"אות המעסיק המתקדם" הוענק לאירגונים המקדמים נשים

מערכת האתר

 

 

 

 

 

 

 

עוד ב"הדרך למעלה":

"לגעת אישה"

בריאות נפשית ופיזית

סגנון ואיכות חיים

טיפים

 

קישרי דם בין חיות

האם יש לי תקווה לעתיד?

פצצות מתקתקות

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 ביום ב' ה- 12 למרץ 2007, חולק בטרקלין הכנסת, "אות המעסיק המתקדם" ל- 4 אירגונים (מהסקטור הציבורי, התעשייתי, השלטון המקומי וסקטור העיסקי) שמקדמים נשים, מקנים להם הטבות, הדרכה, הכשרה נאותה והתחשבות בצורכיהן, בצד הערכה לשאפתניות שבהן וקידומן לדרגות בכירות. הטקס התקיים בחסות יו"ר הכנסת, הגב' דליה איציק, והפרסים חולקו ע"י סגן יו"ר הכנסת ושר התמ"ת מר אליהו ישי.

 

אירגונים אלה לא מקצרים תהליכים ולא שמים את ה"שורה התחתונה" לפני  האנושיות, השיוויוניות והאמונה בפוטנציאל של כל העובדים\ות, ללא קשר למין. הם עושים את המאמץ הנוסף, הולכים עוד צעד קדימה ומוכנים להשקיע משאבים בהון האנושי של הנשים שבקירבן. והם אכן רואים תוצאות להשקעתם - כל האירגונים שנבחרו הם גם מצליחים מבחינה עיסקית, כספית או ניהולית.

 

כמו בכל שנה, משנת 1995, חוברים יחד אירגוני-גג גדולים (שדולת הנשים, התאחדות התעשיינים, פורום המנהלות בתעשייה, מרכז השלטון המקומי, איגוד לשכות המסחר) ומשקיעים חודשים רבים בהפצת שאלונים מפורטים לכל אירגון המאוגד תחת 4 סקטורים אלה במטרה לאתר את האירגון המאפשר צמיחה של נשים ויצירת אקלים אירגוני המקדם נשים.

 

ועדת שיפוט המורכבת מנציגי כל הסקטורים, ובראשה הפרופ' דפנה ברק, משפטנית ותיקה, בדקה את כל נתוני האירגונים שהגיעו לשלב הגמר, על פי המלצות מדעני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (שעושה עבודת קודש בביצוע הניתוח המחקרי - והכל בהתנדבות), והגיעה להחלטות הבאות:

 

הזוכה בסקטור שירות המדינה - משרד הבריאות

הנימוקים: הועדה החליטה להעניק את האות למשרד הבריאות שבו אחוז גבוה של נשים בתפקידים בכירים באופן עיקבי לאורך שנים. משרד הבריאות גם מקפיד על שילוב פעילויות שונות לנשים בכל הדרגים, על חיפוש אקטיבי של מועמדות לאיוש תפקידים בכירים, ועל קידום של אקלים אירגוני תומך.

 

הזוכה בסקטור התעשיה – טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ

הועדה החליטה להעניק את האות לחברת "טבע", על אקלים של הזדמנות שווה לשני המינים ועל הקידום העיקבי של נשים מוכשרות לדרגים הבכירים. הועדה התרשמה ממשקלן וממשמעותן של המישרות המאויישות ע"י נשים באירגון, וממינויים חשובים שנעשו בחברה, ובכללם צירוף של 4 נשים להנהלת החברה בשנים האחרונות. ב"טבע" קיימת גישה של "עיוורון מיגדרי" בכל השיקולים הנוגעים לגיוס, העסקה וקידום של נשים, ומגמה התופסת נשים כהון אנושי קרטי התורם להצלחת החברה.

 

הזוכה בסקטור השלטון המקומי – המועצה המקומית שוהם

הועדה החליטה להעניק את האות למועצה המקומית שוהם. יחסית לשיעור העובדים במועצה, בולט מספר גדול יחסית של נשים הכפופות ישירות למנכ"ל המועצה, חברות הנהלת המועצה ומנכליות של חברות כלכליות. הועדה התרשמה משיעור הגידול המשמעותי בהעסקת נשים ובכלל זה בתפקידים הבכירים בשנים האחרונות. במועצה קיים אקלים אירגוני הפועל מתוך אמונה כי נשים הן בעלות גישה מעשית ושירותית, וכי העסקתן תורמת לאירגון. 

 

 הזוכה בסקטור המסחרי – חברת משקר – מקבוצת "קוקה קולה"

ועדת השיפוט  החליטה להעניק את האות לחברת משקר בהתחשב בתפקידים הבכירים ובתרבות האירגונית של מודעות ופעילות אקטיבית לקידום נשים. בחברה זו, שהיא קטנה למדי מבחינת מספר העובדים, ניכרת נוכחות של נשים בתפקידים בצמרת - לרבות מנכ"לית, מנהלת כספים, חשבת, ועוד. בחברה מועסקים גברים בתחום תפקידי השטח, ודווקא על רקע זה בולטות הנשים הפעילות ומשפיעות בתפקידי ניהול בכירים. החסברה מצהירה על מדיניות של העדפת אישה לתפקיד בכיר כאשר יש מועמדים הזהים בכישוריהם, מתוך האמונה כי נשים הן בעלות כישורים ואינטליגנציה ריגשית המתאימים לתפקידי ניהול.

 

* * *

"אות המעסיק המתקדם" הוא מבצע המתקיים מדי שנה בזכות הגופים המייסדים המנהלים את המבצע כולו: נציבות שירות המדינה, התאחדות התעשיינים, פורום המנהלות בתעשייה, שדולת הנשים בישראל, וכן הגופים המשתתפים: איגוד לשכות המסחר, מרכז השלטון המקומי, הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, ופורום הנשים הבינ"ל בישראל. המבצע הוא מיזם משותף של צביה כהן וד"ר מירה חניק.

כל הגופים פועלים בו בהתנדבות.

 

 _______________________

 שילחי לנו תגובה                                                   מעניין? שילחי לחברה
 

 

 

__________________________________________________