גליון מס' 10 - מרץ  2004

 

לכסף יש צבע וריח

מאת:  רנטה זלצגנדלר-חניק

 

חזרה לתוכן הענינים של גיליון 10

לגיליון מס' 9 - דצמבר 2003

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 7 - יוני 2003

לגיליון מספר 6 - אפריל 2003

צור קשר

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

 יעוץ

  צרו קשר

10 הדברים המיוחדים שעולם הבנקאות הוירטואלי מציע לגולשים: משכנתא און ליין, חדר עיסקאות, צ'קים צ'יק צ'ק ועוד.

 

אתרי הבנקאות ברשת פורחים ומשגשגים, שירותים ואפשרויות חדשות צצים חדשות לבקרים. ועשרת השירותים המעניינים והייחודיים ביותר בתחום הם:

 

1. שוברי תשלום און ליין

רוצים לשלם חשבונות  בלי להמתין על קו הטלפון ובלי לתת הוראת קבע? בנק פועלים, www.bankhapoalim.co.il, מאפשר לשלם  ישירות לכ- 100 גופים שונים כגון חברת חשמל, בזק, 50 רשויות מקומיות, גז, מע"מ וגופים ממשלתיים נוספים. לילך טובילסקי, מנהלת אגף מערך האינטרנט מסבירה "הבנק יציג עבור לקוחותיו חשבון שהונפק עבורם ואף הגיע בדואר וללקוח יש את הבחירה האם הוא רוצה לשלם דרך החשבון און ליין או בכל דרך אחרת". השירות ניתן בחינם.

 

2. חדר עיסקאות לכל אורח

לא צריך מליון דולר בחשבון כדי לעבוד עם שערים של חדרי עיסקאות. באתר הבנק הבינלאומי, www.fibi.co.il, ניתן לבצע עסקות המרה/רכישה במט"ח בשערים רציפים המצוטטים מחדר עסקאות בכל שעות המסחר ובכל המטבעות בהם הבנק סוחר. הציטוטים מועברים ללקוח באינטרנט בדיוק כפי שהם מועברים לסניפי הבנק. איריס לבנון, מנהלת מחלקת הפיתוח מסבירה כי עסקאות האינטרנט כמו עסקאות הסניפים משודרות באופן אוטומטי לחדר העסקאות ומעדכנות את הפוזיציה באופן מיידי.

 

3. דפי זהב של הביטוח

פורטל 'איי-נט' (www.anet.co.il) מעמיד לרשותכם את אינדקס הפעילים בענף הביטוח הכולל מידע רב ומגוון על הגופים והדמויות המרכזיות הפועלות בענפי הביטוח והפנסיה ונקרא 'דפי עדיף'. עופר נוריאל, עורך ראשי: "בדומה לדפי זהב ערכנו מיפוי מלא של תעשיית הביטוח והפנסיה בישראל. אך בשונה מדפי זהב, אנו מציגים בנוסף למידע הבסיסי גם בעלי תפקידים, חדשות וידיעות, קישורים, ואפילו הצעות עבודה".

 

4. משכן רץ באינטרנט

לאחרונה בנק משכן (www.mishkan.co.il) המתזג לתוך חברת האם שלו, הלא היא בנק הפועלים. יש בכך יתרון גדול ללקוחות הבנק. לילך טובילסקי: "לקוחות הבנק יכולים לקבל תמונה מלאה על חשבונותיהם בבנק, כאשר מצד אחד הם ינהלו את חשבון העו"ש, כרטיסי אשראי וכו', ובנוסף יוכלו לראות כחלק מהתמונה את המשכנתא, מועדים וסכומי חיובים העתידים לרדת".

 

5. חם בבורסה

שוק המניות בתקופה האחרונה חם מאד, הן בארץ והן בחו"ל. לפני שאתם רצים להצטרף לחגיגה, עברו דרך אתר דיבורסה, www.dbursa.co.il, קהילה שוקקת חיים של שוק ההון, בה תוכלו להצטרף לאלפי גולשים הדנים בנושאי שוק ההון הישראלי, המעו"ף, שוק ההון האמריקאי וניתוח טכני. כמובן אין זה  תחליף לייעוץ השקעות מקצועי, אבל זה יכניס אתכם לעניינים מהר.

 

6. משכנתא בקליק

קיבלתם החלטה לקנות נדל"ן. משה פרלמן, מנהל השייוק מסביר כי באתר בנק טפחות (www.tefahot.co.il) תקבלו מטריה שלימה של מוצרים החל מחיפוש נדל"ן, בדיקת מחיר הנכס במחירון יצחק לוי בחינם, חישוב החזר חודשי של סכום ההלוואה הדרוש, ובו ברגע שהחלטתם ניתן להגיש בקשה און ליין לקבלת משכנתא. את סיום התהליך יעשה נציג הבנק שיחזור אליכם י לאשר את ההלוואה. פרלמן "האתר שלנו הוא אנציקלופדיה של מידע, שת"פ עם חברות בניה עם מבצעים בנדל"ן בתחום המשכנתאות ובשירותים המשיקים לנדל"ן כמו מימון, טאבו ועוד".

 

7. צילום המחאות ברשת

בנק לאומי (www.leumi.co.il) פיתח שירות ייחודי לגולשיו, המאפשר צפיה בצ'קים תוך גלישה בפירוט התנועות בחשבון. בלחיצה על השורה של הצ'ק בעמוד פירוט התנועות תוכלו לקבל צילום של הצ'ק משני צדדיו, בו ניתן לראות את כתב היד ולדעת מי בדיוק רשם את הצ'ק, מתי הופקד ועל ידי מי, כולל מי חתום מאחור.

 

8. שירות ל- 50 מיליון איש בשנה

50 מליון איש פקדו את סניפי בנק הדואר הפרוסים בכל הארץ במהלך השנה החולפת. פנינה טוקטלי, סגנית מנהל השירות הבנקאי, מספרת כי באמצעות האתר של בנק הדואר (www.postil.com) התומך בפעילות ענפה זו תוכלו לקבל מידע על כל אחד מסניפיו, מיקומו, שעות הפעילות, וסוג השירות  בכל סניף.

 

9. התרופה למחלת האוברדרפט

מדוע המינוס הולך וצומח בצורה חסרת שליטה? בגלל ניהול תזרים מזומנים לקוי. בבנק דיסקונט, www.discountbank.co.il, הכינו מודול תזרים המזומנים המציג תמונה על ההתנהלות הפיננסית של כל ההכנסות וההוצאות בחשבון עם שורה תחתונה - האם גמרתם את התקופה עם פלוס או מינוס. דניאל קלינגר-מנהל שיווק ופרסום אינטרנט מסביר: "הכסף נכנס ויוצא מהחשבון ואנחנו לא אוהבים להסתכל ולהיות מודעים לנעשה בחשבון כי רבים מתושבי המדינה במינוס. מודול התזרים מאפשר לדעת מה היחס בין ההוצאות וההכנסות, עם חלוקה פנימית. המערכת מחזירה למציאות ועוזרת לשמור על מאזן עצמי".

 

10. הדפסת צ'קים און ליין

מיזם אינטראקטיבי חדש www.intercheck.co.il, יאפשר לכם עיצוב והזמנת צ'קים מסחריים און ליין, עם קביעת סוג הצ'ק, כמות ומידת ההגבלה והתאמה לכל מערכות הנהלת החשבונות הקיימות בשוק. "שני היתרונות האבסולוטיים שלנו הם אספקה מהיום למחר בכל רחבי הארץ ומחירים זולים בהרבה ממחירי השוק הקיימים כיום" מוסר אלון ציפריס, המנכ"ל והבעלים.

 

 

__________

מנהל המגאזין: אורן משעל

עורכת: רנטה זלצגנדלר-חניק

 

  חזרה לתוכן הענינים
_______________________________________________________