להתחבר למשאבים הפנימיים

  

מאת: תמר טוב אל

 

עוד:

ביקורת קטלנית

לחופש נולדה

מדריך מעשי למתגרשת

10 החוויות שכל אישה צריכה...

תרגול משפר את הזיכרון

שיטת המ.ת.ת - דרך חיים

אם תרזו, אין זו אגדה

דמיון מודרך לטיפול בבעיות גוף ונפש

דמיון מודרך לאהבה עצמית ולריפוי

קרוב לנפש

מודעות עצמית

לחלום ולהגשים - ללא פרפקציוניזם

דרך האמן

דאגה, חרדה ושאר מזיקין

תיבת הנגינה

תנועת הגוף האנושי

פחד מהצלחה

לתכנת את המוח

חסימות ריגשיות

חטאי האם

 

עברנו תקופה מורכבת בשנה האחרונה. האירועים מואצים, המידע המציף אותנו- רב, עד כי נדמה שלא ניתן להגיע לרובו, ההתפכחות  כואבת עד כי נדמה שסביבנו רק מרמים האחד את האחר, פורצים את כל הגבולות, כל אחד דואג לעצמו, האלימות גוברת וכו'.

 

האם זה המצב האובייקטיבי?

התקשורת מפציצה אותנו ללא הרף בסנסציות חדשות בכל יום, רבים עובדים בעבודה תובענית שדורשת שעות רבות עד כי לא נותר זמן למשפחה, לעצמנו, להנאה.

המלחמה ותוצאותיה השאירו את רובנו המומים, רבים מתקשים לפרנס את עצמם...

 

רבים אחרים גילו בתקופת המלחמה ובעצם בכל השנה האחרונה שאינם יכולים עוד להשלות את עצמם בנושאים אישיים, בזוגיות, בענייני קריירה.

מה קורה בעולמנו העומד בפני איומי הפצצה הגרעינית? מה קורה בפנימיותנו חסרת המנוח?

 

ראשית, קבוצה שמרכזת בידיה ממון רב, רב מאוד, זורה פחד ואימה בעולמנו. אפשר לומר שזו קבוצת על עולמית שיש לה שלוחות בכל מדינה.

אותה קבוצה מבקשת לצבור באמצעות ממונה עוד ועוד כוח ושררה כדי שנרגיש נשלטים על ידי גופי ענק כמו הבנקים, משרדי הממשלה השונים שמריצים אותנו הלוך ושוב כשאנו מבקשים להסדיר את עניינינו במהירות, משום מה יש לביורוקרטיה זרועות רבים והאחת מעבירה לאחרת, קרטלים וחברות ענק שבולעות את העוסק הזעיר,  וכך הלאה.

 

הדברים אמורים להיות פשוטים הרבה יותר. מדוע אנו הולכים לאיבוד בתוך כל זה?

רבים נמשכים לתרבות הצריכה והשפע כביכול. האם אנו זקוקים לכל המוצרים שמפתים אותנו לצרוך?

לכמה סוגי חלב אנו זקוקים? לכמה חנויות אופנה שבדרך כלל דומות זו לזו אנו זקוקים? כמה סוגי מכוניות שבדרך כלל דומות במפרט הטכני והאלקטרוני שלהן אנו זקוקים? וכך עוד ועוד.

מי הם הסלבריטאים בעולם? פריס הילטון? מדונה? דולצ'ה וגאבאנה? ועוד רבים כמותם.

 

מדוע לשדרני הטלביזיה יש כזאת השפעה עלינו? למה אנו צורכים תרבות אלימה באמצעות התקשורת וסדרות הטלביזיה?

מדוע עובדים עלינו ללא הרף ויוצרים כך עבורנו אורח חיים של עבדות, כדי שנהיה עייפים מכדי לחשוב? נרגיש חלשים מכדי להתנגד? מעודדים בכך את הבדידות, הנפרדות?

היכן מסתתר האושר? האם בית בן 5 חדרים גורם למשפחה בת 3 נפשות שמחה גדולה יותר מדירת 2-3 חדרים? באמת, לאן נעלמה השמחה? היא נמצאת בפאבים? בפרסומות הטלביזיה המציגות נשים שחלקן שופעות שדיים ואחרות אנורקטיות ובולמיות?

 

האם חתונה עם 500 מוזמנים, זיקוקין, יונים פורחות, מאכלי גורמה – הפקה של מופע קרקסי גורמים לחתן, לכלה, לבני משפחתם שמחה ועונג? מבטיחים חיים טובים יותר?

מדוע ישנן תופעות של סכינאות והתעללות מינית, רצח והתאבדות, התמכרות לסמים מסוכנים או התמכרות לאלכוהול ולשוקולד? הפכנו להיות עבדי הממון וזו השמחה וזה הניצחון של אותה קבוצת על שהזכרתי. רבים ממושכנים עד לתחתוניהם (תסלחו לי) והם עבדים לבנקים ולשוק האפור, ורבים רבים עובדים עד כלות נשמתם ומביאים למשפחתם משכורת עלובה שלא מכסה את הררי התשלומים השוטפים כמו ארנונה, חשמל ועוד.

 

האם המצב צריך הישאר כזה? היכן אנו, כל אדם ואדם בכל זה? היכן הממשל שאמור לנתב את המצב הזה באכפתיות? ברגישות אנושית? מדוע שיעור הדיכאון בעולם עולה?

איני חושבת שיש פתרון אחד או מילת קסם. הדבר החשוב ביותר כעת – הרחבת התודעה.

 

לאו דווקא השכלה אקדמית. ידע ועוד ידע לא מרחיבים את התודעה. ידע חשוב ביותר ככלי שמרחיב אופקים ונותן הכשרה מקצועית. הרחבת התודעה מתחוללת כשאנו מוכנים להקשיב לדעה שונה מזו שלנו, כשאנו מאפשרים לעצמנו לחשוב על רעיון חדש שלא הכרנו מקודם, כשאנו מוכנים להתבונן סביבנו בשקט, בסבלנות וללמוד משהו חדש מההתבוננות סביבנו ואז לבחור מחדש באמונותינו ובעמדותינו.

הטבע – מורה גדול. מהתבוננות בהתנהגות החיות אפשר ללמוד הרבה. צלילים ושירה פותחים את הלב והנפש כשהם הרמוניים. עבודה עם אור, עם אנרגיות גבוהות ומעודנות, מתן דרור לדמיון, יצירתיות, התבוננות בחלומות שלנו, עוררות עדינה של מיתרי הנפש ואיזון הגוף, הקשבה פנימה ובירור כן עם עצמנו  מחזירים אותנו לעצמנו. הקקופוניה החיצונית הופכת לאט לרעש רקע, הצורך להיות חלק מעדר- דועך, הצורך לרכוש עוד ועוד דברים ולצרוך בלי הרף מה שלא נחוץ לנו- נמוג, ההזנה את עצמנו בתקשורת דיזהרמונית- נחלש.

 

דווקא בגלל כל המתרחש מחוצה לנו מעורר בתוכנו קול רדום שמבקש את האמת: מה אני רוצה? למה אני זקוק? מה אני עושה כדי לשפר את איכות חיי?

לתפילה מהלב יש כוח נשגב מחזק ומעצים. לעבודה מובנית עם אנרגיות אור יש כוח מעצים ומרחיב תודעה. אמונה מחזקת את הלב. סיעורין מוחין מפרה. טיול בטבע מחזיר אותנו לעצמנו.

 

שימו לב לנבטים היפהפיים שצומחים סביבנו: אנשים כמונו מתעוררים לעזור, לסייע, לתמוך. לא ראשי ממשלה ושרים, לא סלבריטאים, לא מנהלי בנקים וכמותם. אנשים אלמונים כמונו מתעוררים.

שימו לב להתעוררות סביב. כל כך הרבה יופי וטוב, עבודות בצוותים, אהבה וחמלה.. ריפוי והגשת עזרה.

זהו העתיד שלנו. מכאן כבר צומח השינוי. אנחנו עצמנו הבשורה, המשיח, המושיע, הביטוי לאופטימיות. כעת אנחנו מתחברים למשאבים הפנימיים שלנו, אולי בגלל ה"מצב".

 

אני מרגישה שאנו בתהליך התעוררות.

אחת מכולם-

 

תמר טוב אל
מדריכה ראשית והמתרגמת לעברית בישראל של חומרי גוף האור /אורין דהבן
ליווי, תמיכה, ייעוץ והכוונה,
הרחבת פתרונות בהשראת הנשר הלבן.
מסטר רייקי
מסטר קארונה
מסטר סייקם (טארה מאיי)
0776797997
tamar@yoelwhiteeagle.co.il
http://www.yoelwhiteeagle.co.il/

 

 מעניין? שילחי לחברה                                      כיתבי אלינו

   

___________________________________________