גליון מס' 10 - מרץ  2004

 

לימודים מקוונים בקלי קלות

מאת:  אריאנה הניג

 

חזרה לתוכן הענינים של גיליון 10

לגיליון מס' 9 - דצמבר 2003

לגיליון מס' 8 - ספטמבר 2003

לגיליון מספר 7 - יוני 2003

לגיליון מספר 6 - אפריל 2003

צור קשר

 

עוד ב"הדרך למעלה:

ארכיון מאמרים

 יעוץ

  צרו קשר

מההכנה לבגרות, דרך הבחינה הפסיכומטרית ועד לקבלת התעודה – הרשת מתחדשת ללא הרף.

 

ההשכלה כיום נגישה ופשוטה יותר בעזרת האינטרנט. לפניכם עשרת השלבים לרכישת השכלה, כאשר בכל שלב בחרנו עבורכם את האתר המיוחד ביותר המציע לגולשיו את השירותים המתקדמים ביותר און ליין.

 

1. הכנה לבגרות און ליין

באתר של רשת אורט (www.ort.k12.il) תוכלו להשתתף במרתון מיוחד בן 10 שעות כהכנה לבגרות בלשון ובתנ"ך. גיל עמית מרשת אורט, מספר כי עם הפצת הידיעה על קיום שיעורי תמיכה באופן סינכרוני כהכנה לבגרות התגובה של התלמידים לא אחרה לבוא, ובאורט רשמו שיא של 120 תלמידים שהשתתפו בשיעור סינכרוני אחד.

 

2. ציון הפסיכומטרי באינטרנט

באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה www.nite.org.il, תוכלו לקבל את ציוני המבחן הפסיכומטרי און ליין. הציונים יוצגו סמוך ליום העברתם למוסדות הלימוד ולמשך 30 יום לאחר מכן. אוריאל בן עמי, יועץ התקשורת של המרכז, מעדכן כי הדיווח על תוצאות מועד פברואר 2004 יעלה באתר כבר בימים הקרובים.

 

3. התלבטות בבחירת מסלול לימודים

למתלבטים בבחירת מסלול לימודים ומקצוע  מסייע אתר "כיוונים לעתיד", www.kivunim.com, שהוקם על ידי צוות מחקר מן האוניברסיטה העברית יחד עם פרופ' איתמר גתי. באתר שאלונים עם משוב אישי מיידי לסיוע באיתור הקשיים בבחירת במקצוע, מידע בנושאים רלוונטיים והכוונה למקורות מידע וסיוע נוספים. האתר הוא שירות חופשי ואנונימי, נקי מכל פרסומות.

 

4. בית חם לסטודנט

ללמוד לתואר אקדמאי בנוחות זה שם המשחק. אתר פרופסור (www.profesor.co.il) שם לו למטרה להעביר לכם את התואר בקלי קלות. האתר מציע לסטודנטים בישראל בית חם ואוזן קשבת לכל הצרכים האקדמאיים, החל מבנק ארצי עשיר לבחינות ופתרונות, שירותי תרגום במחירים תחרותיים, פינת הכה את המומחה, בה תמורת 15 ש"ח מיטב המומחים מכל תחום יתחרו בכדי לענות לכם את התשובה המקיפה והטובה ביותר, זירת מסחר בין הסטודנטים לבין עצמם לספרים משומשים. בנוסף, אם תרצו להדביק את הפער, אספו עבורכם באתר מאגר גדול של מורים פרטיים לבחירתכם לפי תחומי עניין. אסף הלחמי, מנכ"ל האתר, מסביר כי פרופסור הוא מקום מפגש לסטודנטים, מעין כיכר וירטואלית לסטודנטים. אז צאו להתאוורר בכיכר בין שיעור אחד לשני בראש שקט ונקי.

 

5. הרשמה מקוונת ללימודים

מעיין לוי, סטודנטית לעתיד, נרשמה לאוניברסיטת תל אביב דרך אתר האינטרנט www.tau.ac.il ומדווחת כי "מערכת ההרשמה נוחה מאד: ההוראות ברורות, ההרשמה פשוטה ובסופה קיבלתי קוד ואיתו אני יכולה לבדוק מה סטטוס הקבלה שלי ולאיזה פקולטות התקבלתי. נסו בעצמכם...

 

6. לימודים בשלט רחוק

באוניברסיטה הפתוחה www.openu.ac.il פיתחו פתרון מתקדם ללימודים מרחוק. הרצאות מוקלטות ומועברות לספריית השיעורים הדיגיטליים של האוניברסיטה ועומדות לרשותכם בכל עת. כדי להקל על הסטודנטים שאינם מגיעים לכל שיעור נבנה לכל הרצאה כזו אינדקס שבעזרתו יכול הסטודנט לנווט בתוך ההרצאה אל המידע הרלוונטי לו.

 

7. תירגול אינטראקטיבי מקוון

בטכניון (www.technion.ac.il) פיתחו מערכת ייחודית המאפשרת לסטודנטים לתרגל, לבצע חזרות והשלמות, בנוסף להשתתפות בהרצאות. ד"ר מוטי פרנק מסביר כי בשנה הלימודים הראשונה כל הסטודנטים בטכניון נדרשים לקחת את מקצוע חדוו"א (חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי). מקצוע זה נחשב לקשה ורבים נכשלים בו. בעזרת המערכת, לפני ההרצאות הסטודנטים יכולים לקרוא את החומר של השיעור הקרוב, לענות על שאלות אינטראקטיביות ולקבל פידבק מיידי. ממחקר שערכו בטכניון עולה כי שיעור ההבנה השתפר משמעותית במקצועות חדוו"א בעקבות השימוש במערכת.

 

Falling in Love .8

קשה שלא להתאהב באתר המקסים של מכללת עמק יזרעאל, www.in-love.co.il. בנוסף למידע ולשימוש הפדגוגי המקוון של האתר, עומדים לרשותכם מאגר מיוחד של תמונות המעבירות את האוירה הפסטורלית השוררת במקום, השלווה לצד הנופים עוצרי הנשימה, עם מוסיקת רקע אשר מעבירה את המוח לתדר אשר בו הרבה יותר קל ללמוד את החומר האקדמאי. לאחר התרשמות מעמיקה מהמקום, תוכלו להמשיך ולגלוש באתר האקדמאי "המעונב". תמר שמואלי, מנהל השיווק של המכללה: "הבנו את הכוח והיכולות של האינטרנט ובעצם רצינו להראות את הפנים והחיצוניות הייחודיים שלנו בנוף הישראלי".

 

9. כלים שלובים למורים

אם אתם מורים ומלמדים במספר בתי ספר, אתר כלים שלובים (www.teachers.org.il) מאפשר לכם למשוך את חומרי הלימוד שלכם באתר ולהיכנס אליהם מכל מקום דרך הרשת. יונית סדן, ראש צוות פיתוח פדגוגי, מציינת כי בהזדמנות חגיגית זו תוכלו לשתף את עמיתכם בתכנים שלכם ולהנות מחומרי הלימוד של עמיתכם.

 

10. פינת כתיבה יוצרת

הכתיבה בשביל לקויי שמיעה היא יותר מהבעה בכתב, זוהי תקשורת. כתיבה יוצרת בפינת תקשורת כתובה באתר שמענט, www.tzafonet.org.il/kehil/shemanet/, המיועד ללקויי שמיעה, שואפת לסייע ליכולת הכתיבה מחד, ולפתח דיונים בכתיבה תוך שהיא מאפשרת להתעלם ממגבלת הליקוי. מאידך, היא מיועדת לתלמידים, בוגרים, משפחותיהם ולאנשי צוות, שומעים ולקויי שמיעה גם יחד. כאן תמצאו הצעות לפעילויות כתיבה, מאמרים ודיונים אודות הכתיבה.

 

__________

מנהל המגאזין: אורן משעל

עורכת: רנטה זלצגנדלר-חניק

 

  חזרה לתוכן הענינים
_______________________________________________________