גליון מס' 6 - אפריל 2003

 

פסח בשטח, נרגעים מהמתח! – תיירות וירטואלית

מאת: ירון כהן

 

חזרה לתוכן העניינים של גיליון 6 - אפריל 2003

גיליונות קודמים:

לגיליון מספר  7 - יוני 2003

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 9 - דצמבר 2003

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

האביב הגיע במלא העוז וזו הזדמנות מצויינת לצאת ולהנות מהטבע. הרשת תעזור לכם לקבל מידע על כל מה שרק תרצו לדעת החל ממסלולים, מפות, ארועים, צימרים ומלונות וכמובן גם אטרקציות מהנות. הרשת מאפשרת לכם לגעת בטבע בקצות האצבעות לפני הטבילה המלאה בירוק.

קומו והתהלכו בארץ

החברה להגנת הטבע (www.teva.org.il/) מארגנת השנה מגוון רחב של טיולים ופעילויות בכל הארץ בתקופת פסח הכוללים נופשים פעילים, טיולי משפחות, ג'יפים, טיולי פנויים-פנויות, כנס לחובבי גיאולוגיה, סיורים ברמת נדיב, פעילויות באילת ועוד. שחר הרמלין, ממחלקת הדוברות, נושא בשורות טובות. למרות המצב הביטחוני והכלכלי יש הענות יפה לטיולי פסח ואפילו לפני כן, אם תרצו לצאת לטיולים בסופשבוע הקרוב תגלו שחלקם כבר מלאים. לדבריו רוב הטיולים בפסח ככל הנראה ייצאו מלאים ויש כבר פעילויות סגורות לפסח. האפשרויות החביבות על הציבור הן בתי ספר שדה. "אנשים רבים חיים בשיגרה ומעדיפים בפסח לא להיות בבית, וזה מתבטא גם בטיולים, אני רק מקווה שהגשם המבורך יתן לנו כמה ימי הפוגה לטיולים בשטח" אומר הרמלין.

בעת כתיבת הכתבה, אין באתר אזכור לארועי פסח בשל תקלה טכנית באתר אולם הרמלין מבטיח כי בתחילת חודש אפריל הפעילויות יועלו לאתר. בינתיים ניתן למצא את הטיולים והארועים תחת "תיירות טיולים ופנאי", ושם ניתן לבחור בין מספר אפשרויות כגון טיולים עם החברה, טיולים לחו"ל נופשים ועוד. רוב הפעילויות הנן בתשלום אך יחד עם זאת ישנן פעיליות כגון סיורים ברמת הנדיב, סדנאות רישום וציור, מופעי מוסיקה או סיורים מודרכים ללא תשלום בחוף הצפוני של ת"א בנושא "חזון חדש לסביבה עירונית". בנוסף, ניתן להצטרף לפעילות עם חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע: הסברים על בעלי חיים, צמחים ובעיות שמירת טבע לאורך החוף; תחנת יצירה; הכנת כדורי שוקולד כשרים לפסח ותה צמחים.

באתר החברה ניתן לקבל מידע לגבי הפעילויות אך לא ניתן להרשם לטיולים און ליין אלא דרך המוקד הטלפוני שאת פרטיו ניתן למצא באתר. לחילופין, ניתן להשאיר פרטים באתר ונציג של החברה יצור קשר תוך 24 שעות לסגירת ההרשמה טלפונית.

רשות הטבע והגנים (www.parks.org.il) פותחת אפשרויות מעניינות בפני חובבי הטבע ואוהבי האטרקציות. באתר מגוון של 40 גנים, פארקים ושמורות טבע בהן תוכלו לבקר בפסח, לוח ארועים מפורט לחודש הקרוב, חדשות מהשטח, הסברה על מינים בסכנת הכחדה ועוד. באתר ניתן להצטרף בתשלום למועדון המטמון שהוא כרטיס חופשי שנתי לטיולים ברחבי הארץ המאפשר כניסה בחינם ל- 50 גנים לאומיים ושמורות טבע ומנוי שנתי למגזין הגיאוגרפי "ארץ וטבע". בנוסף, רשות הטבע והגנים מגייסת ``כוחות`` חדשים, רעננים וצעירים לעזרה וסיוע בשמירת הטבע והמורשת. מזי מגנאג`י, מנהלת מחלקת הסברה, מוסרת באתר "מאות ילדי כבר נענו לקריאתנו והצטרפו למועדון וכשהם מצוידים בתעודת ``פקח צעיר`` הם מסייעים ופועלים, כל אחד בסביבתו הוא, לשמירת הניקיון, העתיקות, החיות, הצמחים, הפרחים והנוף. מסתבר שהמטיילים בגנים ובשמורות וגם בשטחים הפתוחים מקבלים בהבנה את הערות הפקחים הצעירים וכבר התקבלו דיווחים על כאלה ששינו את הרגליהם". באתר ניתן לקבל מידע על איך אפשר להצטרף למועדון הפקח הצעיר והסבר על עבודתו של הפקח הצעיר.

אבק ובוץ לארוחת צהרים

לרשות חובבי הג'יפים שבחבורה עומד המרכז הישראלי לסיור ותיירות (www.4wd.co.il) שם מוצעים טיולי 4X4, מסלולים, טיולי השבוע של מועדון השטח כגון מסע חוצה הנגב מאילת לבאר שבע והפריחה בתבור בחול המועד בפסח. ניתן להרשם למועדון ולקרוא בשקידה את הוראות מדריך השטח לפני היציאה: הוראות ביטחות כלליות, נהיגה בחול, נהיגה בבוץ, ירידה במדרגת עפר, שיפוע צד ועליות וירידות חדות. כמו כן, ישנו גם פורום ואלבום תמונות להתרשמות כך אם תחליטו לוותר הפעם תראו מה הפסדתם.

לגעת בחלום

האביב זה הזמן הטוב ביותר לצרוך אווירה מדברית מזוקקת וטהורה. אתר מעניין המהווה שער למצפה רמון המדברית הוא "טרמינל" (www.ert.co.il) המפעיל מרכז הזמנות לרכישת כרטיסים לכל האטרקציות של מצפה - מחוות האלפקות ועד סוכה במדבר, בנוסף מציע האתר מגוון שירותי תיירות של טרמינל: חדרי אירוח בעיצוב מקורי, טיולי ג'יפים, סטודיו לסדנאות אור קוליות, הרצאות, הפעלות ובית קפה. לרשותכם עומד לוח פעילויות ומרכז הזמנות משוכלל עם תמיכה טלפונית לפי הצורך. ניתן להצטרף למועדון ולקבל מידע על הפעילויות השונות בטרמינל. את הסטודיו, חדרי האירוח והטיולים אפשר לחבר לסוף שבוע של גילוי עצמי והתרגעות.
הבעלים של טרמינל, יוסי דותן, המגדיר את עצמו כפותר חלומות ומנהל את פורום החלומות של וואלה מאמין כי למרות הפגיעה החמורה שספג ענף התיירות תנועת התיירים תתחזק בפסח. "מצפה רמון הפך בשנה האחרונה לאיזור אופנתי לטיולים ורבים יורדים לרגל לאיזור מכמה סיבות ואחת מהן היא מזג האוויר הנוח בייחוד בתקופה זו של השנה, במיוחד  אחרי הגשמים שירדו לאחרונה, המדבר הפורח הנו מחזה מרהיב עיניים". חשוב להוסיף שמצפה רמון היא גם מקום מפלט בטוח מאיזור המרכז.

מה עוד יש למצפה רמון להציע? מופע אורקולי של סרטי טבע ומוסיקה לגילוי עצמי באמצעות סדנת צבעים. ויש גם אקשן: בפסח יתקיימו פעילויות השטח באזור מכתש רמון באמצעות רכבים מסוג לנדרובר 4*4 במגוון של טיולים כגון טיולי חלומות, טיולי לילה לאור הירח, טיולי קפה או נרות ואפילו טיולי חייזרים בשילוב עם סדנאות טאי צ'י או מדיטציה, סדנאות תיפוף, הרצאות וטיפולים. סדנאות היצירה משלבות עבודה בטכניקות שונות כגון ציור, פיסול, הדפס.

בנוסף, מצפה רמון מבורכת במטפלים מוכשרים טובים במגוון רחב של טכניקות כגון רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי שבדי, שיטת אלכסנדר טווי נא ,מגע ועוד אותם ניתן להזמין דרך האתר.

 

  חזרה לתוכן העניינים
_______________________________________________________