פרסים למעסיקים המקדמים נשים

מאת:  מערכת האתר

 

 

עוד במדור עבודה:

האם אוכל לחזור מחופשת הלידה?

כיצד נפרוץ את תקרת הזכוכית?

למה את נשארת בעבודה שלא מתגמלת?

האם כדאי להיות עצמאית?

המעסיק הבוגדני

מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

צווארון ורוד

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 

 

 

 

 

ב- 30 לנובמבר 2005, חולקו אותות "המעסיק המתקדם" בטקס שהתקיים בבית הנשיא.

בטקס לקחו חלק: ממלא מקום ראש הממשלה אהוד אולמרט, שר הבינוי והשיכון השר יצחק הרצוג, נשיא התאחדות התעשיינים מר שרגא ברוש ויו"ר שדולת הנשים גב' רינה בר טל.

 

בפתחו של האלף השלישי ולנוכח האתגרים העומדים בפני מדינת ישראל בעולם תחרותי, מן הראוי לפעול למימוש הפוטנציאל של ההון האנושי ובכלל זה של הנשים.

מבצע "אות המעסיק המתקדם" נועד להוקיר מעסיקים מכל הסקטורים אשר קידמו נשים תוך הפניית תשומת לב ומשאבים לצרכיהן.  במסגרת המבצע נערך מדי שנה סקר בין מעסיקים (מעל 100 עובדים בלבד) בסקטורים השונים, כדי לאתר את אותם המעסיקים המעניקים לנשים אפשרויות לקידום ויחס שיוויוני.  המבצע, שהחל בשנות התשעים, מתקיים במתכונתו החדשה זו השנה השלישית.

 

השנה, 2005, התקיים המבצע בחסות התאחדות התעשיינים, פורום המנהלות בתעשייה, נציבות שירות המדינה, ושדולת הנשים. יותר ממאה חברות ואירגונים הגישו מועמדות לתחרות כבר בתחילת השנה ומסרו נתונים לועדת הפרס. טקס הענקת האותות  יתקיים במשכן נשיאי ישראל, בחסות נשיא המדינה, מר משה קצב, ב -30 בנובמבר 2005.

 

המבצע נוהל, כמו בשנה שעברה, בידה האמונה של אילנה שרייבמן (סמנכ"ל לגימלאות במוסד לביטוח לאומי וחברת הנהלת שדולת הנשים), ובניהולה בפועל של בת שבע שטראוכלר, סגנית יו"ר הנהלת שדולת הנשים. המבצע מלווה במועצה ציבורית שעל חבריה נמנים אישים מובילים במשק, באקדמיה ובעולם המשפט בישראל, ובראשה עומד שר האוצר החדש, מר אהוד אולמרט.

 

ועדת השיפוט הורכבה מראשי האירגונים המייסדים (התאחדות התעשיינים, פורום המנהלות בתעשייה, נציבות שירות המדינה ושדולת הנשים בישראל), מהאירגונים המלווים (פורום הנשים הבינלאומי בישראל, מרכז השלטון המקומי) וכן מאנשי אקדמיה, ובראשה עמד השופט (בדימוס) מנחם גולדברג. הועדה התכנסה עם קבלת כל השאלונים, והחליטה על הזוכים על פי הנתונים שנאספו ורוכזו בסיוע של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (בניהולו של סגן הסטטיסטיקן הממשלתי). הסקר כולו ותהליך השיפוט רוכזו מבחינה מקצועית ע"י ד"ר מירה חניק, מיוזמות המבצע, יועצת אירגונית המומחית לנושא של קידום נשים בעבודה.

 

הזוכים לשנת 2005, ונימוקי השופטים

 

א.      הזוכה בסקטור שירות המדינה - משרד הבינוי והשיכון

ועדת השיפוט מצאה כי משרד הבינוי והשיכון מאמץ מדיניות מכוונת ומתמשכת לשילובן וקידומן של נשים בשירות הציבורי ושוקד על יישומה של מדיניות זו בצורה עקבית במהלך השנים. אחת התוצאות הניצפות של מדיניות זו הוא שיעור הנשים בתפקידים הבכירים במשרד, המתקרב באופן עיקבי לשיעור הנשים מכלל המועסקים במשרד.

למרות היות המשרד בעל אופי "גברי", שיעור הנשים בהנהלתו המצומצמת– מרשים. ככלל, נושא קידום מעמד האישה, עומד במקום גבוה בסדר העדיפויות במשרד, ומתבצעות בו מגוון רחב של פעילויות להעמקת המודעות לשוויון בין המינים, והוא משקיע משאבים כדי לשלב נשים ולקדם אותן לדרגי הניהול הבכיר.

בשנים האחרונות גם נעשו מאמצים מיוחדים לשלב נשים בתפקידי ניהול בכירים, ונשים רבות זכו במיכרזים לתפקידים אלה. השינוי במספר הנשים בדרגים הגבוהים ביותר במשרד מוכיח את יעילותם של המודעות והפעולה בתחום זה.  

 

ב.      הזוכה בסקטור התעשיה והעסקים – רשת מלונות ישרוטל

 

ועדת השיפוט מצאה כי רשת מלונות ישרוטל היא מעסיק גדול למדי, אשר יותר ממחצית עובדיו בדרגים השונים הן נשים. אימוץ מדיניות של כבוד והשקעה בקידום נשים, איפשרו להן להתקדם בארגון ולהשתלב בעמדות ניהול בכירות לצד הגברים בשעור  התואם את שיעורן  בקרב כלל המועסקים בארגון. בהקשר זה בולטת הרשת בזכות הגידול המשמעותי במספר הנשים שמונו בשנים האחרונות לתפקידים הבכירים (מחצית מסך כל המינויים). נמצא כי רשת מלונות ישרוטל מאמינה בערך הסגולי של נשים כהון אנושי ומשקיעה בקידומן ובאותה העת מפעילה מדיניות אוהדת למשפחה ומציעה הטבות ייחודיות, גם לנשים בדרגים הנמוכים.

 

ג.       הזוכה בסקטור השלטון המקומי – עירית כרמיאל

ועדת השיפוט מצאה כי בכרמיאל מיושמת גישה שיוויונית וקיים עיוורון מיגדרי מקדמת דנא. ממצבת כוח האדם ניכר, כי אקלים אירגוני אוהד ופעילות עיקבית לשילוב נשים בתפקידים בכירים -  הם חלק מאסטרטגית הארגון.  מועמדותה של כרמיאל בלטה בסקטור זה, בשל העובדה שמבין המועסקים בה בדרגים הגבוהים, שיעור הנשים גבוה בהרבה בהשוואה לשיעורן בקרב כלל המועסקים. כעיריה שבראשה עומדת אישה-מנכ"לית, ניכרת בה גישה של כבוד והערכה כלפי נשים, ונטיה להגדיל עוד את מספר הנשים בתפקידי הניהול. 

 

 

על האותות שחולקו בשנים קודמות:

שנת 2004

 

נושא זה מדבר אליך? ספרי לנו:

         כיתבי לנו                                           מעניין? שילחי לחברה

__________________________________________