אביב בגינה - מה לשתול

מאת: משתלות גבעת ברנר

 

 

אביב בגינה

צמחי תבלין

חם בקיץ? עצי הצל שלך הם המזגן

המטפסיך לגינה בקיץ

פרחי חורף עונתיים

הגינה בסתיו

טבע דומם

תכנון גן בסגנון ים תיכוני

חוזרים לביה"ס ורואים ירוק

גינת מיים - כל אחד יכול

אחזקה נכונה של צימחי בית

פקעות - האביב מתחיל עכשיו

מהגינה לאגרטל

לקרב את הטבע לבית

סחלב - היהלום שבכתר

הכיני את צמחי הבית לחורף

איך לגייס את פרת משה רבנו לטובתנו

תות שדה בגינה: שותלים עכשיו – נהנים בחורף

שתילת ירקות לקראת החורף

עציצים פורחים: המתנה שפורחת כל הזמן

קסם הפכפוך של מיים מפכים

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

צמחי תבלין ומחלות החורף

ליזיאנטוס -שיטה חדשה

עץ קטן שנותן הרבה!

ערוגות הבושם

טיפול במדשאה באביב

שושנת מים

טופח ריחני וכובע הנזיר

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 

אנחנו חולמים על הרגע שכל הבית כבר יהיה נקי המתנות ארוזות, התבשילים בתנור ונוכל  להביט מהחלון ולראות את האביב הנפלא.

מי שטיפח את הגן כל החורף יכול כעת ליהנות מפרי עמלו, אך גם מי שהיה עסוק בדברים אחרים יכול לעשות זאת כעת בזמן קצר בבחירה נכונה של הצמחים תוך טיול נעים במשתלה (ואולי למצוא שם גם כמה מתנות) ולקבל גינה או מרפסת חגיגיים וצבעונים.

 

האביב היא העונה הססגונית ביותר, הכל ירוק מקושט בפרחים ופרפרים ומלווה בציוץ הציפורים. לאחר תקופת החורף בה רוותה האדמה מים יוצאת השמש מחממת ומפריחה את הצמחים. בעונה זו הפריחה בשיאה, טרם התייבשות ויצירת זרעים לתחילת מחזור חיים חדש.  שתילי הקיץ עדיין קטנים ולא יתנו לנו את האפקט הרצוי לחג. חלק מהצמחים טרם התאוששו מהחורף ועודם נשירים.

 

מה בכל זאת כדאי לשתול וכיצד נביא את האביב לחלון ביתנו?

מטפס צבעוני - המנדבילה פורחת כל הקיץ בורוד, אדום או לבן. מתאימות מאוד לעציצים ומרפסות ומקומות מאורים אך ללא שמש יוקדת. תוסיף כתמי צבע על כל עמוד גדר או מעקה או כצמח פינתי.

 

כדים פרחונים - בכל המשתלות ניתן למצוא כעת את פרחי החורף במבצעים ומחירים הזולים יותר מזר פרחים. ניתן לקשט את הכניסה בכמה כדים ולשתול בהם את הפורחים וכך בבא העת נחליפם בצמח אחר ללא צער רב.

 

גרמית צמח רב שנתי חסון שיפרח כל שנה בפסח.  יש לייעד לו פינה בה תוכל הגרמית להתרחב ואף להפנות לכיוון הולכי רגל שיוכלו ליהנות מהמופע המרהיב. הגרמית קלה מאוד לגידול ומופיעה בסגולים, כתומים ולבנים. לצערנו בשעות הערב סוגרת את פרחיה.

 

פילרגוניום "מלך הגינה" – הידוע בכינויו גרניום ומוכתר ע"י רבים כמלך הגינה בשל מגוון הצבעים והמינים, עמידותו ופריחתו כל השנה. כעת מוכרים במשתלה את צמחי ה M מהם מיצרים שתילי גרניום כך שניתן לקנות צמחים גדולים וחסונים במיוחד.

 

גזניה - קשה להתעלם מהחיוניות הכתומה של הגזניה. פרחיה גדולים במיוחד ומאירם את הגינה כשמשות קטנות. קלה לגידול וחסכונית במים מתאימה לערוגות וכצמח בשפת הגינה.

 

מיני חרצית - לחרצית מינים וצבעים רבים. המרגריטה הנפוצה מומלצת כעציץ בית פורח בכל פינה ומאחור יותר בתום הפריחה ניתן לשתול בגינה אך לזכור שלא תפרח עד האביב הבא. החרצית פורחת בצורה מעגלית ונראית כמו זר פרחים. תוסיף כתם מרהיב לחג בכל גינה או מרפסת.

 

פטוניות - את הפטוניות מומלץ לשתול או בסתיו או באביב. צמח רב שנתי המשמש כעונתי הפורח בשלל צבעים. פטוניה מפלית: מרהיבה בסלסלות פורחות וכדים, חובבת השקיה סדירה. מי שרוצה לשתול פרחים כעת שיפרחו עוד תקופה ארוכה הרי הפטוניה נהדרת לכך.

 

מידע נוסף והמלצות בנושאי גינון באתר משתלות גבעת ברנר: www.gardens.co.il

 

סקירת מגמות לאביב

______________

הגיבי על הכתבה                                                 מעניין? שילחי לחברה

   

 

______________________________________________