מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

מאת: דני וולקן  "וולקן – ייעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני בע"מ"

עוד ב"הדרך למעלה:

עוד:

איפה אתם בשבת?

רגע קטן של אור

שיחת הקוף

המעסיק הבוגדני

להתחיל את הדרך בסיפוק

 עבודה ושיגרה

 השאיפה לשפע

 האם כדאי להיות עצמאית?

 מאבטלה לתעסוקה - סיפורו של אימון

  תקיעות היא לא כל הסיפור - איך לצאת מתקיעות בקריירה
 
מדוע כל כך קשה להשיג עבודה?

 אל תתני לאבטלה לנצח

  מנהלים ושינוי קריירה - עבודת מחקר
  
"אנחנו כבר נתקשר אליכם..."
  
מיומנה של בלתי מועסקת
 
קריירה שנייה: שינוי אפשרי

 

תרומת הטיפול הפמיניסטי

 

 

נילי (שם בדוי) פורשת  צ.ה.ל בת 43, נשואה ואם לשני ילדים. לנילי תואר ראשון בהיסטוריה ותואר שני במנהל עסקים. פרשה  מצ.ה.ל לאחר 25 שנה בדרגת סגן אלוף, בתפקיד ניהול  וארגון בבסיס גדול (מפקדת יחידת מנהלה, משאבי אנוש).

 

עם נילי נפגשתי לראשונה בסדנת "מעבר מקריירה לקריירה" המיועדת לפורשי צ.ה.ל, כהכנה להשתלבותם בקריירה אזרחית. כבר בסדנה נילי התבלטה בהופעתה החיצונית  הנאה והמרשימה, בכישוריה הרבים והמגוונים, בהישגיה המרשימים במסגרת הצבאית, ביכולות המנהיגות שלה ובכושרה האישי לנתח ולהתנסח בבהירות, בשטף ובביטחון – יכולות שהעמידו אותה במרכז הסדנה.

 

נראה היה כי נילי  "תכבוש" את שוק העבודה ותצליח למצוא משרה מתאימה  תוך זמן קצר ובתנאי שכר ועניין מכסימאליים.

 

כחצי שנה לאחר מכן אני מקבל טלפון מנילי בו היא נשמעת מיואשת, מאוכזבת וכועסת שעדיין לא מצאה עבודה מתאימה.  נילי מספרת  כי מצליחה להגיע למספר רב של ראיונות עבודה אך נכשלת בשלב זה ונדחית בכל מיני תירוצים ובעיקר בתירוץ של   "כישורי יתר" ( (Over qualified.  לדבריה בטלפון "אני טובה בכל התחומים בהם עסקתי, מעבידים מזמינים אותי לראיון אך בכל פעם קורה משהוא שגורם לי לא להתקבל לעבודה. אני לא מבינה את זה,  אני עייפה  ואין לי יותר כוח לקבל תשובות שליליות".

 

מהיכרותי את נילי הופתעתי מאד והצעתי לה להיכנס לתהליך "האימון התעסוקתי" בו נוכל לברר ולהבין הסיבות לדחיות החוזרות, לפתח יכולות שיגבירו הסיכוי להצליח בראיון ולגבש מערכת תומכת בתהליך, כל זאת תוך לקיחת "הפוגת חיפוש מתוכננת" לשם הפחתה במצבי תסכול וחוסר אמון ביכולות האישיות שלה.

 

בפגישה הופתעתי מהשינוי שחל בנילי. מאישה מרשימה ואנרגטית, חדה וחיונית הפכה לאישה שחוקה ועייפה, חסרת אנרגיה וממורמרת. לבושה ברישול לא מחמיא ומשדרת תחושת אין אונים ואכזבה.

 

כבר בפגישה הראשונה התברר לי, לנו, כי נילי  "גוררת" איתה תחושות עלבון, כעס וכשלון מכך שלא קודמה לתפקידים ודרגות בכירות יותר. היא חשה כי בגלל היותה אישה המערכת לא הכירה בכישוריה  ועצרה אותה בתפקיד הנוכחי, תפקיד שלדעתה נמוך בהרבה מהיכולות שלה. אי הקידום, תחושת הזלזול  גרמו למתחים עם הממונים עליה והביאו אותה לפרישה מהירה תוך אמונה נאיבית שהעולם האזרחי פתוח ומחכה לה בזרועות פתוחות ושהיא תוכל להשתלב בכל תפקיד שתרצה ובכך ל"הוכיח" למערכת מה היכולות האמיתיות שלה.

 

תחושת העלבון, הכעס והתסכול באו לידי ביטוי בראיונות סביב שאלות המראיין שהתפרשו בעיניה כהצבת סימני שאלה וערור לגבי היכולות שלה, כאשר כל גופה של נילי התכווץ, הגוף נטה קדימה להתקפה, קצב הדיבור השתנה למהיר והסגנון הפך להיות תוקפני וציני.

 

להערכתי חלק זה, שחזר בכל מפגש, היה לרועץ ונתן למעסיק הפוטנציאלי תחושה של קצינה שחוקה וממורמרת שעלולה לא להצליח בתפקידים הקשורים לניהול משאבי אנוש.

 

שיתפתי את נילי בהערכתי, והקדשנו 2 מפגשים לאימון (שהתבצע בעזרת טלוויזיה במעגל סגור) בו נילי למדה להגיב באופן נעים וענייני, ללא כעס ותסכול מוחצן ומורגש.

 

בראיון תעסוקתי ראשון, לאחר כחודש וחצי, התקבלה נילי לתפקיד ניהול משאבי אנוש בחברה ציבורית גדולה, והיא מצליחה בו בצורה מעוררת התפעלות ואף קלטה בארגון מספר פורשים.

 _________________________

ל"וולקן – ייעוץ הדרכה ופיתוח ארגוני בע"מ" תשובה הולמת שתעזור לך לקצר זמן חיפוש עבודה ולמצוא עבודה תואמת והולמת דרך תהליך עבודה עם "מאמן

Coaching)) תעסוקתי"

 

הספרות המקצועית, הידע והניסיון המצטבר מצביע על סיבות לאי מציאת תעסוקה, בנוסף לשוק העבודה המצומצם והקשורות לאדם עצמו.

·          הצבת מטרות תעסוקתיות לא תואמות פוטנציאל

·          תחושות כעס ויאוש מצטבר המחבלות בתהליך

·                    חוסר ידע לסכרן ולמקד פעיליות להשגת המטרה

·          "כושר" לקוי במיומניות חיפוש עבודה, קורות חיים וראיונות

·          העדר תמיכה והכוונה מקצועית

מה הוא "מאמן תעסוקתי" ?

"מאמן תעסוקתי" עוזר למחפשת העבודה לשפר מטרותיה התעסוקותיות, והדרכים להגיע אליהם. תומך, מעודד ומלווה עד להשתלבות אתגרית תעסוקתית.

מפגשי האימון "Coaching  הם שותפות מתמשכת של כבוד "בגובה העיניים" המבוססת על האמונה ביכולותו של האדם להגיע ולהשיג לפתרונות פנימיים לאתגרי ם העומדים בפניו.

איך מתבצע האימון ?

האימון מתבצע בפגישות  שבועיות (או יותר מכך), כאשר הפגישה הראשונה מוקדשת להכרות הדדית ולהתאמת מחפש העבודה לתהליך האימון תוך הערכת היכולת וגיבוש תהליכי העבודה.

תוכנית האימון יכולה להתבצע בשלושה מסלולים:

q       אימון חד פעמי של 4 שעות

q       אימון אישי מתמשך של 3 חודשים

q       אימון מתמשך עד למציאת עבודה והשתלבות בה (תשלום רק עם מציאת העבודה)

 

התשלום בהתאם לסוג האימון

לפרטים לפנות לדן וולקן      03-5326708 , 052-3-648964

 vulkand@bezeqint.net

 

  מעניין? שילחי לחברה

_____________________________________________