פאנג שואי של הנפש

 

מאת: שרונה פומס

 

 

עוד על פנג שוואי:

כוחם של המים

חוכמת העיתוי

טקס טיהור דאואיסטי

פנג שוואי ומודעות עצמית

פנג שוואי - האם אופנה חולפת?

איך מעצימים את השפע?

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

קריירה ואבטלה עפ"י פנג שוואי

מעבדות לחירות

אקווריום או מפל מיים

רפאי את חייך עם פנג שוואי

איך מנטרלים אנרגיות שליליות

אהבה זוגיות ורומנטיקה

שנת הקוף

איך נפטרים מנכס

גלגל המזלות  והסקס שלך

מהפך אנרגטי ביקום?

פנג שוואי ועיצוב הסביבה הביתית

פנג שוואי והגורל שלנו

שאלה של צבע

רפאי את חייך עם פנג שוואי

היכן למקם מיטה?

פנג שוואי בחדר הילדים

פנג שוואי ואהבה

הכנת השטח לקשר חדש

 

 

אדם עייף, לחוץ ועצבני ניכר, בין היתר, בפנים חיוורות, קמטים עמוקים, עיגולים שחורים סביב עיניו.  באותה מידה הזנחה של מבנים בהם אנו גרים או עובדים אשר עמוסים ושורר בהם באלגן של פריטים שהקשר ביניהם הוא מקרי, למשל, כמוהם כוויתור על לחיות חיים מלאים, מלאי סיפוק וחיוניות.

 

התפיסה העומדת מאחורי התורות המזרחיות בכלל ושל הפנג שואי בפרט, המציגה את עקרון האחדות בין האדם לטבע וליקום מוכיחה בדרכים פשוטות הנראות לעין או בנוסחאות מורכבות איך ההשתקפות של מצבנו הנפשי  ניכרת במבנה שבו בחרנו לחיות או לעבוד. 

 

מסתבר ששום בחירה של בית אינה מקרית. הבית, גם אם  קיבלתם אותו בירושה, היה האחרון בבניין או נבחר בגלל אילוצים שונים משקף את מצבנו הפיזי, הרגשי, המנטאלי והרוחני ע'י: המבנה החיצוני והפנימי שלו, עיצוב החדרים ומיקומם, מיקום הפריטים בבית ועוד. עיצוב וארגון  הבית או המשרד שלנו  מציג  בפנינו את הדרך בה אנו בוחרים לחוות את חיינו.

 

המבנה הפיזי של הבית בו בחרנו לשכון כמוהו כמשכן הנשמה בגופנו הפיזי. המבנה האנרגטי של הבית והמבנה האנרגטי של הגוף הוא זהה, שניהם מורכבים מדגם של יין, יאנג וחמשת האלמנטים (אש, מים, עץ, אדמה ומתכת) המהווים את הבסיס לטיפול ברפואה הסינית (אם ע'י דיקור, או נטילת  צמחים) כדי להביא את  האדם לאיזון האנרגטי שלו. אותם אלמנטים מבקשים לבוא לידי הרמוניה דרך הפנג שואי.

 

בבית שבדקתי לאחרונה אליו נקראתי כדי לשדרג את נושא השפע בבית. גיליתי שבעיית השפע היא לא הבעיה העיקרית אלא  הבעיה הלא נראית לעין היא דווקא  של בריאות. וסיבת בואי היא בעיקר - רפואה מונעת.

 

בדי. אן. איי האנרגטי של בני הבית, על פי תאריך הלידה ושעת הלידה גיליתי עודף של יסוד האדמה  אצל הבעל והאישה,  שניהם אקדמאים העוסקים במקצועות חופשיים וגרים בבית גדול ומדהים במיוחד.  עודף זה עלול לגרום למחלת סרטן. הסתבר שתמונה של  אישה שהייתה תלויה בפינת העבודה היא של אימו של בעל הבית שנפטרה מסרטן, בעוד אימה של בעלת הבית עוברת בימים אלה טיפולי הקרנות לטיפול בסרטן.

 

בבית גיליתי שחסרה אנרגיה באזור המזרחי והדרום מזרחי המצביע  על בעייה בנושא כסף,  אך גם, בין הייתר, על חוסר יכולת לעבד כעסים, והשתוממתי אף יותר לדעת שבשכונה המטופחת יש מספר נוסף של אנשים שחלו בסרטן.

 

בני הבית בעת ביקורי הרגישו מצוין ולא ניכר היה  שיש בעיה בריאותית כלשהי, למעט המודעות לכך שהמחלה קיימת במשפחה והצורך לבצע בדיקה תקופתית מידי פעם. אותה גנטיקה של המחלה שנמצאה בבית נמצאה גם בגופם.  

 

באמצעות ארגון, עיצוב  ואיזון הבית על פי עקרונות הפנג שואי  החזרתי את הבית לאיזון האנרגטי שלו כדי למנוע את עוררות המחלה ולתת תמיכה לריפוי בני הבית. אך מסתבר יותר ויותר שהפנג שואי הוא לא רק ייעוץ ומיקום פריטים במקום הנכון ובזמן הנכון  לתחושה נעימה, נוחות ומראה אסתטי יותר אלא בעיקר טיפול או מניעת בעיות שונות של אנשים דרך הבית שלהם.

 

חשוב לא רק להכיר  בבעיה דרך הבית ולאזנה באמצעות עקרונות הפנג שואי  אלא גם למנוע את המחלה, בדוגמה ספציפית זו,  באמצעות עבודה פנימית לקידום בריא של  הביטוי עצמי,  התמודדות עם הכחשה, הדחקה וחוסר יכולת לעבד כעסים כדי להביא לריפוי ואיזון.

 

בית חסום או חלש אנרגטית יכול להוציא את האדם מהאיזון שלו וההיפך, חזרה על דפוסי התנהגות שאינם משרתים את הריפוי  עלולים שוב להוציא את הבית מאיזון.

 

ייעוץ מקצועי בפאנג שואי מאפשר  להראות לבני הבית מה לא עובד בחיים שלהם.  הוצאה של דברים מהתת מודע אל המודע מקדמת את האדם בצמיחה האישית והרוחנית שלו ומביאה לייתר קלות והגשמה אישית.

 

השילוב ההכרחי בין עיצוב ותכנון הבית יחד עם טיפול בבני הבית באמצעות ביתם מעורר את הצורך בכלים טיפוליים נוספים באדם שהם מעבר לכלים הרגילים שמכיר יועץ פנג שואי.

 

בנוסף מומלץ להיעזר בכלים אסטרולוגים על פי הפנג שואי העוזרים לנבא לאדם מסוים באיזה תקופה עליו להיות עם אצבע על הדופק מבחינה בריאותית  או אחרת ובאיזה תקופה הוא בשיא פריחתו .

 

כמו היין והיאנג הממחישים כי בחיינו כמו רכבת הרים אנו פעם למעלה ופעם למטה אך מן הראוי להכיר בזה  ולטפל בזה כדי לחוות ירידה מתונה וקצרה במורדות החיים , אם צריך ולא תלולה אילי תהום כדי לשלוט במידת האפשר על חיינו.

_____________________

שרונה פומס היא מדריכה ויועצת בכירה בפאנג שואי , למדה את תורת הפנג שואי בלונדון (שם גרה 7 שנים) ובישראל בהנחייתם של ג'ואי יאפ ("בית הספר למצוינות של גראנד מסטר יאפ שן הי") לילאן טו, גוזף יו, קארן קינגסטון , רוג'ר גרין ואחרים. מעצבת ומייעצת לבתים ועסקים רבים בארץ ובאנגליה. מנחה ומרכזת סדנאות וקורסים במרכזים לרפואה משלימה של "שירותי בריאות כללית" 

וב"בית הספר הגבוה לפנג שואי" אשר בניהולה.

בעברה לימודים באוניברסיטת ת'א וחיפה הייתה עיתונאית ב"מעריב" וניהלה

פרויקטים תיירותיים באנגליה וגרמניה.  הופיעו כתבות ב:חיים אחרים, לאישה, מעריב,ידיעות אחרונות (מוסף 7 ימים) ערוץ 2, ועוד

לסדנאות וקורסים:

שרונה פומס: 053/922661

sharona27@bezeqint.net

__________________________

תגובות: כיתבי לנו

   

___________________________________________