ספירת מלאי

  

מאת: עדנה כהן קדוש


 

עוד:

ציפיות זה לכריות

מהחמצה לצמיחה

למדוט בין השורות

אחווה או מלחמת אחים

החופש לבחור

קופסאות

מה ששלו - שלו, מה ששלך - שלך

מיפגש עם הילד בתוכנו

מסרים מהילדות הקמים להורגינו

לאן את חותרת

להתחבר למשאבים הפנימיים

ביקורת קטלנית

לחופש נולדה

מדריך מעשי למתגרשת

10 החוויות שכל אישה צריכה...

תרגול משפר את הזיכרון

שיטת המ.ת.ת - דרך חיים

אם תרזו, אין זו אגדה

דמיון מודרך לטיפול בבעיות גוף ונפש

דמיון מודרך לאהבה עצמית ולריפוי

קרוב לנפש

מודעות עצמית

לחלום ולהגשים - ללא פרפקציוניזם

דרך האמן

דאגה, חרדה ושאר מזיקין

תיבת הנגינה

תנועת הגוף האנושי

פחד מהצלחה

לתכנת את המוח

חסימות ריגשיות

 לקראת השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה, עדנה כהן קדוש עורכת ספירת מלאי פרטית.

 מה יש לי, מה אין לי...

 

פתגם פרסי, אותו שיננו לי ללא הרף הוריי, אומר "האיש המאושר ביותר עלי אדמות הוא זה ש... כלל לא נולד!!!"... ברקע דמיינו חליל פרסי נוגה שהופך לך את הקרביים... ואחר כך קבלו לפתע את כל הקלישאות האופטימיות - "הסוד" בנוסח איראן - משהו בסגנון "די להתלונן. העיקר שאת בריאה, יש לך בית יפה, בעלך הוא איש מקסים. תפסיקי לשגע אותו כבר!!!"

עוד שנה מסתיימת לה (היי, איך בכלל חלף לו ככה הזמן ביעף?...) וספירת המלאי מתבקשת:

1- בריאות.

זה הכי חשוב. הילדים בריאים. זה עוד יותר חשוב. הכי הרבה אני אוהבת את האנשים שאין להם כלום וכל הזמן מכניסים בשיחה את המשפט "תודה לאל". מישהי מאתר מיי ספייס שאלה אותי "איך זה לחיות בישראל?" ולא ידעתי מה לספר קודם - שיהודים הם אופטימיים, חמים ושמחים ביסודם? או שכל משפחה שנייה היא, שלא נדע, משפחה שכולה ופגועה?

2 - להבדיל- ושיהיו לנו רק בריאים - ילדים.

מישהי אחרת שאלה באתר פייסבוק "ילדים שווה אושר?" וחשבתי שוודאי קמה על רגל שמאל איתם. כי מה יש לנו באמת בלעדיהם? כשהם קטנים הם הכי מתוקים. הם שלנו ואפשר לקווצ'ץ' אותם בלי סוף. כאשר הם גדלים גם המתיקות היחסית נעלמת. הדו שיח הפתוח והלבבי אסור לדעתי שיעלם. זו העבודה הלא קלה של ההורים. הילדים יכולים וצריכים לראות בנו חברים טובים. אנחנו לא. הם זוללים אנרגיות, ואנחנו צריכים להתמלא במקומות אחרים כדי להישאר אנרגטיים וחיוניים. לכל אחד יש את הזכות לחיות את חייו כאדם פרטי ונפרד. לסיכום, ילדים זה אושר ועוד איך. תלוי פשוט כיצד מדברים איתם. אני רואה יוצרות רבות שמחמיצות את החוויה הזו עקב ההשקעה בקריירה, ואינני מקנאה באף אחת מהן. מה שמזכיר לי מה חסר במלאי...

3 - מלאי חסר: קריירה

אומרים שזה עניין של הרבה מזל ושל כמה אתה מקושר לאנשים שיוכלו לעזור. ביהדות אומרים כי פרנסתו של אדם נקבעת מראש על ידי אלוהים מראש השנה ועד ראש השנה. אז, הלו? מיי גוד? אתה שומע אותי? אתה קבעת שפרנסה קשה זה יהיה העונש של הגברים. לא של הנשים! (לצטט מספר בראשית?...)

4- חברות

כמו שהבת שלי אמרה, בניסיון נואש נוסף לקבל כלב, "אמא, את צריכה כלב! רק אם יהיה לך כלב הוא יהיה החבר הכי טוב שלך"... ומישהי כתבה לי "לי אין שום אמון בבני אדם. חיות יותר טובות מבני אדם..." ובקיצור- משהו קרה למוסד החברות ולקשר הבסיסי והטוב בין בני האדם. לא פלא שיש לנו כל כך הרבה חברים וירטואליים באסימון, במיי ספייס, בד'ה מרקר או בפייסבוק (האמת, זה יכול לעשות רק טוב לקריירה, אבל גם יכול בהחלט ליצור ידידות אמיצה או להפוך אותך מרוב כוויות לאומצה...) נדמה גם שכל אחד יושב על איזו חבית נפץ. כל אחד מסתתר בתוך השריון שלו כמו צב, ואני  באופן אישי, מרגישה כמו קיפוד שרק רוצה להתחבא ולהעלם בתוך עצמו, ולשלוח את הקוצים והחיצים החדים שלו במסר של אל תעזו להתקרב אליי. גם למצב הביש הזה ישנו פתרון – בקשת סליחה כנה, והתעניינות והפגנת חמלה כלפי מי שנפגע או פגע, או מה זה בכלל משנה מי התחיל... כי מוסד החברות הוא מוסד חשוב, ממלא ומרגש לאין ערוך. בעל למשל (5- ספירת מלאי), לא צריך להיכלל בקטגוריית מלאי חסר, גם כאן נדרשת עבודה ותקשורת טובה, אלא ש- לטס פייס איט! אנחנו לא מדברות עם הבעלים שלנו כמו עם חברה טובה. אז פשוט תישארי חברה טובה, כי גם להיות חברה טובה זו השקעה. וזה הכול...

לסיכום, כמו שמישהי מרשת חנויות גדולה סיפרה לי "השנה סיימנו את ספירת המלאי בהפסד של יותר ממאה אלף שקל", ואני, מופתעת, שאלתי "אז מה אמרו ברשת?"

"כלום" היא כלל לא התרגשה, "הם פשוט קיבלו וספגו את ההפסד הזה".

כי זה כל העניין, כנראה, לספוג,

ולקבל את זה.

שתהיה שנה אזרחית מצוינת לכולם!

עדנה כהן קדוש, מחברת הספר "הדיבר החמישי".

 

  

מעניין? שילחי לחברה                                      הגיבי על הכתבה 

 

שלום עדנה,

מאד נהניתי והזדהיתי עם כל מילה כתובה במאמר שלך.

הילדים הרצון והצורך להשקיע בכל אחד מהם אבל בהחלט "רואים ומרגישים תוצאות",

החברות שמאכזבות ולא רואות את הערך הזה כפי שאני רואה אותו וכו' וכ'ו

אבל בספירת המלאי הכללית בהחלט אין הפסדים.

ואיחולי שתמיד יהיו רווחים.

תודה,

אידית מלר

______________

היי אידית

ותודה לך

איחולים חמים גם לך

מ-עדנה כהן קדוש

 

___________________________________________