גליון מס' 10 - מרץ  2004

 

10 עובדות שלא ידעתם על היכרויות ברשת

מאת: אלי תורג'מן

 

חזרה לתוכן הענינים של גיליון 10

לגיליון מס' 9 - דצמבר 2003

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 7 - יוני 2003

לגיליון מספר 6 - אפריל 2003

צור קשר

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

 יעוץ

  צרו קשר

*יותר גברים מנשים *רוב לבתולות ואריות * רופאים, מורות, מתכנתים ושרברבים *מה לא עושים בשביל קשר רציני

 

הידעתם כי בישראל מספר הפנויים מעל גיל 18 חיים בישראל הוא מעל מיליון איש (לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2002)? עם כל כך הרבה פנויים ופנויות, אתרי ההיכרויות ברשת משגשים ופורחים עם מאות אלפי רשומים השולחים מליוני פניות ביום אחד לשני. לפניכם 10 עובדות על היכרויות ברשת אשר מציגות תמונה של החברה הישראלית.

 

1. גברים נרשמים יותר מנשים באתרי היכרויות

טניה לברשטיין, מנהלת אתר דייט (www.date.co.il), מספרת כי באתר דייט רשומים פי שניים גברים מנשים. לדבריה "יחד עם כל הפתיחות והמודרניזציה, אנחנו מדינה די שמרנית ומרבית הנשים הרשומות באתר עדיין מחכות לאביר על הסוס הלבן". אלדד בן תורה, מנהל אתר קופידון (www.cupid.co.il) מוסר כי מתוך 25,000 פניות אשר נשלחות ביום, 80% מהן נשלחות ע"י גברים. לדעתו של בן תורה, נשים ככל הנראה אוהבות שמחזרים אחריהן גם באינטרנט, ולכן עם כל הקידמה והתקדמות הפמיניזם, עולם ההיכרויות עובדתית נותר שמרני למדיי.

גם באתר חברה דייט יש רוב גברי לרשומים עם  60%. שלומי הונגר, מנכ"ל ומייסד האתר מסביר כי גברים יותר משוחררים מנשים באינטרנט.

 

2. גברים שמים יותר תמונות מנשים באתרי היכרויות

על פי הכללים הבסיסיים בכלכלה, חוקי ההיצע והביקוש, יש היצע גדול יותר של גברים והתחרות קשה. הסבר נוסף מספקת לברשטיין, לפיו גברים נוהגים ביתר אומץ ומתביישים פחות. לדבריה "תמונה מגדילה את סיכויי ההצלחה פי 5 עד 7, כי מי אוהב לקנות חתול בשק". דווקא בחברה' דייט (www.hevredate.co.il) הנשים והגברים שמים תמונות במידה שווה אולם הגברים מקליטים יותר קטעי וידיאו מנשים. הונגר מציין כי הסיבה לתופעה נובעת מכך שגברים מאמצים מהר יותר אמצעים חדשים ואילו הנשים לא מאחרות להדביק את הקצב. הונגר מספר כי תמונה מגדילה את סיכויי ההצלחה פי 8.

 

3. המזלות הכי נפוצים הם בתולות ואריות

בן תורה מוסר כי באתר קופידון, המזל הנפוץ ביותר בקרב נשים הוא מזל בתולה. הבתולות הן פרקטיות, והזמינות להיצע גדול והנוחיות באינטרנט מדבר אליהן. אגב, המזל הכי פחות נפוץ הוא מזל דלי, שעליו אומרים כי הן מעדיפות ידידות על זוגיות, והן "אלופות הניתוקים…” המזל הנפוץ ביותר בקרב גברברי קופידון הוא מזל אריה. בן תורה "אומרים על אריות שהם תמיד מובילים, אז כנראה שגם כאן זה עובד בצורה דומה".

 

4. מקצועות פופולריים יותר ופופולריים פחות

מספר הרופאים/ות ועורכי/ות הדין באתר קופידון עומד על 5019, זה, למקרה שאמא שואלת, "עם מי את/ה בדיוק יוצא/ת שם..". מספר השרברבים בקופידון: 147, אם אתן בקטע של גבר אמיתי או למקרה שיש סתימה. באתר חברה' דייט אפשר למצוא רוב מכריע למקצועות המחשב והטכנולוגיה בקרב גברים ובמקום השני נמצאים מקצועות החינוך, הפופולריים בקרב הנשים.

 

5. התכונה המושכת ביותר

התכונה הגברית המושכת ביותר על פי נשות קופידוןן היא שנינות וחוש הומור, יותר ממראה, אפילו יותר מכסף. שיש תקווה לכולם. את נשות חברה' דייט דווקא הכי מושכת הרומנטיקה.

 

6. המבוקשים ביותר

שלומי הונגר מוסר כי באתר חברה' דייט הנשים המבוקשות ביותר הן בנות 24 בממוצע, בלונדיניות, מצב כלכלי ממוצע ומעלה, מאיזור המכרז ואקדמאיות. הגברים המבוקשים ביותר גם כן נדרשים להיות אדקמאיים, מענף ההייטק, בני 26 בממוצע.

 

7. הדבר החשוב ביותר הוא תקשורת טובה

באופן מפתיע, הדבר החשוב ביותר לזוגיות מוצלחת על פי גברי קופידון הוא תקשורת טובה. 64% מהגברים מחפשים בסך הכל מישהי שתבין אותם. המשיכה הפיזית רק במקום השני( שוב, יש תקווה).

 

8. מחפשים קשר רציני

בן תורה מדווח כי רוב הגולשים בקופידון מחפשים קשר רציני ולא מה שאולי נהוג לחושב. סטוצים כנראה שצריך לחפש במקום אחרים. מטרת קשר כפי שנבחרו ע"י חברי קופידון: נישואין 18%. קשר רציני 40% חברות 23%. בילוי 14% טיול/אחר 5%. באתר חברה' דייט המספרים דומים מאד.

 

9. איפה עושים את זה?

78% מהגולשים המבקרים בקופידון עושים זאת מהבית, ורק 22% עושים זאת מהעבודה. שעות הגלישה הפופולריות והמועדפות על מבקרי האתר הן מ 20.00 בערב ועד 1.00 בלילה. בן תורה: "חוזרים מהעבודה, נזכרים שיש לנו חיים ומתחילים לחפש אותם". הונגר יודע לומר כי באתר חברה' דייט התנועה מגיעה לשיאה ב- 22:00 ונמשכת עד 01:00, מהבית. לברשטיין מוסיפה כי שיא הכניסות לאתר דייט הוא בימי חמישי. כנראה שבסופי שבוע חשים את הבדידות יותר.

 

10. הצעת הנישואין המהירה ביותר: בפגישה השלישית

בני ודורית הכירו בקופידון, וקיבלו החלטה על מיסוד הקשר כעבור... 3 פגישות בלבד. כנראה כשיודעים מה רוצים, אין טעם למרוח את הזמן, ניגשים ישר ולעניין.

 

__________

מנהל המגאזין: אורן משעל

עורכת: רנטה זלצגנדלר-חניק

 

  חזרה לתוכן הענינים
_______________________________________________________