על ארבעה סוגי ניסים ושלושה טיפים

מאת: אורלי בר-קימה

אורלי בר-קימה

 

עוד:

למצוא את הייעוד

הסוד מאחורי כוחן של מילים

אמנות היחסים

שינוי עצמי חיובי

אמון

רגשות

חוקי הנפש של היקום

האם את  אשה מאושרת

ורק הכובע הירוק

פנטזיות

הביקורת

בחרתי בחיים של אי ודאות

דפי בוקר

כוחה של חשיבה נכונה

מועדון דחויים-דחויות

התנגדויות, אושר ומה שביניהם

לחולל שינויים

עושים סדר

ספירת מלאי

ציפיות זה לכריות

מהחמצה לצמיחה

למדוט בין השורות

אחווה או מלחמת אחים

החופש לבחור

קופסאות

מה ששלו - שלו, מה ששלך - שלך

אנו נמצאים בעיצומו של חג החנוכה, הוא חג הניסים. על פי הקבלה, בחודש כסלו, שבו חל חנוכה, יש חלון הזדמנות משמעותי מאוד לזמן ניסים לחיינו. על פי הקבלה יש 4 סוגי ניסים, שאנו יכולים ליצור בחיינו על ידי כך שאנו משנים את המודעות שלנו, ואת זווית הראיה שלנו על הדברים שקורים.

 

הנס הראשון, נס של פעולה חיובית - היכולת להסתכל על כל דבר בחיים כעל הזדמנות ולא כמכשול, להתסכל לטעויות ולכשלונות כאל פנסים שמאירים לנו את הדרך- לנס הגדול שנמצא בדרך אלינו.

 

הנס השני, נס ההסרה - נס מהסוג שמסיר אלנמנטים שלליים מהחיים שלנו, למשל הבראה ממחלה, או העלמות של שכן שמציק לנו בחיינו, שלפתע עובר לעיר אחרת, או העלמות של חוב כספי, כשלפתע מגיע סכום כסף לא צפוי שמכסה אותו. הדרך לזמן נס כזה היא לקחת אחריות על המעשים שלנו בעבר, ולהבין שההתנהגות שלנו, היא זו שמביאה עלינו הן את הדברים השליליים והן את החיוביים בחיינו. ולמעשה זה תלוי רק בנו, כי חוק סיבה ותוצאה קובע שכל מה שאנו שולחים מאיתנו, במחשבה, ברגש או במעשה, חוזר אלינו כמו בומרנג

 

הנס השלישי, הוא נס מנע - והוא מסוג הניסים שקשה לנו לזהות, כי אלו הדברים הרעים, שלמעשה לא קרו לנו, בדרך נס. זו התאונה שנמנעה ברגע האחרון כשהתכופפנו להרים משהו, והרמזור התחלף, והמכונית שחצתה את הצומת באדום, פספסה אותנו, או המטוס שלא הספקנו לעלות עליו, ולאחר מיכן שמענו שהתרסק, והדרך להתחבר לניסים מסוג זה, זה להכיר תודה על הדברים המובנים מאליהם בחיינו, להתחבר ל"יש" ולהודות עליו.

 

הנס הרביעי הוא נס הזרוז - והכוונה היא לנס קיצור הפז"מ. לכולנו יש מטרות, חלומות ויעדים, ולעיתים לוקח לנו זמן רב, חודשים, ואפילו שנים, להגשים אותם, אם בכלל. הנס הזה מאפשר לקצר תהליכים, ולזרז דברים שהיו אמורים לקחת הרבה יותר זמן. למשל, כשבבוקר אחד מוצאים את אהבת חיינו, וברגע מסוים אנו סוגרים את עסקת חיינו. זה אולי נראה כסתם מזל טוב שפקד אותנו, אך בפועל, אנו גורמים לכך לקרות, על ידי שנבחר להיות פרו-אקטיבים, ליזום דברים ולהיות בתנועה קדימה כל הזמן.

 

לסיכום הנה שלשה טיפים שבעזרתם נוכל לזמן את כל סוגי הניסים לחיינו:

.1 ניסים לא קורים סתם - אנו אחראים להם, על ידי כך שאנו עולים ברמת המודעות, מפתחים ומשתנים תוך כדי תנועה. ואם אינם קורים- זה בגלל שקפאנו על שמרינו ולא עשינו שינוי.

 .2 לכו נגד הטבע שלכם והאוטומטים שלכם. הפעילו כוח התנגדות, עצרו לרגע, ספרו עד עשר, לפני שאתם שולפים את התגובה האוטומטית שאתם שומרים במגירה לכל הזדמנות שתגיע. שנו את נקודת המבט שלכם, התחדשו, עשו דברים בצורה שונה ממה שאתם רגילים.

.3  רדפו אחרי מה שכבר יש לכם-  ובמילים אחרות, הכירו תודה והעריכו את כל הטוב והיש בחייכם, יום יום, התמקדו במה שכבר יש לכם, הודו עליו, וזכרו שמה שמתמקדים בו - מתעצם!

 

ולסיום שיר שכתב הרב קוק, שבעיני הוא מעורר השראה:

 צריך שכל איש ידע ויבין

שבתוכו דולק נר

ואין נרו שלו כשל חברו,

ואין איש שאין לו נר.

 

וצריך שכל איש ידע ויבין,

שעליו לעמול ולגלות,

את אור הנר ברבים

להדליקו לאבוקה גדולה

ולהאיר את העולם כולו

 

שיהיה לכולנו חג מואר, שמח, ומלא בניסים ונפלאות,

 

      אורלי בר-קימה

עיתונאית ומאמנת נשים לשינוי בחיים

אימון אישי, הרצאות וסדנאות

בשיטת  "מפתחות לשינוי  " 

הרצאות הקרובות 21.12.09 ברחובות, 24.12.09 בצור משה, 6.1.10 בראשון לציון, 27.1.10 במודיעין

 

 

 

מעניין? שילחי לחברה                                   הגיבי על הכתבה 

 

מקסים מרגש ותודה על היותך !

אליסיה

_______________________________________