חוכמת העיתוי

 

מאת: שרונה פומס

 

עוד על פנג שוואי:

טקס טיהור דאואיסטי

פנג שוואי ומודעות עצמית

פנג שוואי - האם אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

קריירה ואבטלה עפ"י פנג שוואי

מעבדות לחירות

אקווריום או מפל מיים

רפאי את חייך עם פנג שוואי

איך מנטרלים אנרגיות שליליות

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

 

כל הכתבות

 

עוד על יופי:

בשביל מה אני צריכה מייקאפ?

סעודות היופי

 

עוד על בריאות:

תזונה ומתח

תזונה וחיי המין

 

 

 האם יש ימים ממוזלים יותר או פחות  או שמא הכל תלוי רק בנו ?

"החכם הוא השרוי באפס מאמץ " (דאו דה צ'ינג)

              

התפיסה הדאואיסטית ממליצה לעשות את הדבר הנכון בזמן הנכון כדי לתעל נכון את האנרגיה. על פי תפיסה זו הדרך להגיע לשלווה היא להכיר באינטראקציה שיש לאדם עם הצ'י של היקום המושפע מחילופי העונות, מתנועת הכוכבים, ממהלך הירח והשמש ועוד.

 

על פי המיסטיקנים הדאואיסטים כל  שנה, חודש,  יום ושעתיים מביאים צ'י שונה שהכרות עמו  מאפשרת לנו לתעל נכון את האנרגיה שלנו.  משמעות הדבר היא שלא כל פעילות מתאימה לכל זמן, כלומר, עת לפעול ועת לנוח, עת  לזרוע אורז, עת לשבת וליהנות  מצלחת מהבילה של אורז חם, עת לשפץ בית, עת להתפלל , עת עבודה עת חופשה ועת התבוננות פנימית. דרך יעילה לאזן את החיים שלנו ... כקשר בין היין והינג.

 

המסורת הסינית עיגנה את חוקי השינויים של היקום בספר קלאסי הנקרא TONG SHU.  טונג שו הוא לוח שנה סיני המכיל מידע בנוגע לימים ממוזלים  וימים שאינם ממוזלים. הספר נפוץ לראשונה בסין העתיקה והוא נועד לאנשים הפשוטים, בני העם כחלק מאורח החיים בסין  כדי לעזור להם לנהל את חייהם בצורה מסודרת. הספר שהוצא בפיקוח הקיסר בסין   נועד לאפשר לו שליטה על חיי האנשים ובכך לרכוש לעצמו עוצמה. בני העם הסיני  ידעו באותם הזמנים   לחיות את החיים שלהם על פי הספר:  מה כדאי לעשות? מתי?  והיכן ובכך יכלו  לוותר בנקל  על הצורך לחשוב.      

 

כיוון שהספר פורסם תחת פיקוח ממשלתי הוא הפך לספר הפופולרי ביותר של אותם הזמנים. ספר החוקים של הסינים דומה לתרי"ג  מצוות וחוקים שהיהודים מכירים ופועלים לפיהם. פעמים רבות אנשים זקוקים להכוונה מסודרת. כן  כשם שספר הזוהר, מאמינים יהודים רבים,  מביא מזל בעצם הימצאותו בבית, כך מאמינים עד היום אנשי המזרח שהחזקת TONG SHU  בביתם יביא להם מזל.  

 

היום הספר  פופולרי ונלמד בכיתות מיוחדות במזרח: מלזייה, הונג קונג, סינגפור  וטייואן. הגרסה הידועה והמקובלת ביותר יוצאת לאור מידי שנה על ידי משפחת  CHOY PAK LI מהונג קונג  מזה ששה דורות מאז הוצא  לראשונה בימי שושלת צ'ינג.

 

יש הסוברים שה TONG SHU  מעוגן  באמונות תפלות בעיקר כיוון שהוצאו ספרים שונים בעלי שם זהה  המביאים ידע סותר, ובעיקר בגין פירוט לא רלבנטי  של  מידע שרלטני כמו למשל, מתי זמן טוב ללדת בן זכר וכד'.  עם זאת, אין להתעלם מהידע השימושי, הנוח והחשוב לעוסקים בפנג שואי ואסטרולוגיה סינית .

 

הראיה, מסטרים מכובדים כריימונד לו וג'ואי יאפ מוציאים כל שנה את הספר כדי לשמש את יועצי פנג שואי לעשות את הבחירות הנכונות עבור הלקוחות שלהם ועבור עצמם.

 

במזרח ולאחרונה גם במערב  ניתן למצוא בנוסף ליועצי פנג שואי ואסטרולוגים גם אנשים רבים שהמקצוע שלהם הוא לבחור לאנשים ימים ממוזלים על פי בחירה, מותאמים לארוע, למקום, לזמן ולאדם באופן אישי.

הבחירה בימים מסוימים דורשת ידע רב ומעמיק  של נוסחאות מורכבות, ארבעת עמודי הגורל וחמשת האלמנטים, לוח השנה הירחי ועוד.

 

על פי השיטה הנקראת "בחירת העיתוי" (DATE SELECTION ) כל שנים עשר ימים נשלטים על ידי צ'י שונה. מתוך זה קיימות שתי קטגוריות לבחירת ימים ממוזלים: לבתי יִין – חפירות, קבורה, פתיחת ההרים' קביעת חזית ועוד לבתי ינג - שיפוץ, מעבר לבית חדש, יישום תרופה לבית  ועוד.

בנוסף יש ימים הטובים להגשמה, הקמה, סגירה, תיקון, קציר, הצלחה, סכנה וכד'.  הימים הללו נקבעים על פי גזע החודש מתוך האסטרולוגיה הסינית וחמשת האלמנטים.

 

עם המידע הזה בוחרים את היום הממוזל ביותר לפעולות הבאות:

 

 1. מתי מומלץ לסוחרים לעבור מהעיר לכפר כדי למכור סחורה ומתי מומלץ לאנשי עסקים לצאת לנסיעה עסקית.

 2. מתי מומלץ לפתוח עסק. בימים קדומים התנהל טקס לפתיחה של עסק חדש. תאריך הפתיחה שונה משנה לשנה על פי ראש השנה הסיני. כיוון שעסקים היו נסגרים כשלושה ימים לפני ראש השנה ונפתחו שוב לאחר החג . תאריך הפתיחה היה חשוב כדי להביא מזל לאותה שנת עסקים. יש תאריך חשוב וטקס גדול המיועד לפתיחה של עסק חדש ויש טקס קטן יותר לפתיחה של עסק לאחר החג, שניהם חשובים.

 3. תאריך תליית שילוט לעסק. חשוב לבחור יום מבורך לפרסום העסק לעיני כל .הדבר דומה אולי לנתינת שם לתינוק שנולד.

 4. בחירת זמן טוב לתפילה לאלוהים כדי לבקש ברכה עבור אדם חולה . כיוון  שבאותו טקס אדם מתחייב לתת תרומה התאריך חשוב כיוון שהוא מערב את החולה, מבקש הברכה ובני משפחתו. כיום בהונג קונג מידי יום שישי נערכים מרוצי סוסים. מספרים שדווקא אנשי המערב בוחרים יום טוב בו הם נוהגים לפקוד את המקדש  כדי לבקש ברכה לקבל לתוצאות טובות יותר במשחקים.

 5. תפילה לאל השפע. הסינים נוהגים להתפלל לאל השפע. אל השפע נמצא כל שנה במקום אחר לכן יש לדעת כיצד להתמקם כאשר מתפללים אליו כדי, חלילה,  לא לפגוע בכבודו. מדובר באנרגיה מטאפיזית שהמיקום שלה  משתנה מידי 15 מעלות כל שנה.  כאשר נותנים ייעוץ פנג שואי חשוב לייעץ ללקוח לא לבצע שיפוץ באזור בו אל השפע נמצא, כיוון שמקום זה מכיל אנרגיה בעלת עוצמה שלילית  ביותר. השנה עד פברואר 2004 אסור לשפץ באזור הדרום מערבי של הבית (מעלות 232.5-247.5)  שיפוץ באזור הזה  ייפגע בעיקר בקריירה ובבריאות של אנשים מתחת לגיל 40. כן מומלץ לא לשבת עם הפנים לכיוון הזה השנה, גם אם הוא מומלץ לנו באופן אישי.

 6. טקס לפריטים שונים כמו למשל, תאריך טוב להצבת פסל של אדם חשוב, אפשר להרחיב את זה לטקס קבלת תעודת גמר באוניברסיטה, טקס חניכת מחשב חדש וכד'.

 7. בחירת תאריך טוב לחתונה

 8. בחירת תאריך טוב להבאת ילדים

 9. עשיית בגדים - בזמנים קדומים בחרו יום מיטיב לתפירת בגד לכלה או לבגד שיעטוף את גופת המת.

 10. תאריך טוב לבחירת מיקום המיטה - חשוב ביותר בעיקר לזוג הטרי.

 11. מעבר לבית חדש, שיפוץ בית ישן

 12. מעבר לעיר אחרת  בימים קדומים כאשר אדם נבחן אצל הקיסר והמתין להצעת עבודה  היום הראשון לתחילת העבודה והמעבר לעיר אחרת היה קריטי. גם היום חשוב לבחור זמן טוב לעבור ללמוד, לעבוד או לגור בעיר אחרת.

 13. תאריך טוב לתספורת – נועד לתספורת ראשונה לתינוק, או גילוח ראש לנזיר חדש.

 14. תאריך מיטיב לצום וטיהור הגוף. כיוון שהגוף עובר טראומה פיזית ונפשית  חשוב למצוא תאריך מיטיב העוזר לאדם להתנקות קל ונכון.

 15. חתימה על חוזה.

 16. תאריך טוב למכירה וקנייה של נכסים.

 17. חפירות באדמה בית שבסביבתו חופרים כדי לבנות תשתית לכביש, לרכבת או בית המכין את הגינה שלו לשתילה  מוטב שייבחר ימים מיטיבים ולא עלול להיגרם נזק לבני הבית בעיקר בריאותית בכך שהוא מעורר אנרגיה רעילה של האדמה (שא צ'י של האדמה) מידת הנזק תלויה בכיוון ומיקום החפירה.

 18. תאריך הרכבת הגג בבית הוא תהליך סיום הבנייה. תהליך זה מסיים את לידתו של הבית.

 19. תאריך לפתיחת בריכה, בריכת דגים או בריכת שחייה.

 20. תאריך לטקס קבורה.

 21. תאריך למיקום שילוט על המצבה .

 

בזמנים קדומים השתמש הקיסר בשיטות הפחדה כדי לגרום לבני עמו לציית להמלצות הכתובות בספר. אם אדם, למשל, יינשא בתאריך אסור  אחד מבני המשפחה ימות וכד'. מספרים שהקיסר דאג לשמור לעצמו את הימים הטובים ביותר, הימים היאנגים ביותר כדי  לערוך את האירועים החשובים של הארמון. שיטה המוכרת היטב במדינות דיקטטוריות גם היום.

חשוב לציין שיש דרכים נוספות לבחור את היום הממוזל: אסטרולוגיה סינית, שואן קונג דה גואה, קי תשעת הכוכבים, יי- ג'ינג, שיטת DONG, שלוש קומבינציות, 28 קונסטלציות, כוכב סגול ועוד  כל שיטה מורכבת בפני עצמה מביאה ידע שונה והיא נלמדת בבית ספר משלה. החשיבות של כל שיטה היא בבחירת השיטה הטובה ביותר לארוע המתאים. בחירת היום הממוזל היא שיטה בפני עצמה.  

ה TONG SHU   שימושי וממוקד לבחירת ימים ממוזלים לכל אירוע. 

 

מקדמת דנן עד היום  יש משמעות לבחירת זמנים ממוזלים.  מסתבר ששיקולי מזג אוויר, כדאיות,   מיקום ונוחות אינם מספקים.  בימים שבהם הזמן הפך מצרך יקר ונדיר מוטב להתייחס אליו ולתעל אותו במידה הנכונה, כדי להשיג ייתר קלות. ותמיכה למה שאנו רוצים לקדם.

 

לכן אם היום הזה אינכם במיטבכם  אל תדאגו, מחר יגיע יום חדש, ולו צ'י שונה ואפשרויות חדשות.

 

ידע זה יילמד בתוכנית הלימודים השנתית להסמכת יועצים של "בית הספר הגבוה לפנג שואי".  לקבלת מידע נוסף היכנסו לאתר הבית

http://www.fengshuitherapy.co.il

עלון פנג שואי לחודש דצמבר – המכיל טיפים רבים

http://www.fengshuitherapy.co.il/dec

_____________________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי, למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית"  וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב, ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד.

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

__________________________

תגובות: כיתבי לנו                                      מעניין? שילחי לחברה

   
___________________________________________