הרלוונטיות לעיצוב פנים ותשלטי בהן היטב.

 

אני מעריכה שמבלי להפריע לחייך – ניתן לרכוש את כל הידע הזה בשנה-שנתיים של פעילות מינורית, פעם–פעמיים בשבוע ובשעות הפנאי. אז תצטרכי לשווק את עצמך וליצור דרישה בשוק לשרותייך. נשמח לשמוע ממך אז שוב ולסייע לך הלאה.

בהצלחה,

חנה.

 

  ______________________________

בואי לדבר על זה בפורום פמיניזם ושיוויון

_______________________________________________