על בחירות לכנסת ובחירות אישיות

  

מאת: איציק בן

 

 

עוד:

מחפשים תחפושת

התרפיה הרוחנית

יצירה כדרך חיים

10 החוויות שכל אישה צריכה...

תרגול משפר את הזיכרון

שיטת המ.ת.ת - דרך חיים

אם תרזו, אין זו אגדה

דמיון מודרך לטיפול בבעיות גוף ונפש

דמיון מודרך לאהבה עצמית ולריפוי

קרוב לנפש

מודעות עצמית

לחלום ולהגשים - ללא פרפקציוניזם

דרך האמן

דאגה, חרדה ושאר מזיקין

תיבת הנגינה

תנועת הגוף האנושי

פחד מהצלחה

לתכנת את המוח

חסימות ריגשיות

חטאי האם

אובדן כושר עבודה

להוריד את הפיוזים

דרכים להרפייה

נשים מצליחות מתמודדות עם

 לחצים

 

 

 

 

 

 

הנה עברו להם עוד כמה שנים, ואזרחי מדינת ישראל, נקראים לגשת לקלפי ולבחור שוב במפלגה, לבחור בדרך וברעיון וללכת עם הדרך במהלך השנים הקרובות ועד לבחירות הבאות.

 

הליך דמוקרטי זה, בו אנו נקראים לבחור בברירה אחת מסה"כ הברירות העומדות בפנינו,  מתקיים למעשה מידי יום ביומו, כאשר אנו מבצעים בחירות בנושאים השונים הנוגעים  ומשפיעים על חיינו.

 

כל בחירה בה אנו בוחרים הינה למעשה הבחירה הנכונה ביותר לנו באותו רגע נתון בו ביצענו את הבחירה וזאת מתוך מחשבה מעמיקה, שאכן ביחס לאופציות הקיימות, בחרנו הכי נכון עבורנו.

 

כאשר אנו מביאים בחשבון את נקודת ההווה, אנו בודקים את הסיבות והנסיבות אשר הביאו אותנו לנקודה זו ומנתחים את המצב מתוך בחינה האם טוב לנו עם הבחירות שעשינו עד כה או האם אנו נדרשים לבצע בחירות חדשות על מנת לשפר את הרגשתנו ואת מצבנו.

 

כמו בפוליטיקה, גם החיים הם דבר משתנה וכל יום חדש מביא לנו חדשות והתנהלות מול מציאות חדשה בחיינו. כמו בפוליטיקה הישראלית , בה אנו עדים לשינוי מצע המפלגות אחת לכמה שנים, שינוי בדרך, במנהיגים, כך גם בחיינו אנו מבצעים שינויים על מנת ליצור הווה ועתיד טובים יותר.

 

 

בבחירות האישיות, אנחנו כותבים את המצע של חיינו, את הרעיון, את הדרך ואת החזון.

החזון, אשר בדרך כלל כולל רעיון מרכזי ותפיסת עולם אשר אינם תלויי זמן, כסף או מקום, אלא, אידיאולוגיה וערכים בהם אנו מאמינים ועל פיהם אנו רוצים לחיות. האידיאולוגיה והערכים הופכים לנקודות המופיעות כתוכנית פעולה במצע הבחירות האישיות תוך הצבת יעדים להשגה ולמימוש במהלך העתיד הקרוב, בטווח  זמן  של חודשים או שנים.

 

בתהליך הבחירות האישיות, אנו מביאים בחשבון את השינוי אותו אנו רוצים לבצע, את המחירים, שאנו מוכנים לשלם ואת הרווחים אשר להם אנו מייחלים תוך כדי ביצוע השינויים שנבצע וזאת מתוך התכוונות רצינית ואמיתית. בתהליך האישי טרם הבחירה יש להביא בחשבון את החסמים אשר לדעתו יחסמו אותנו מלבצע את התוכנית ולבדוק את האפשרויות השונות להסיר אותם מדרכנו. לאחר בחינת האפשרויות להסרת החסמים מביצוע התוכנית אנו יכולים לבצע את הבחירות  הנכונות לנו. מרגע שבחרנו עלינו להתחיל ליישם מיד ולתת לתוכנית סיכוי אמיתי להתממש. סיכוי אמיתי, תוך החלטה שבחרנו דרך ורעיון ומתוך הבנה שהבחירה נעשתה.

 

כמו בבחירות לכנסת, גם בבחירות האישיות בחיינו עלינו למצוא את הקואליציה או הסביבה התומכת, וזאת במידה ונרגיש שעלינו להיעזר בסביבה על מנת לממש את התוכניות שלנו מתוך הערכה ורצון אמיתי וכן. מתוך שותפות לרעיון ולדרך, שכן אחרת לא תתקיים קואליציה ונמצא את עצמנו ללא סביבה תומכת.

 

חשוב לזכור שהבחירות שאנו עושים חייבות להיות נקיות ובלתי תלויות בקואליציה כזאת או אחרת ועלינו להתמיד ברעיון ובדרך עד לבחינת הרעיון במציאות החדשה שאנו יוצרים לעצמנו.

 

בחירות מוצלחות לכולם.

 

איציק בן

אימון אישי ועסקי

פורטל המאמנים הישראלי

טל:03-6725438

נייד:052-4606536

Isaac@coachisrae.co.il

www.coachisrael.co.il

          

מה דעתך?    תגובות: כיתבי לנו                          מעניין? שילחי לחברה

 

מסכימה עם כל מילה.

א.

____________________________________________