קינוח לוהט לחורף

 

מאת: קונדיטוריית אביב

עוד אוכל:

לחמם את החורף עם משקאות

משקאות לחימום החורף

ראש השנה בקלילות

שלכת בכל עונה

בישול ואיחסון תפוחי אדמה

מתכוני תפוחי אדמה

משנכנס הדר...

שוק עזה ביפו

לגוף ולנשמה - אוכל הודי

להתחמם עם מרקי חורף

ה"ממתקים של הטבע" - עכשיו יותר בריאים

שוקולד

מתכוני פסטה

טרי ובריא: ירקות ותבלינים - מתכונים

בשר למנגל: עצות ומתכונים

מתכונים חלביים לשבועות

סירים - איך בוחרים?

בישול עם יין

גמדים אופים

 

מתענוגות החורף: שלוש עוגות שוקולד ושתי עוגות תפוחים הותאמו במיוחד להגשה חמה. לרגל ההשקה מעניקה קונדיטורית אביב מספר טיפים להכנת עוגה חמה וביתית

 

קונדיטורית אביב יוצאת בליין חדש של עוגות חמות, בו ניתן דגש על התאמת החומרים מהם מורכבות העוגות – לשיטות החימום הביתי.

העוגות בליין החדש הן:

1.      עוגת שוקולד חמה – עוגת שוקולד מצופה בקרם שוקולד גאנש איכותי.

2.      'שוקולדה חמה' – עוגת שוקולד אישית חמה רוויה ברוטב שמנת ושוקולד בלגי, עליה מפוזרים תלתלי שוקולד לבן.

3.      'הפתעת שוקולד' – עוגה מובחרת עשויה כמעט כולה משוקולד בלגי איכותי. העוגה מכילה גם חמאה ותחתית דקה מבצק, בעלת טעם עשיר ומלא תוכן.

4.       פאי תפוחים – עוגה עשויה בצק פריך במילוי תפוחים וצימוקים מזוגגת ברשת בצק עדינה. זוהי עוגת פרווה.

5.      פאי תפוחים אישי – עוגה אישית עשויה בצק פריך במילוי תפוחים וצימוקים מזוגגת ברשת בצק עדינה. העוגה חלבית.

"חומרים מעטים שומרים על טעמם ואיכותם גם לאחר שהם מחוממים שנית להגשה. צורת החימום, משך החימום וההגשה של העוגה – הם הגורמים העשויים להפוך עוגה פשוטה למעדן, ולהיפך", אומר דורון פישל שף קונדיטורית אביב, הממליץ על דרכי חימום נכונות לעוגות חמות.

דרכי הגשה

ככלל מומלץ להגיש עוגות חמות מכל הסוגים עם תוספת קרה כלשהי. המשחק של חם/קר מחזק את הטעמים ויוצר עניין במנה, גם בגלל המרקם השונה של החומרים. ניתן כמובן להגיש את המנות רק עם רוטב המתאים לכל עוגה. בדרך כלל עם רוטב וניל.

·                                עוגת סופלה - סופלה יש להגיש ולאכול מייד עם צאתו מהתנור. בנוגע לסופלה יש כלל ידוע: "הסועד תמיד ימתין לסופלה. הסופלה אף פעם לא ימתין לסועד", זאת מכיוון שהסופלה נוטה ליפול לאחר הוצאתו מהתנור. את סופלה יש להגיש ללא תוספת כלשהי.

·                                שטרודל וינאי - לאחר החימום בתנור בוזקים על המנה אבקת סוכר בנדיבות ומגישים עם רוטב וניל ו/או גלידת וניל.

·                                פאי תפוחים - ניתן לחמם במיקרו עם כי עדיף בתנור. לאחר החימום מגישים עם גלידה וניל או קינמון, או עם רוטב וניל. יש להיזהר לא להגיש עם גלידה בעלת טעם חזק כמו שוקולד או קפה כי אז היא עלולה להשתלט על המנה וטעם הפאי לא יורגש.

·                                עוגות שוקולד - ניתן להגיש עם גלידת וניל, קצפת, או קרם פרש על מנת לשבור את המתיקות. עוגות שוקולד חמות מגישים על צלחת הגשה מזכוכית או חרסינה. כלים אלה לא יספגו את הנוזלים שהם לפעמים חלק מהקישוט והטעם. מומלץ להגיש את עוגות השוקולד עם תוספת קרה ובקישוט מינימאלי  כמו אבקת סוכר, קקאו, פירות טריים.

 

עשה ועל תעשה

·                                לא לחמם עוגות קפואות  - את כל העוגות יש לחמם ממצב מופשר בלבד. זאת על מנת שהחום יתחלק באופן שווה והעוגה לא תצא קרה במרכז או יבשה מבחוץ.  

·                                לא לחמם עוגות קרם או מוס  - הן נוטות להינמס ולהתפרק בעת החימום. לכן אין הן מתאימות להיות מוגשות בחום.

·                                לא לחמם עוגה יבשה - עוגות יבשות עלולות להפוך לבלתי אכילות כתוצאה מחימום. ניתן להתחכם ולקחת למשל עוגת שוקולד פשוטה ויבשה, לצפות אותה בציפוי שוקולד (גאנש) ולחמם אותה. אז ציפוי השוקולד ימס וירטיב אותה וכך ניתן יהיה להגישה חמה.

·                                לחמם בחום מתאים - יש לחמם עוגות המכילות בצק פריך (פאיים) או בצק עלים, אך ורק בתנור בחום בינוני (150-160 מעלות) במשך מספר דקות ובשום אופן לא לחמם אותן במיקרוגל - זאת מפני שהבצק עלול להפוך לעיסת גומי. עוגות תפוחים לדוגמא יש לחמם בתנור בדיוק מאותה סיבה.

·                                זהירות – עוגת שוקולד - עוגות המכילות שוקולד יש לחמם בזהירות מכיוון שהשוקולד הוא חומר הנשרף במהירות, ובמיוחד עם קיימת ליבה של שוקולד בתוך העוגה. עוגות שוקולד יש לחמם אך ורק במיקרו מספר שניות וזאת בהתחשב במצב העוגה: קפוא או מופשר, וכן בדרגת החום הרצויה בהגשה. יש להיזהר לא לחמם את העוגה יתר על המידה, מפני שהיא עלולה להתייבש והשוקולד עלול להישרף.

·                                זהירות - חמאה/מרגרינה - גם עוגות המכילות הרבה שומן (חמאה, מרגרינה) עלולות להינזק מחימום יתר. עוגות אלה מכילות על פי רוב כמות גדולה של שוקולד ויש לנקוט משנה זהירות בזמן חימומן.

·                                טיפ כללי -  אם אין לכם ניסיון קודם בחימום עוגה במיקרו, יש להשתמש תחילה בדרגות חימום נמוכות ובפרקי זמן קצרים ביותר – עד להשגת התוצאה הרצויה.

 

  

עוד: משקאות לחימום החורף 

מתכוני עוגות חמות 

 

שילחי לחברה                                                 יש לך דעה? כיתבי לנו

   

_____________________________________________