הסחלב - היהלום שבכתר

האיגוד הישראלי למשתלות יקיים הרצאה בנושא הסחלבים

ביום שישי, 7 בנובמבר, ב-10:30 במשתלת קל שתיל בביתן אהרון

 

איך לגייס את פרת משה רבנו לטובתנו

תות שדה בגינה: שותלים עכשיו – נהנים בחורף

שתילת ירקות לקראת החורף

עציצים פורחים: המתנה שפורחת כל הזמן

קסם הפכפוך של מיים מפכים

 יפה וטעימה לגינה - בטטת נוי

מה תתני לו שיגדל? דישון

צמחי תבלין חדשים

צמחי תבלין ומחלות החורף

אביב בגינה

ליזיאנטוס -שיטה חדשה

עץ קטן שנותן הרבה!

ערוגות הבושם

טיפול במדשאה באביב

שושנת מים

טופח ריחני וכובע הנזיר

גינה בעציץ

עשי לך גינה אנגלית

זה הקטן - גדול יהיה

הגינה האורגנית

 

עוד ב"הדרך למעלה:

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

חתולה על גג פח לוהט

פרפרים

כבוד עצמי

 

 משפחת הסחלבים Orchidacena  הינה המשפחה הגדולה והעשירה בממלכת הצמחים בצורת פרחיה, הידורם, יופיים וגיוונם. מספרם של מיני הסחלבים הידועים נע בין 25,000-30,000, צבעיהם פרוסים על כל גווני הקשת מלבן הקורן באור זרחני ועד לגוונים הכהים מאוד של סגול-שחור, וצורתם רבגונית (הסחלב לובש אלפי צורות נפלאות כמו ציפורים חרקים , לטאות ואף בני אדם במסכות ליצנים, לוחמים מרושעים ועוד ועוד). יופיו, חושניותו ומחירו היקר הפכוהו ליהלום שבכתר בין צמחי הנוי.

 

יריב לוין, ממשתלת קל שתיל, החברה באיגוד הישראלי למשתלות, מספר שהפקעת של הסחלב מזכירה בצורתה אשך, ומכאן שמו המדעי-לטיני של הסוג (Orchisבלטינית אשך), ואכן שימוש בפקעות סחלב להכנת שיקויי אהבה שונים היה נפוץ במשך מאות שנים.

 

משקה הסחלב הנפוץ במדינות המזרח התיכון עשוי מפקעות טחונות של סחלב מה שהופכו למשקה יקר (לפיכך רוב הסיכויים שמשקה הסחלב שמוגש לנו במסעדות מופק מאורז או קורנפלור בתוספת חומרי טעם.)

 

כשחושבים על סחלב מצטיירת תמונת ג'ונגלים בהם צמחים בעלי פרחים  מרהיבים משתרכים על העצים, או חממה מבוקרת ומהודרת, אך בודאי לא צמח הגדל בגינה בלב העיר הסואנת או במרפסתו של השכן. אולם האמת היא שגידול הסחלבים אינו תחביב השמור רק למשוגעים לדבר. הסחלבים אינם בעייתיים או מפונקים הם פשוט שונים ויש צורך בידע על מנת לדעת כיצד לגדלם ולהפריחם.

 

ביום שישי ה- 7.11.03 בשעה 10.30 יערוך האיגוד הישראלי למשתלות הרצאה בנושא הסחלבים וגידולם בבתים בישראל. ההרצאה תתקיים במשתלת קל שתיל שבמושב ביתן אהרון (ליד חבצלת השרון) והיא תועבר על ידי דר' אסטלה קריסטל בונה, המתמחה בנושא הסחלבים, בעלת אוסף פרטי של כ- 800 זנים שונים של סחלבים ומחברת הספר "קסם הסחלב".

 

ההשתתפות בהרצאה היא ללא תשלום אך מומלץ להרשם מראש במשתלה בטלפון:

8663340-09.

 

___________________

מפגשי גינון נוספים הפתוחים לקהל הרחב מתפרסמים באתר הארגון לגננות ונוף:  www.gardening.org.il

 פרטים נוספים, כתובות של המשתלות ושעות פתיחה במוקד האיגוד הישראלי למשתלות, טל: 5114494-03 (24 שעות ביממה) וכן באתר הארגון לגגנות ונוף: www.gardening.org.il

 _______________

הגיבי על הכתבה

   

 

______________________________________________________