יש מעסיקים שמקדמים נשים

מאת: מערכת "הדרך למעלה"

 

הנשיא קצב העניק  למשרד הקליטה ולשרה את "אות המעסיק המתקדם לקידום נשים בעבודה", מדווח אתר NRG. השרה לבני: "נשים רבות אמרו לי שהעובדה שאני נושאת בתפקיד זה יוצרת להן תקווה"

 

השרה ליבני מקבלת את האות מאת נשיא המדינה ורעייתו - 2004

 

עוד:

ארכיון מאמרים

  בריאות

כל הטיפים

  סגנון חיים

 יעוץ

  כיתבי לנו

 

 

 

 

משרד הקליטה בשירות הנשים: נשיא המדינה, משה קצב, העניק ביום ג', 12.10.04  את אות "המעסיק המתקדם לקידום נשים בעבודה" למשרד. שרת הקליטה, ציפי לבני, קיבלה את האות מידי הנשיא בטקס שהתקיים במשכנו. כך מספר אתר NRG.
 
הפרס מוענק מידי שנה למעסיקים שמקדמים נשים לעמדות ניהול בכירות ויוצרים אקלים ארגוני המאפשר לנשים לצמוח. על האות אחראים נציבות שירות המדינה, פורום המנהלות בתעשייה, התאחדות התעשיינים ושדולת הנשים בישראל.

ועדת השופטים, בראשותה של פרופ' רות בן ישראל, הסבירה שהעובדה שהאחריות המיניסטריאלית במשרד הקליטה היא בידי השרה והאחריות הביצועית היא בידי המנכ"לית מדרבנת את עובדי המשרד לקדם נשים. לדברי הוועדה התוצאה ברורה: נוכחות בולטת של נשים בשלוש הדרגות הבכירות במשדרד. האות הוענק גם לחברת נס טכנולוגיות  ולעיריית פתח תקווה, וציון לשבח ניתן למשרד לאיכות הסביבה.  

הנשיא קצב אמר בטקס: "יש לדאוג לכך שנשים וגברים כאחד יוכלו לקיים סדר יום כפול ולשלב קריירה וחיי משפחה בהצלחה ומבלי לשלם מחיר אישי כבד. יש לדאוג לכך שנשים וגברים יזכו לשכר שווה על פי החוק. קידומן של נשים פירושו קידומה של החברה הישראלית ותרומה לחוסנה. אני מברך את כל השותפים, הזוכים והאורחים. היום אתם שותפים לקידום ישראל להיות חברה איתנה יותר, יעילה יותר, שוויונית יותר וצודקת יותר".
 
שרת הקליטה לבני סיפרה: "כשהגעתי לתפקיד בכיר בשירות המדינה לא היתה לי מודעות לצורך בקידום נשים בעבודה, אך נשים רבות אמרו לי שהעובדה שאני נושאת בתפקיד זה יוצרת להן תקווה. מבחינה סטטיסטית, נשים בשירות הציבורי משכילות יותר וזה רק מגביר את האבסורד שבאפליה".
 
אתר
NRG ציטט את יו"ר שדולת הנשים, רינה ברטל, באמרה: "תפקידנו להמשיך לפקוח את עיני החברה,הדרך להביא את השינוי היא במודעות הציבורית. כיום הכנסתן של נשים היא 61% מהכנסת הגברים כי יש שסוברים שעבודתה של אישה שווה פחות מעבודתו של גבר".

________________________

* מבצע "אות המעסיק המתקדם" הוקם לראשונה  ב- 1994, בעקבות הרעיון המקורי של הגב' צביה כהן, סגן נשיא המועצה הבינ"ל של נשים יהודיות, ושל ד"ר מירה חניק, יועצת אירגונית ומומחית לקידום נשים.

 

עוד על המבצע והאותות

  ______________________________

מעניין? שילחי לחברה                                    תגובות:

_______________________________________________________