שנת הקוף

 

מאת: שרונה פומס

 

 

עוד פנג שוואי:

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

טקס טיהור דאואיסטי

פנג שוואי ומודעות עצמית

פנג שוואי - האם אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

קריירה ואבטלה עפ"י פנג שוואי

מעבדות לחירות

אקווריום או מפל מיים

רפאי את חייך עם פנג שוואי

איך מנטרלים אנרגיות שליליות

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

היכן למקם מיטה?

פנג שוואי בחדר הילדים

פנג שוואי ואהבה

הכנת השטח לקשר חדש

 

ביום הראשון של מולד הירח, ברביעי לפברואר 2004 בשעה 19:21, לאחר היפוך השמש של החורף (הלילה הארוך ביותר) מתחילה אצל הסינים שנת קוף עץ.

 

קוף אמנם אוהב לטפס על עצים אך מסתבר שהעץ לא יציב במיוחד כאשר הוא בא במגע עם אלמנט המתכת של הקוף.

 

הקוסמולוגיה הסינית המתייחסת לזרימת הצ'י (אנרגיה) בגוף שלנו, במבנה שלנו, במבנה הצמחים, עולם החי ובכל עולם התופעות מושפעת  ממחזוריות הזמן ומעונות השנה.

 

היכרות עם לוח אנרגיה  טבעי  זה  אף מאפשרת לחזות תהליכים.

אפשר לקרוא לזה אסטרולוגיה.

 

בשנת 2004  ניתן לראות חיבור בין אלמנט מתכת יאנג לאלמנט עץ יאנג.  עץ יאנג מאופיין במרץ רב, נוקשות, עצמאות, חוזק, יכולת תכנון וצמיחה בלתי פוסקת, תכונות נעלות המאפשרות לאנשים, שבורכו באלמנט זה, לקדם מספר  פרויקטים גדולים בעת ובעונה אחת  ובמהירות גדולה.  אך לצידו  של העץ  המייצג אנרגיה שמיימית, מופיע אלמנט מתכת יאנג  המייצג את האנרגיה הארצית.  אם תהפכו לרגע חקלאים תוכלו לנחש מה קורה לעץ גדול כשמשור חשמלי ממתכת "מקצץ לו את הכנפיים".

 

מצד אחד זה עלול לגרום לתרעומת, נטייה למרדנות - כי מי אוהב שמבקרים אותו ...בעיקר העץ,  שבאופיו האנושי, הצדקנות חשובה לו כל כך.

 

אך במחשבה חקלאית שנייה פעולת הגזם עשויה להיות שימושית לעץ בעל עוצמה המשתלח לכל הכיוונים.  עץ יאנג מעין זה  עלול לבטא תכונות אנושיות של אימפולסיביות וכעס במצבים של חוסר איזון וכשהוא בא לידי מגע עם האלמנט המבקר אותו. אלמנט המתכת, במקרה זה עשוי להיות יעיל בעשותו מעט סדר, בעיקר אם מלווה לזה גם אסרטיביות.

 

בטבע יעילות זו מאפשרת לעץ הגזום להמשיך להתחזק, לצמוח ולהתרענן.

בנוסף הענפים שלו עשויים להיות יעילים כמובן... לענף הרהיטים.

אם להיות אנשי אדמה מעשיים  ניתן לצפות לשנה של מרידות, מחד, ב- 1944, למשל  (שנת קוף עץ, בדיוק לפני 60 שנה,) בגין מכריז על מרד "אצל" בשלטון הבריטי.

 

מאידך, שנה של יעילות וסדר, למשל, פלישת כוחות  הברית לנורמנדי והפסקת פעולות האיבה של אצ"ל ולח"י בארץ ישראל (שנת  קוף עץ ב- 1944 ).

ניתן לומר שכיוון שהאנרגיה של המתכת נמצאת גם עמוק בשורשי העץ, עלולה להיות פעילות  עוינת, מזימות נסתרות, מעשי עורמה ואלימות בלתי צפוייה ...כלומר אי יציבות ביטחונית עלולה להמשיך לפקוד אותנו גם השנה.

 

ילדים שייוולדו השנה יקבלו את תכונות הקוף:  הם יהיו פיקחים, סקרנים ,בעלי צורך עז ללמוד ולהתנסות, הילדים (כמו בפרסומת של קופת חולים) שלא מפסיקים לשאול למה ולא יוותרו עד שלא יקבלו תשובה מספקת,  אוהבי חום ותשומת לב, הם יהיו מהירים, תרים ללא לאות  אחר השלמות הבלתי ניתנת להשגה (פרפקציוניזם), חקרנים,   בעלי חוש הומור, חברותיים, תחרותיים עם נטייה לחשאיות, זהירות וערמומיות.   כלפי חוץ יהיו נעימי סבר אך בתוכם פנימה יתקשו לשמור על נפשם הסוערת המתקשה למצוא מנוחה ,הרוצה לחוות כל דבר, השואפת להגשים את המטרות שלה. הבעיה של הקוף שקשה לספק אותו ולהשביע את רצונו .הקוף אף  נחשב כמי שיודע להגיע להישגים פיננסים בזכות הניהול והיעילות שלו.

 

נקודות החולשה של הקוף:  מרוכזים בצרכים של עצמם עד כדי פגיעה בצרכים של אנשים אחרים.  יהירים ואגואיסטים, שאפתנים עד כדי קנאה בהצלחה של אחרים.

 

המלצה לאימהות של ילדים אלה: לכוון את  ילדם הכישרוני להתמקד במטרה אחת  כדי לתעל את את הידע שלו בצורה יעילה ומוצלחת ...ואולי כבר לרשום אותו לחוג העוסק במחקר ופיתוח ב"מכון וייצמן".

  

אנשי קוף עץ הקיימים ביננו כיום נולדו בשנת 1944 והם בני 60 בדיוק.

אנשים אלה במיוחד הם מאוד תקשורתיים עם הסביבה, חסרי שקט, בעלי אינטואיציה גבוהה עם יכולת טובה לצפות דברים . הם  ערים למתרחש סביבם ומאוד סקרנים לגבי חידושים והמצאות.

 

שנת 2004, אם כך עשוייה להביא את הקלילות האופיינית לקוף, חוסר מנוחה, הצלחה בפוליטיקה, התעוררות עולם ההי טק, שנה של רצון להתפתח וללמוד, בעיקר לימודי מטאפיזיקה. כיוון שהקוף היעיל  יודע לנהל היטיב את ענייניו הפיננסיים, אנו צפויים לצאת השנה סוף סוף מהמיתון הכלכלי. אכן אמצעי התקשורת דיווחו שאנשים רבים החלו לצפות את הרווחה המיוחלת.  אמריקה נולדה בשנת מתכת אש וזה מסביר את הצמיחה הגדולה שלה בתחום הפיננסי. כולל ההישגים אליהם היגיע בתקופה יחסית קצרה.

 

אך השנה במיוחד הייתי נוקטת אמצעי זהירות כיוון שהעץ עלול מידי פעם להיגזם, עוד לפני  שאנשים יספיקו לקטוף ממנו את פירות השפע. מצב כזה עלול לגרום לעימותים בנושאים כלכליים ותחושה של החמצה.

 

הקוף אף מביא עימו תנועה ונסיעות. הדבר עשוי להביא  התחדשות ענף הנסיעות אך גם לתאונות מהם כדאי להימנע... במיוחד בחודשים פברואר ואוגוסט. חודש פברואר רגיש במיוחד בגלל המפגש עם הנמר העלול להביא לעימותים ותאונות.

 

השנה ב- 2004  יאנג עץ מתחיל מחזור חדש ועידן חדש האמור להשפיע על האנרגיה הכללית של היקום  למשך 20 שנה.  הוסיפו לזה את הנטייה של קוף עץ לחידושים והמצאות של דברים לא שגרתיים, מי יודע... אולי סופסוף  השנה ימציאו את המכשיר שעושה כביסה, תולה, מקפל, מגהץ ו..מגיש לילדים ארוחה חמה בצהריים.

 

אסיים בברכה הסינית  :KUNG XEE FA CHAI    . (שנה של שמחה ושגשוג)...

 

כל הזכויות שמורות לשרונה פומס 2004

 

רוצים לדעת עוד על פנג שואי?

 

הכנסו לאתר

 

www.fengshuitherapy.co.il

 

_____________________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית" 

וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב,ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

__________________________

תגובות: כיתבי לנו

   
__________________________________________