ואלה זכויותיך היום, לאחר הקיצוצים

באדיבות "איתך", נערך ע"י עו"ד מיכל שמאי

עוד ב"הדרך למעלה:

מילון לגרושה המתחילה

השמיעי קולך בתקשורת

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 

·         אם את אם חד-הורית, בת 25 ומעלה, תושבת ישראל לפחות שנתיים ואין לך הכנסה שהיא גבוהה מ-487 ש"ח (קודם לקיצוצים האחרונים, עמד הסכום על 1,184 ש"ח) - את זכאית לקבל מלוא גמלת הבטחת הכנסה, אם חד-הורית לילד אחד מקבלת כיום 2,240 ש"ח (קודם קיבלה 2,677), אם חד-הורית לשני ילדים מקבלת 2,607 ש"ח (קודם קיבלה 3,346 ש"ח).

·         אם את לומדת במוסד להשכלה גבוהה - אינך זכאית להבטחת הכנסה.

·         אם את עושה שימוש ברכב - אינך זכאית להבטחת הכנסה, גם אם הרכב לא שלך.

·         אם נמצאת זכאית להבטחת הכנסה ואת אם לילד עד גיל שנתיים - את פטורה מהתייצבות בלשכת התעסוקה (קודם היית פטורה עד שילדך הגיע לגיל 7). אם ילדך מעל גיל שנתיים, את חייבת לקבל כל הצעת עבודה שתקבלי מלשכת התעסוקה. לעתים, תקבלי הצעת עבודה הכוללת עבודה בשעות אחה"צ המאוחרות או שעות הבוקר המוקדמות ותחויבי לעבוד שעות נוספות. אם תסרבי לא תקבלי קצבה במשך חודשיים. שימי לב - על סירוב זה ניתן להגיש ערעור (תוך 7 ימים) לשירות התעסוקה ואם יידחה, ניתן להגיש ערעור נוסף תוך 30 יום בבית הדין לעבודה.

·         הטבות: אם את מקבלת הבטחת הכנסה את זכאית לסיוע בשכר דירה, פטור מתשלום בעד ביקור אצל רופא מקצועי, התחייבות בבית חולים וביקור במכונים ובמרפאות חוץ, קבלת תשלומי משפחות אם בנך/בתך משרתים בצה"ל, הנחה בתחבורה הציבורית, הנחה בארנונה (70%), הנחה באגרת הטלויזיה (עד 50%), מענק לימודים לילד עד גיל 14, עדיפות לקבלת הילדים למעונות יום, הנחה במעונות יום לפי מבחן הכנסה, קדימות בהכשרה מקצועית, סיוע משפטי של משרד המשפטים ועוד. שימי לב - אם התחלת לקבל את קצבת הבטחת הכנסה לאחר יום 01.01.03 אינך זכאית להנחה בתחבורה הציבורית, אינך זכאית להנחה של 70% בארנונה (אלא רק 20% כהורה יחיד) ואינך זכאית לפטור או הנחה מאגרת הטלויזיה.

·         מי שקיבלה את ההטבות הנ"ל עד היום והיא ממשיכה להתקיים מהבטחת הכנסה - תמשיך לקבלן.


 

צמצום במשרה והורדות שכר פוגעות גם בזכויות הסוציאליות

מאת:  חברת HPS מקבוצת קו מנחה

 

בחודשים האחרונים חלה עליה ניכרת במספר המעסיקים הפונים לשירות וורקפון בדיני עבודה ושכר של חברת HPS מקבוצת קו מנחה, בשאלות הנוגעות לאפשרות לפגוע בתנאי עבודה של עובדים (לצמצום משרות, להורדת שכר, לביטול הטבות שונות וכיוצ"ב) בעקבות האטה בפעילות העסקית שלהם.

 

לדברי עו"ד הילה פורת, מומחית בדיני עבודה ומנהלת מרכז המומחים בחברה, הנטייה הראשונית של המעסיקים היא לפגוע דווקא בתנאי העסקתן של העובדות, הנשים, בעסק ורק בשלב מאוחר יותר, כשכבר אין ממש ברירה להגיע גם לעובדים, וזאת עקב העובדה שברוב המקרים הנשים מאיישות את המשרות הפחות מלאות ודרגת שכרן נמוכה יותר - ונראה להם כי הפגיעה פחות חזקה.

 

במקרה של צמצום בהיקף המשרה -

כשמדובר בזכות לדמי הבראה: מדובר בזכות שמחושבת, בין היתר, על בסיס היקף המשרה, וככל שהיקף המשרה קטן, מגיעים לעובד פחות ימי הבראה, סכום כספי נמוך יותר.

 

כשמדובר בזכות לדמי חופשה: העובד יקבל גם עבור ימי החופשה שנצברו לו בעת שעבד במשרה בהיקף גדול יותר, דמי חופשה בהתאם למשכורתו במשרה המצומצמת.

 

כשמדובר בזכות לפיצויי פיטורים: אם וכאשר יגיעו לעובד פיצויי פיטורים, הם יחושבו לכל תקופת העסקה בהתאם לחלקיות המשרה באותה תקופה כשהבסיס לחישוב הוא השכר האחרון.

 

במקרה של הפחתה בשכר -

הזכות לדמי הבראה: לא נפגעת אם לא השתנה היקף המשרה.

הזכות לדמי חופשה: שווי יום חופשה יהיה נמוך יותר.

הזכות לפיצויי פיטורים: אם וכאשר יגיעו לעובד פיצויי פיטורים, הם יחושבו ביחס לכל תקופה בנפרד, כשהבסיס לחישוב עבור כל תקופה יהיה השכר האחרון באותה תקופה.

________________________

מערכות מידע מתקדמות מקבוצת קו-מנחה HPS   בנושאי מיסוי,משפט,עבודה ושכר

________________________________________________________