גליון מס' 11 - יוני 2004

 

מקודשת, מקודשת, מקודשת ברשת

מאת: רנטה זלצגנדלר-חניק

 

חזרה לתוכן הענינים של גיליון 11

 

לגיליון מס 10  מרץ 2004

לגיליון מס' 9 - דצמבר 2003

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 7 - יוני 2003

לגיליון מספר 6 - אפריל 2003

צור קשר

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

 יעוץ

  צרו קשר

*תוכנית עסקית לחתונה *מודל תלת מימדי של מקום הארוע *איך מאשרים השתתפות בחתונה *אלבום תמונות ווידאו וירטואלי *כדאי להתחתן שוב ולו רק בגלל חווית התיכנון הוירטואלית החדשה

 

הפור נפל והחלטתם להתחתן. כל מה שנותר זה רק להפיק את הארוע. נשמע פשוט וקל? אל תטעו, מדובר בהפקה מורכבת הדורשת תיאום וחשיבה על כל הפרטים קטנים כגדולים, החל מהאולם, הדי.ג'יי והקייטרינג, דרך שמלת הכלה וחליפת החתן ועד לסידור הפרחים, הפרחת יונים, וכניסה מרשימה בכדור פורח. וזה לא נגמר בזה, יש לעצב את הזמנות ולתזמן את המשלוח, לעצב חופה, תאורה והרשימה עוד ארוכה. לפניכם מספר רעיונות אינטרנטיים אשר עשויים לחסוך זמן, כסף ולחצים מיותרים. מאחר וקצרה היריעה מלפרט את כל הנקודות הקשורות לנושא, התרכזנו בכתבה בהצעות המיוחדות והמועילות ביותר.

 

מתחתנים בקליק

את החתונה כדאי להתחיל לתכנן כעשרה חודשים מראש, ממליצה רוית מישעל-חלבי, נשואה טריה מאד, פה אחד עם אביחי בליצקי, מנכ"ל מתחתנים ברשת, www.mitchatnim.co.il. ראשית התיכנון בבניית תוכנית פעולה ותיקצובה. הנרשמים למועדון אתר מתחתנים ברשת, מקבלים בחינם את תוכנת "מתחתנים בקליק". באמצעות התוכנה ניתן לבנות ולנהל את תקציב האירוע. לדברי בליצקי, עלויות החתונה יקרות וכל החריגות המצטברות יכולות להגיע לסכומים נכבדים. באמצעות תוכנת התקציב ניתן לנהל מעקב אחרי כל הוצאות החתונה, לקבוע מה הסכום המתוקצב לכל סעיף ומה הסכום ששולם בפועל. כך שאם הצלחתם לחסוך על הצלם, תוכלו להעביר את העודף התקציבי לשמלת הכלה או להפריח פרפרים ובלונים.

 

הידעתם? 8% ממשתמשי האינטרנט בעולם מאורסים ועומדים להתחתן.

 

כמה כסף

כידוע לאנשי המקצוע, תקציב הבנוי היטב מתבסס על ההכנסות הצפויות להגיע בחתונה. פטנט ישראלי מבית מתחתנים ברשת מאפשר לזוגות המתחתנים לבצע הערכה של כמה כסף הם עתידים לקבל בחתונה באמצעות התוכנה המתקדמת "כמה כסף" www.mitchatnim.co.il/kamakesef, ועל פי זה לחשב את תקציב ההוצאות ומה הם יכולים להרשות לעצמם. כן למשל, משפחה המוזמנת לחתונה של בן הדוד, תחום העיסוק של המוזמן הוא הייטק, והחתונה בגן ביום ג', נהוג לתת 634 ש"ח. דרך אגב, אם החתונה ביום ו', תקבלו 577 ש"ח בלבד.

 

הפקה וירטואלית

חסל סדר הפקסים הבהולים והטלפונים הלחוצים. לא צריך לסבול מהמתח בשל בלגן של הרגע האחרון .הגן, הקייטרינג, הצד שלות הצד שלה. מהיום, תוכלו באמצעות תוכנת Neetal לארגון חתונות, www.mitchatnim.co.il/neetal/, לצפות בהדמייה מדוייקת של פריסת  הארוע שלהם, סידור השולחנות, מיקום החופה ועוד. בקלות רבה מעדכנים את רשימת המוזמנים, כאשר כל הנתונים נשמרים באינטרנט. בצורה זו כל צד חופשי לעדכן את מוזמניו דרך האינטרנט בזמנו הפנוי ואף להחליט על סדר הושבתם. הספקים מקבלים גם כן גישה לאתר, כגון הקייטרינג, אשר מעדכן און ליין את התפריט לאור הבקשות והשינויים של בעלי השמחה. 24 שעות לפני החתונה, הכניסה לאתר ננעלת וכולם מדפיסים גירסא אחרונה וסופית של האירוע. האורחים יכולים לאשר את ההזמנות כרגע טלפונית וב- SMS. בקרוב ניתן יהיה לאשר הגעה דרך האתר. הפיצ'ר החביב הוא שליחת SMS תזכורת לפני האירוע עם מיקום מדוייק של שולחן הישיבה למוזמנים. לאחר עדכון אישורים של המוזמנים בתוכנה, ניתן להפיק דוחות מפורטים של המוזמנים ופתקיות הושבה שימתינו לאורחים בכניסה לאירוע.

 

מגדול ועד גדול

מאיפה מתחילים? רוית מישעל-חלבי ממליצה להתחיל מהדברים הגדולים: אולם, קייטרינג, תקליטן וצלם. מאחר והפקה של חתונה היא דבר מורכב, כדאי להתחיל כ- 10 חודשים לפני מועד החתונה המתוכנן את איסוף מידע, סינונו, ניתוחו, למידה על הנושאים השונים והתמקדות בדברים אשר מעניינים אתכם בלבד. "האינטרנט חסך לי שעות רבות של שיטוט בין אולמות, חנויות של שמלות כלה, שיחות טלפון ועיון אינסופים בקטלוגים שונים".

התחנה הראשונה ברשת למתכננים חתונה היא ללא ספק אתר מתחתנים, www.mitchatnim.co.il,  המגזין הוירטואלי המקיף ביותר בישראל לארגון חתונה מאלף ועד תו המכיל קטלוג דיגיטלי במידע אודות גני ארועים ואולמות, קייטרינג, הפקה וארגון, הכל לכלה, הכל לחתן, מוסיקה לארועים, צילום ועוד. באמצעות הסיורים הדיגיטליים-פנורמיים המעודכנים באתר, ניתן לעשות סיור של 360 מעלות בגני הארועים והאולמות. בנוסף, אצל חלק מהספקים תמצאו סרטים באיכות DVD כמו למשל סרט באורך רבע שעה על תהליך האיפור להתרשמות מעבודתו של רוני פרנקל, או סרטון המחשה של גן הארועים כחול בחיפה. הסרטים משודרים בוידיאו סטרימינג עם מדיה פלייר.

מוסיקה חשוב לבחור לפי הטעם. לכן, חברת פלסטלינה, www.plastelina4u.co.il, מאפשרת לגולשיה לגבש קו מוסיקלי לפי טעמם האישי עוד לפני פגישת המוסיקה. בעזרת קוד הנמסר ללקוחות, ניתן לגלוש דרך האתר של החברה למגוון סיגנונות של מוסיקה, לסמן את השירים שמוצאים חן בעיניכם וכבר תוכלו לדמיין איך תשמע החתונה החל ממוסיקת הרקע ועד לסוף מסיבת הריקודים, כשהאורח האחרון מכבה את האור.

אינדקס החתונות, www.index.co.il/chatuna, יפתח בפניכם מאגר של 760 (!) אולמות וגני ארועים, אך ברמה אינפורמטיבית בלבד, בלי אתר נלווה של הספק. אמנם המאגר גדול אך קשה להתרשם מאיכות הספקים והשונות בינכם, מלבד השונות הגיאוגרפית. באינדקס החתונות תמצאו את כל המידע הנחוץ לאירגון החתונה. "הכל, חוץ מפסיכולוג שיעזור לכם להבין ש...זהו, תם עידן הרווקות" כפי שמציינת הנהלת האתר.

 

הידעתם?מקור הנשיקה בסיום טקס החתונה בזמנים מוקדמים יותר בהם זוגות נהגו לקיים יחסי מין אחד עם השני בפעם הראשונה אל מול עינהם של שכניהם בכפר.

 

כתובה מעוצבת

מה צריך לקחת לרבנות? היכן להירשם ? כמה לשלם? האם חייבים עדים מוכרים?על זאת ועוד תקבלו תשובות באתר www.itim.org.il, אתר המאגד בתוכו אינפורמציה בכל הקשור בדת היהודית. קיראו על הטבילה במקווה, מהלך הטקס ועוד.

אצל שירי תמצאו כתובות עבודת יד, מעוצבות בטוב טעם. באתרה http://yourketuba.com תמצאו גלריה מרהיבה של עיצובי כתובה, מותאמים לטקסים שונים.

 

שמלת כלה

קטלוג מתחתנים ברשת שמלה – דרך אתר מתחתנים חיפשו שמלות, קישורים לכל המעצבים הכי גדולים, את הדגמים הכי חדשים ומעניינים אפשר לראות באינטרנט. במתחתנים יש את כל המידע, תצוגות אופנה של מעצבי שמלות כלה ופרטי מעצבים ליצירת קשר.

אתר מקסים שקשה היה לחלוף על פניו מבלי להזכירו הוא אתר רומיה ויואל - שמלות כלה עתיקות, www.rumiaandyoel.com, אתר המציג ומציע למכירה, השכרה או שחזור שמלות כלה עתיקות, מקוריות, מסוף המאה התשע עשרה ועד מחצית המאה שעברה. בנוסף שחזור שמלות כלה לפי דגמים עתיקים מקוריים מעשורים שונים ואיתור שמלות ופריטי לבוש עתיקים וישנים מרחבי העולם. רומנטי ביותר.

 

בין העיצוב לאטרקציה

רוית מישעל-חלבי מייעצת להתחיל ארגן את כל נושא העיצוב והאטרקציות כ – 4 חודשים לפני החתונה. "הנושא מסובך מאד, בהתחלה לא הבינו עד כמה" היא מסבירה. רוית החלה בסקירה באינטרנט, עיינה בתמונות ורעיונות לעיצובים – חופה על שפת הים או חופה רומנטית, צילומי סידור שולחנות, כיצד מעצבים תאורה ועוד יותר איך מעצבים אוירה. בשלב הבא רוית הלכה לבעלי המקצוע עם הידע והשאלות הנכונות, לאחר עבודת הכנה דקדקנית. רוית נעזרה במתחתנים ברשת אשר הוזכר לעיל, וכן עומד לרשותכם אינדקס החתונות.

בחנות למתחתנים, wedding.inspot.co.il, תמצאו מגוון רחב של רעיונות מקוריים לחתונה כמו מתנות מעניינות לאורחים, רשימת אטרקציות, פרחים, נרות, זיקוקים, בלונים ועוד, כאשר כל המוצרים ניתן לרכוש דרך האתר.

 

הידעת? 74% מהכלות מקבלות טבעת אירוסין עם יהלום. 60% מהן מעורבות בבחירת הטבעת, בעוד שרק 3% בוחרות בעצמן את הטבעת.

 

פינה קשובה ברשת

הלבטים לפני החתונה הם אין סופיים. אחד הלבטים המשותפים לכלות רבות הן האם להישאר באותה השמלה בחופה ולאחר מכן על רחבת הריקודים. שלגיה (כינוי בפורום) מתלבטת און ליין עם גולשי פורום חתונות בתפוז, www.tapuz.co.il, והעצות לא מאחרות לבוא, עם נימוקים. דוגמא נוספת לעזרה הרבה אותה ניתן לקבל בפורום היא שאלתה של דרדסית (כינוי בפורום): "כאשר הולכים לראות די גיי האם זה משנה אם רואים אותו מתקלט באירוע שהוא לא חתונה כמו בר/בת מצווה ?מה חשוב לכם כשאתם הולכים לראות די גיי?על מה לשים דגש?". מהירות התגובה חשובה מאד בזמן לחוץ של תיכנון והפקת האירוע ולכן התגובות שהתקבלו תוך דקות ספורות עזרו לקדם את ההפקה ביעילות. אתי אלבכרי, מנהלת הפורום, מקווה שהפורום יצליח להוות לכם בית, "שתהיה לגולשים האפשרות להשתמש בו כבמה: לחלוק ולפרוק, להתלבט ולהתחבט, לחוות, להתרגש ולשמוח, לייעץ ולהתייעץ, להמליץ ולשאוב רעיונות".

 

יבואו או לא יבואו

אין צורך להתלבט יותר באם האורחים יבואו או לא יבואו ואין צורך לחכות לשיחות הטלפון המאשרות את ההגעה לאירוע. אתר   www.icome.co.il יאפשר לכם לנהל את רשימת המוזמנים באמצעות מערכות מחשב וטלפוניה, אם בהרשמה ו/או אישור השתתפות באירוע דרך האתר או באמצעות מענה קולי אוטומטי. לאחר קבלת האישורים תוכלו בלחיצת כפתור לבצע סידור שולחנות אוטומטי. אמיר שפירא, מנכ"ל האתר מסביר כי האתר חוסך למתחתנים הרבה זמן, אי נעימויות ואף חוסך כסף בכך שמונע הזמנת מנות מיותרות. לא פחות חשוב מוסיף שפירא, כי השירות מאפשר להתפנות לטיפול בנושאים אחרים לפני האירוע. האתר בנוי בצורה פשוטה וקלה להפעלה, דבר חשוב כאשר מדובר במגוון רחב של מוזמנים עם רקעים שונים וטווח גילאים רחב.

 

הידעת? הסיבה לכך שטבעת האירוסים והנישואין נענדות על יד האצבע הרביעית ביד שמאל היא שבמצרים העתיקה האמינו שוריד האהבה זורם מהאבצע הזו ישירות ללב.

 

רגע לפני

מה תעשו במסיבת הרווקים והרווקות? האפשרויות רבות ומגוונות, וחלקן אף מקוריות. אומגה הפקות לא מערבבים שמחה בשמה, ולכן בנו אתר נפרד לנשים ולגברים, www.b4wedding.co.il/, לבנות הפעלתניות מוצעים בין היתר ערב דרום אמריקאי או הסרטת סרט על חי הכלה עם השחקנית איריס בנרע ועם תלבושות מתאימות. לגברברים שבחבורה, אומגה שמחה לבשר כי אין צורך להרחיק עד לאס-וגאס כדי להמר. אומגה יביאו את הריגוש והאנדרנלין אליכם עד הבית בערב מלא יצרים ומתח. הדילר שלהם יגיע אליכם עם שולחן הימורים, רולטה או בלאק-ג'ק, יחלק ז'יטונים לכולם. אגב מומלץ לשלב מסאג'ים לזוכה.

 

פוסט חתונה

האירוע עבר, ירח הדבש אחריכם, במקרה הטוב אתם זוכרים מה קרה באותו הערב, במקרה הפחות טוב אתם יושבים כוססים ציפורניים לקראת קבלת האלבומים. רוית מישעל-חלבי מציעה להוריד את המתח באמצעות חברות המעלות את תמונות החתונה באינטרנט. אחד האתרים המספקים שירות זה הוא www.myevent.co.il, אשר שם לעצמו מטרה להעלות את רמת השירות הניתנת לזוגות מתחתנים באמצעות הרשת, ואכן, מעבר לשירותי אתר אינטרנט פרטי למתחתנים, myevent יאספו אחרי החתונה  את החומר הרלוונטי מהצלמים ומאנשי הוידיאו, ואף יכינו מבעוד מועד תמונות אשר יצולמו במצלמה דיגיטלית, דבר אשר יאפשר להעלות כבר ביום שלמחרת האירוע העלאת תמונות ראשוניות מהחתונה לאתר של הזוג הצעיר. כעבור שבוע נוסף יעלה אלבום התמונות השלם לאתר מחולק לפי נושאים. מכאן, ניתן יהיה להוריד תמונות למחשב, להדפיס את התמונות ישירות מהאתר, להזמין הגדלות של תמונות ועוד. רוית מציינת כי הדבר נוח במיוחד בכדי להוריד את המתח לקראת קבלת אלבום התמונות המעוצב וכן כשרוצים לפתח תמונות לאורחים שכן האורחים יוכלו לעשות זאת באופן עצמאי או לציין בפניכם איזה תמונות הם מעדיפים. בסיום, האורחים יוכלו להוסיף את דבריהם בספר הברכות האישי המופיע באתר.

 

הידעת? המלכה ויקטוריה הפכה את הצבע הלבן לצבע הכלולות כאשר היא לבשה שמלה לבנה בחתונה לנסיך אלברט ב- 1840.

 

ירח דבש מושלם

קרעתם את רחבת הריקודים, הערב הקסום חלף עבר. כיצד תבלו בירח הדבש? מה הכי מתאים לכם לעשות בירח דבש – לנפוש בטן גב על חוף הים עם מרגריטה ביד בג'מיקה, לבלות בטירה מרהיבה בצרפת עם מיטת אפיריון על גדות אגם קסום או אולי לצאת לספארי במעמקי הג'ונגל של זימבבואה שם תוכלו לרכב על פילים, לשוט על רפסודות ועוד. באתר www.honey-moon.co.il  מבינים בדיוק מה צריכים זוגות בירח דבש. באתר תמצאו שבע קטגוריות לפי סוגים שונים של סגנון ירח דבש, כמו למשל איים, שאטו וגורמה, אקסטרים ופניות סודיות. בכל קטגוריה ריכזו עבורכם רשימת אתרים מומלצים עם תמונות מרהיבות והסבר על הנופש. מאחורי הרעיון של האתר עומד ראם גרייבר, בעל סוכנות נסיעות פאטרא, המסביר כי מטרת האתר בעיניו היא להציע לזוגות הצעירים חלום ולכן האתר הוא בעיקרו אינפורמטיבי ללא אפשרות של הזמנה און ליין. את ההזמנה עצמה ניתן לבצע מול סוכנות הנסיעות טלפונית או להזמין סוכן שיגיע עד לביתכם ויעזור בתכנון הנסיעה. לגברי גרייבר, שלושת היעדים הכי פופולריים לירח דבש באתר הם: בקתה רומנטית בבורה בורה, איי סיישל וחופשה אקסקלוסיבית באיי קפריסין ויוון.

 

ההר בא למוחמד

אחרי ההוצאות הגדולות של החתונה הכיס לירח הדבש מצטמצטם. מחפשים את חבילת התיור האטרקטיבית ביותר לקפריסין? טיסה זולה לרומא? רכב שכור בקנדה? או בית מלון בברצלונה במחיר סביר? עד כה נאלצתם לכתת רגליים בין סוכנויות הנסיעות או פקדתם את אתרי האינטרנט של חברות התיירות והנסיעות. אתר האינטרנט www.hufsha.co.il מציע לכם כעת לחסוך את הריצה והחיפוש ולתת לעשרות משרדי הנסיעות וסוכנויות התיירות לספק לכם הצעות על פי המיפרט המבוקש על ידכם בשיטת המכרז ההפוך. על פי שיטה זו עליכם לפתוח בחינם מכרז ולפנות בו-זמנית למספר ספקים, אשר יקבלו את מפרט הבקשה וישלחו הצעות תחרותיות ישירות אליכם. לכם נותר רק להחליט על איזה הצעה ברצונכם ללכת ולפנות לספק אם באופן מקוון או טלפונית. תוכלו לפרט לספקים את תאריכי הנסיעה הרצויים לכם, רמת האירוח, היעדים ולהתחיל לסנן את ההצעות.

 

מנהל המגאזין: אורן משעל

עורכת: רנטה זלצגנדלר-חניק

 

  חזרה לתוכן הענינים
_______________________________________________________